Заборонити користувачеві змінювати пароль в Windows 10

У цій статті ми розглянемо як дозволити або заборонити користувачеві змінювати свій пароль в Windows 10.

У Windows є функція, яка дозволяє адміністратору заборонити користувачеві змінювати пароль свого облікового запису. Ви можете використовувати цю функцію тільки для звичайних користувачів, користувач з правами адміністратора буде і далі в стані поміняти свій пароль.

Заборонити користувачеві змінювати пароль в "Локальні користувачі та групи"

Локальні користувачі та групи є тільки в Windows 10 Pro, Enterprise і Education.

1. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + r) напишіть  lusrmgr.msc  і натисніть Enter.

2. У лівій колонці виберіть «Користувачі», в правій колонці натисніть правою клавішею миші на користувача, якому потрібно заборонити зміну пароля => з меню виберіть «Властивості».

3.  Поставте галочку в полі "Заборонити зміну пароля користувачем" та натисніть "ОК".

Закрийте вікно "Локальні користувачі та групи", тепер якщо користувач якому ви задали обмеження не володіє правами адміністратора - він не зможе змінити пароль.

Заборонити користувачеві змінювати пароль в командному рядку

1 .Откройте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню «Пуск» правою клавішею миші і вибрати «Командний рядок (адміністратор) з меню.

3. Введіть команду  net user "ім'я користувача" / PasswordChg: No  і натисніть клавішу Enter. У команді "Ім'я користувача" міняйте на ім'я того користувача, якому потрібно заборонити зміну пароля. Наприклад, мені потрібно заборонити зміну пароля користувачу Sa, команда буде виглядати так - net user "Sa" / PasswordChg: No

Щоб дозволити зміну пароля потрібно ввести команду  net user "ім'я користувача" / PasswordChg: Yes . Коли напише "Команда виконана успішно" - закрийте командний рядок.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂