Змінити букву диска в Windows 10

Windows автоматично призначає доступну букву підключеним внутрішнім і зовнішнім пристроям зберігання. Ви ж в свою чергу можете змінити букву диска і ми в сьогоднішній статті розглянемо загальні як це зробити різними способами.

Система Windows призначає букви за алфавітом від A до Z. A і В резервуються для флоппі-дисків. Буква С може використовуватися тільки для диска на якому встановлена ​​Windows. За допомогою способів нижче ви зможете змінити букву для диска або призначити букву, якщо система з якоїсь причини не призначила її сама.

Зміна літери диска в управлінні дисками.

Раніше ми вже докладно розглядали управління дисками і там було, як змінити або призначити букву диска, дані дії майже не змінювалися в різних версіях Windows.

1. Відкрийте управління дисками: натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Управління дисками" з перерахованих інструментів, або натисніть клавіші Win + r і в рядку виконати пропишіть  diskmgmt.msc  після чого натисніть "ОК".

2. Клацніть правою кнопкою миші на той диск для якого ви хочете змінити букву, і виберіть "Змінити букву диска або шлях до диска".

3. У цьому вікні ви можете додати букву, якщо її немає, видалити букву або змінити букву. Виберіть "Змінити".

4. Навпаки "Призначити букву диска ..." виберіть будь-яку доступну літеру, яку ви хочете призначити.

5. Натисніть "ОК".

6. Якщо ви встановлювали на даний диск якісь програми або гри, вони можуть перестати запускатися і для них потрібно буде змінити ярлик, або зовсім їх перевстановити. Якщо ви не проти, натискаєте "Так".

Буква диска змінена, можна закривати управління дисками.

Зміна літери диска в командному рядку.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів її відкриття - натиснути на меню "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Введіть команду  DiskPart  і натисніть Enter.

3. Введіть  List volume  і натисніть Enter. З'явиться список з усіма доступними томами, знайдіть в списку свій і запам'ятайте його номер. Наприклад ми хочемо змінити букву для D диска, на малюнку ви бачите, що перед ним пишеться "Том 3", запам'ятовуємо цифру і йдемо до наступного пункту.

4.  Введіть команду  select volume 3  і натисніть Enter (замість  3 ви підставляєте цифру вашого томи, яку ви дізналися в попередньому пункті).

5. Введіть команду  assign letter = буква і натисніть Enter. Замість  буква вам потрібно поставити букву, яку ви хочете привласнити обраному диску. Наприклад, ми змінюємо диск  на  F, і ми вже виконали попередні пункти інструкції вище, вводимо команду  assign letter = F  і натискаємо Enter. В результаті має написати "Призначення імені диска або точки підключення виконано успішно". Можете закривати командний рядок.

Змінити букву диска в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - написати в рядку пошуку PowerShell і на знайденому результаті натиснути правою кнопкою миші, вибрати "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть  Get-Partition  і натисніть Enter.

3.  Вам головне з попереднього пункту дізнатися букву диска, яку ви хочете змінити. Наприклад ми хочемо змінити букву диска з  F на значить потрібно написати команду  Get-Partition -DriveLetter F | Set-Partition -NewDriveLetter D  і натиснути Enter (ви ж в команді поміняйте букви на свої).

Якщо ніяких помилок ви не побачили, просто закрийте вікно PowerShell.

Змінити букву диска в редакторі реєстру.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами win + r) напишіть  regedit  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ MountedDevices.  Коли в лівій колонці буде обраний розділ  MountedDevices  в правій колонці ви побачите всі доступні диски.

3.  Натисніть на параметр з тією буквою диска, що ви хочете змінити правою клавішею миші та виберіть "Перейменувати". Наприклад ми перейменовуємо D диск, натискаємо на параметр \ DosDevices \ D:  правою клавішею миші і вибираємо "Перейменувати".

4.  Міняємо тільки букву! Все інше залишаємо, тобто після перейменування наприклад на диск F, параметр буде виглядати \ DosDevices \ F:

Після перейменування параметра потрібно закрити редактор реєстру і щоб зміни вступили в силу - перезавантажити комп'ютер.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂