Як заборонити читання або запис на знімних диск в Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як заборонити читання зі знімного диска, або як заборонити запис на знімний диск в Windows.

За замовчуванням, ви можете переглянути все, що знаходиться на знімному диску, а також ви можете записати на нього будь-яку інформацію. Скористайтеся інструкцією нижче, щоб заборонити читання з знімного диска, або заборонити запис на нього. Якщо заборонити запис - ви (або інші користувачі) можуть переглядати вміст знімного диска, але не можуть його змінювати. Якщо заборонити читання - ви (або інші користувачі) не зможуть переглядати вміст знімного диска.

 Заборонити читання і запис на знімні диски в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви хочете заборонити запис і читання іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Система" => "Доступ до знімних запам'ятовуючим пристроям". Якщо ви хочете заборонити читання знімного диска - з правого боку відкрийте "Знімні диски: заборонити читання". Якщо ви хочете заборонити запис на знімні диски - з правого боку відкрийте "Знімні диски: заборонити запис".

3. Поставте крапку в поле "Включено" та натисніть на "ОК".

 Заборонити читання і запис на знімні диски в редакторі реєстру

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.  Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \. Натисніть на розділ Windows правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть розділ  RemovableStorageDevices

3. Натисніть на розділ RemovableStorageDevices правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть розділ  {53f5630d-b6bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b}

4. Натисніть на дбав  {53f5630d-b6bf-11d0-94f2-00a0c91efb8b} правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти)". Якщо ви хочете заборонити запис на знімні диски - назвіть новий параметр  Deny_Write   Якщо ви хочете заборонити читання - назвіть новий параметр  Deny_Read

5. Відкрийте створений в попередньому пункті параметр, в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК".

6. Перезавантажте комп'ютер, щоб застосувати зміни.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи -пише в коментарях! Щастя Вам 🙂