Активувати веб-інтерфейс VLC для дистанційного керування з смартфона, або будь-якого іншого пристрою

VLC media player багатофункціональний плеєр, в якому є купа можливостей для роботи з музичними і відео файлами, в ньому можна: транслювати відео і музику по мережі, перевертати відео під будь-яким кутом, встановити відео замість шпалер на робочому столі і багато іншого. У сьогоднішній статті розглянемо можливість віддаленого підключення до VLC з іншого комп'ютера, телефону або іншого пристрою.

В VLC є можливість активувати веб-інтерфейс для віддаленого доступу до вашому плеєру, тобто запустивши VLC media player на своєму комп'ютері - ви зможете на іншому комп'ютері (телефоні і т.д.) відкрити браузер, ввести адресу та отримати доступ до нього.

Активувати веб-інтерфейс в VLC

Запускаємо VLC media player => у верхній панелі відкриваємо "інструменти" => Налаштування

у вкладці "Інтерфейс" опустіться в самий низ і поставте галочку в пункті "Все" (як на малюнку)

відкриється список додаткових налаштувань, в якому потрібно відкрити "Інтерфейс" => Основні інтерфейси => ставимо галочку в полі Web

тепер відкриваємо стрілку перед "Основні інтерфейси" => відкриваємо Lua => біля HTTP в поле "пароль" придумуємо пароль (через нього ви будете підключатися до веб-інтерфейсу) і натискаємо "Зберегти"

Тепер потрібно закрити VLC і відкрити його знову. Щоб перевірити на своєму комп'ютері працює веб-інтерфейс VLC чи ні - відкрийте браузер і введіть // localhost: 8080 / і натисніть Enter

Віддалений доступ до VLC

Якщо Ви зробили все настройки вище, то для віддаленого доступу до веб-інтерфейсу вашого VLC з іншого пристрою-потрібно знати ip адреса комп'ютера на якому знаходитися плеєр:

1.На комп'ютері де знаходитися VLC запускаємо командний рядок;

2.Вводім команду  ipconfig;

3. Знайдіть ваш ip адреса

Тепер, щоб зайти з іншого пристрою в веб-інтерфейс: відкрийте через браузер адресу // ip address: 8080 / і введіть пароль, який ви придумували в налаштуваннях у вкладці Lua (поле користувач залишайте порожнім) => натискайте "ОК"

Після даних дій перед вами відкриється веб-інтерфейс VLC і ви зможете контролювати, що грає і дистанційно керувати своїми відео або музичними файлами. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂