Як обмінюватися файлами між Windows, Mac і Linux

На сьогоднішній день операційні системи Windows, Mac і Linux можуть говорити один з одним, і обмінюватися файлами в одній мережі без стороннього програмного забезпечення.

Щоб налаштувати обмін файлами між даними системами ми будемо використовувати протокол SMB. Windows використовує SMB для спільного використання файлів, в той же час Mac і популярні дистрибутиви Linux мають вбудовану підтримку малого і середнього бізнесу. Майкрософт навіть надав патчі до відкритих вихідних кодів проекту Samba, щоб поліпшити його.

Загальний доступ до папки Windows

Так як інші операційні системи не можуть отримати доступ до домашньої мережі - вам необхідно включити загальний доступ до файлів на Windows. Натискаємо на значок мережі правою клавішею миші і вибираємо «центр управління мережами і загальним доступом», або знайдіть його через пошук, також можна відкрити провідник => вибрати мережу і від туди відкрити центр керування мережами.

З лівого боку вибираємо "Змінити додаткові параметри спільного доступу"

Виберіть "Включити мережеве виявлення" і "Включити загальний доступ до файлів і принтерів". Також в самому низу ви можете відключити доступ до загальних папок по паролю, тобто якщо ви оберете "Відключити загальний доступ з парольного захистом" користувачам на інших комп'ютерах не потрібні будуть ваші облікові дані, щоб подивитися загальні ресурси на вашому комп'ютері. Не забудьте натиснути "Зберегти зміни".

Тепер знайдіть папку до якої ви хочете дати загальний доступ і натисніть на неї правою клавішею миші, виберіть "Властивості" => перейдіть у вкладку "Доступ" => розширена конфігурація => поставити галочку в полі "Відкрити спільний доступ до цієї папки" і натиснути "Ок". Також ви можете змінити інші параметри для загального доступу.

Доступ до спільної папки з Windows

Відкрийте провідник, тобто будь-яку папку і в лівій панелі внизу виберіть "Мережа". Перед вами відкриються всі доступні комп'ютера з загальними ресурсами. Відкрийте будь-який з них подвійним клацанням, щоб побачити загальні папки і використовувати їх.

Також якщо ви знаєте ip-адреса або ім'я комп'ютера до нього можна приєднатися безпосередньо. В адресному рядку провідника потрібно поставити два слеша і написати IP або ім'я потрібного комп'ютера, і натисніть Enter. Наприклад \\ Net і натискаємо enter, після чого ви побачите загальні ресурси на потрібному комп'ютері.

Загальний доступ до папки Linux

Відкрийте диспетчер файлів, клацніть правою клавішею миші на папці, яку ви хочете поділитися і виберіть "Загальний доступ" (також можна вибрати "Властивості" і перейти у вкладку "Загальний доступ"). Якщо це перший раз, коли ви вмикаєте спільне використання, вам буде запропоновано завантажити і встановити програмне забезпечення Samba - це відбувається автоматично.

Поставте галочки в поля "Опублікувати цю папку" і "Гостьовий доступ", після чого натисніть "Створити ресурс".

Доступ до спільної папки з Linux

Файловий менеджер найвірогідніше містить мережевий браузер, який ви можете використовувати, щоб знайти і отримати загальний доступ до загальних папок в локальній мережі.

Виберіть огляд мережі, щоб побачити доступні комп'ютера в мережі і відкрийте потрібний подвійним клацанням, щоб побачити загальні ресурси на них. Або якщо ви знаєте ім'я комп'ютера (ip-адреса) - натисніть на "Підключитися до сервера" і введіть ім'я або ip комп'ютера. Наприклад: smb: // NET і натисніть Enter

У вас може запросити логін і пароль користувача має доступ до даних ресурсів. Це залежить від того включений або виключений гостьовий доступ на комп'ютері до якого ви підключаєтеся.

Загальний доступ до папки Mac OS X

Відкрийте Системні налаштування, натиснувши на логотип компанії Apple і вибравши Системні настройки. Натисніть на значок "Загальний доступ" і поставте галочку в поле "Загальний доступ до файлів". У колонці "Загальні папки" ви можете додати або видалити папки для загального доступу, за допомогою клавіш + і -. В "Користувачі" ви можете додати користувачів для загального доступу і вибрати які у них права на роботу з загальними ресурсами.

Доступ до спільної папки з Mac OS X

Відкрийте Finder, натисніть кнопку "Перейти в меню" у верхній частині екрану, і виберіть команду "Підключитися до сервера". В адресі сервера введіть smb: // ім'я комп'ютера (або IP-адреса), наприклад: smb: // laptop і натисніть "Підключитися"

У вас запросить облікові дані для підключення, або запропонує увійти в якості гостя. Ви побачите загальні ресурси даного підключення, якщо ви хочете використовувати якусь папку часто - перетягніть її в список Login Items.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂