Windows Захисник від потенційно небажаних програм

Windows Захисник (Windows Defender) є сканером на віруси і шкідливе програмне забезпечення, вбудованим в Windows 10. Його стандартні функції гарні, але можна їх трохи підсилити скануванням потенційно небажаних програм (рекламного ПЗ, шкідливих змін в браузерах і т.д.)

Захисник Windows призначений для базової захисту операційної системи від вірусів. Він дуже простий у використанні і є вбудованим в Windows, також перевагою є те, що ви не бачите від нього купу повідомлень. Але це не означає, що він є кращим рішенням захисту від вірусів, є на багато краще програмне забезпечення і теж безкоштовне. Але все ж, в сьогоднішній статті ми розглянемо як саме в Windows Захиснику додати корисні функції і отримати від нього максимальну віддачу.

Включити ПНП сканування в Захисник Windows за допомогою реєстру.

Даний функціонал призначений тільки для користувачів з корпоративною версією Windows. Тобто, в звичайних версіях його можна включити тільки за допомогою реєстру. Може в майбутньому Майкрософт планує розгорнути даний функціонал на всіх версіях з оновленням, або може його взагалі відключать, але в будь-якому випадки - чим користувачі корпоративних версій краще вас? Чому б, якщо вже використовується Захисник Windows, не включити його повний функціонал?

Перед роботою з реєстром бажано зробити його копію, або зробити точку відновлення системи. Відкриваємо реєстр (можна натиснути клавіші Win + R і ввести команду regedit, або рядку пошуку ввести regedit і вибрати потрібне).

З'явиться запит на внесення зміна в комп'ютер - натискаємо "Так".

У лівій панелі переходимо по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender => натискаємо на розділ Windows Defender правою клавішею миші і вибираємо "Створити" => Розділ

Доповнення: в Windows 7 потрібно зайти по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Microsoft Antimalware \ MpEngine

Називаємо новий розділ MpEngine

Тепер виділяємо новий розділ MpEngine => з правого боку на панелі натискаємо правою клавішею миші і вибираємо "Створити" => Параметр DWORD (32 біти) і назвіть нове значення MpEnablePus

Тепер відкриваємо новий параметр подвійним клацанням миші і замість нуля ставимо 1

Натисніть "ОК" => закрийте реєстр => перезавантажте комп'ютер. З цього моменту, якщо буде перебувати потенційно небажане програмне забезпечення - біля годинника буде з'являтися повідомлення.

Також ви можете відкрити Захисник Windows і у вкладці "Журнал" подивитися "Всі виявлені елементи"

Щоб відключити перевірку ПНП в Захисник Windows - потрібно зайти в реєстр і в параметрі MpEnablePus замість 1 поставити 0, після чого перезавантажити комп'ютер.

Використовувати файл req для зміни в реєстрі

Якщо ви не хочете самі робити зміни в реєстрі - можна скачати архів з файлами Захисник Windows => запустити файл і зміни в реєстрі будуть внесені автоматично. В архіві два файли, один на включення сканування ПНП в Захиснику Windows, і другий на відключення. Не забудьте після запуску файлу перезавантажити комп'ютер!

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂