Заборонити закріплення (відкріплення) програм в панелі завдань Windows 10

Ви можете закріпити потрібні програми в панелі завдань, а потім заборонити закріплення нових програм і відкріплення вже закріплених, і далі ми опишемо як це зробити.

Виконавши дії описані нижче ви видалите з контекстного меню "Закріпити на панелі завдань" і "Відмінити закріплення з панелі завдань".

Заборонити закріплення (відкріплення) програм на панелі завдань в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви хочете заборонити закріплення програм іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Меню" Пуск "і панель завдань" => з правого боку відкрийте "Заборонити закріплення програм на панелі завдань".

3. Поставте крапку навпроти "Включено" та натисніть на "ОК".

Заборонити закріплення (відкріплення) програм на панелі завдань в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \. Подивіться чи є в розділі Windows розділ Explorer, якщо є - переходьте до наступного пункту, якщо ні натисніть на розділ Windows правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть його  Explorer

3. Натисніть на розділ  Explorer  правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти) => назвіть новий параметр  NoPinningToTaskbar

4. Відкрийте створений параметр  NoPinningToTaskbar,  в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК".

5.  Перезапустіть провідник, вийдіть із системи і зайдіть в неї знову або перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂