Як включити вбудовану обліковий запис адміністратора в Windows 10

Крім користувача володіють правами адміністратора, в Windows 10 є прихована вбудована обліковий запис адміністратора. Дана обліковий запис часто рятує користувачів, які забули пароль на свій обліковий запис і в сьогоднішній статті ми розповімо як його ввімкнути (відключити) різними способами.

Її можна включити (відключити) як з самої системи декількома способами, так і через додаткові варіанти завантаження. Тобто, якщо ви просто вирішили її включити або відключити - у вас буде кілька способів з самої системи Windows, і є один спосіб, який врятує вас якщо ви забули пароль на обліковий запис під якою заходите в Windows.

Облікові записи користувачів в Windows 10

Стандартний користувач - обмежена обліковий запис користувача, з її допомогою можна використовувати більшість програм і змінювати параметри системи, які не впливають на настройки інших користувачів і безпеку комп'ютера. Обліковий запис може бути як локальної так і обліковим записом Майкрософт. Якщо ви спробуєте запустити якусь програму, яка зажадає підвищених прав - перед вами з'явиться віконце з проханням ввести облікові дані адміністратора.

Користувач адміністратор  - обліковий запис користувача, яка створюється під час установки Windows і володіє адміністративними правами. Обліковий запис може бути як локальної так і обліковим записом Майкрософт. Рахунок має повний доступ до комп'ютера і з її допомогою можна виконувати будь-які зміни.

Вбудований Адміністратор - прихована вбудована підвищена обліковий запис адміністратора, тільки локальна і володіє правами повного необмеженого доступу до комп'ютера. Дана обліковий запис не рекомендується для постійного використання, адже якщо інші користувачі під час установки програм або змінюючи систему - отримують повідомлення на вирішення дії, то в цей обліковий запис жодних службових повідомлень на дозвіл виконання якихось дій ви не побачите. Рекомендується використовувати вбудованого адміністратора для разових дій, у випадку крайньої необхідності.

Включення (відключення) вбудованої облікового запису адміністратора під час запуску Windows

Якщо ви просто хочете включити вбудовану обліковий запис адміністратора і ви можете зайти в систему користувачем з правами адміністратора - пропустіть цей спосіб і перейдіть до описаних нижче, які виконуються з самої Windows.

1. Вам потрібно, щоб при включенні з'явилися додаткові параметри завантаження. Припустимо, що ви не можете зайти в Windows і включити перезавантаження з додатковими параметрами:

  • натисніть і утримуйте кнопку живлення комп'ютера поки він вимкнеться;
  • натисніть кнопку живлення щоб включити його, і тільки починається завантаження Windows - натискайте і утримуйте кнопку живлення поки він не вимкнеться. Так зробіть кілька разів, десь після 3го разу просто включите комп'ютер => перед вами має з'явитися "Автоматичне відновлення" => виберіть "Додаткові параметри;

2. Виберіть "Пошук і усунення несправностей";

3.  Заходимо в "Додаткові параметри";

4. Вибираємо "Командний рядок" (якщо ви не можете запустити командний рядок, так як у вас питає пароль до вашого облікового запису, а ви його не знаєте - зробіть все за допомогою диска відновлення, описано на початку статті Як скинути пароль облікового запису в Windows 10);

5. Введіть команду  regedit і натисніть Enter => в розпочатому редакторі реєстру натисніть раз лівою клавішею миші на HKEY_LOCAL_MACHINE.

6. Зайдіть в "Файл" зліва вгорі і виберіть "Завантажити кущ";

7. Потрібно відкрити системний диск і зайти в папку \ Windows \ System32 \ config \ Навіть якщо у вас папка Windows була на диску C, то через командний рядок вона може бути на іншому диску, наприклад у мене знаходиться на С, а тут я наше її на диску E. тобто, вийшло, що зайшов в E: \ Windows \ System32 \ config \

8. У папці config  виберіть файл SAM  і натисніть "Відкрити";

9. У вікні напишіть  REM_SAM  і натисніть "ОК";

10.  У редакторі реєстру перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ REM_SAM \ SAM \ Domains \ Accounts \ Users \ 000001F4  і відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші параметр (дивіться малюнок нижче).

11. Перейдіть в рядок 0038 і змініть 11 на 10  після чого натисніть "ОК"

12. Закрийте редактор реєстру і командний рядок, у вікні натисніть "Продовжити".

Все, тепер коли завантажитися Windows 10 - ви зможете зайти під обліковим записом адміністратора.

Якщо знадобиться в майбутньому відключити вбудовану обліковий запис адміністратора - потрібно буде замість 10 встановити 11. Але краще і швидше скористатися способами з Windows, описаними нижче.

Включення (відключення) вбудованої облікового запису адміністратора в локальні користувачі та групи

Ця опція доступна тільки в професійних і корпоративних версіях Windows 10.

1. Натисніть клавіші Win + R і у вікні виконайте команду  lusrmgr.msc (також її можна написати в рядку пошуку і вибрати зі знайдених результатів);

2.  З лівого боку виберіть "Користувачі" => в середній панелі виберіть подвійним клацанням лівої кнопки миші "Адміністратор";

3. Тут ви можете включити вбудовану обліковий запис адміністратора - знявши галочку в поле "Відключити обліковий запис" і натиснувши "ОК".

Також, якщо ви хочете поставити пароль для вбудованої облікового запису адміністратора - натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Визначити пароль" => PIN-код системи два рази і натисніть "ОК".

Якщо захочете в майбутньому відключити обліковий запис адміністратора - виконайте 1 і 2 пункт з інструкції вище, і в вікні, поставте галочку в поле "Відключити обліковий запис" => натисніть "Ок".

Включення (відключення) вбудованої облікового запису адміністратора в командному рядку

Даний спосіб доступний у всіх версіях Windows 10.

1.  Відкрийте командний рядок: один із способів - натиснути на меню "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати "Командний рядок (адміністратор)";

2. Щоб просто включити вбудовану обліковий запис адміністратора - виконайте команду  net user адміністратор / active: yes  і натисніть Enter. Напише "Команда виконана успішно", що означає, що ви включили адміністратора і можна закривати командний рядок.

Якщо ви хочете включити і задати пароль (або змінити його) для вбудованої облікового запису адміністратора - виконайте команду  net user адміністратор пароль / active: yes тільки замість слова "пароль" напишіть придуманий пароль і натисніть Enter.

Якщо в майбутньому ви захочете відключити вбудовану обліковий запис адміністратора - виконайте команду  net user адміністратор / active: no  в командному рядку.

Після виконання потрібної команди закривайте командний рядок.

Включення (відключення) облікового запису адміністратора в локальній політиці безпеки

Ще один спосіб, який доступний тільки в професійних і корпоративних версіях Windows 10.

1. Через рядок пошуку знайдіть  secpol.msc  і виберіть зі знайдених результатів (також можна натиснути клавіші Win + R і у вікні, ввести команду secpol.msc);

2. Якщо з'явиться помилка ви можете пропустити її, натиснути "ОК" і працювати далі (також її можна виправити, щоб не з'являлася в майбутньому) .;

3. З лівого боку виберіть "Локальні політики" => Параметри безпеки => з правого боку знайдіть і відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші "Облікові записи: стан облікового запису Адміністратор";

4. Поставте галочку в полі "Включений", щоб включити вбудовану обліковий запис адміністратора, натисніть "ОК" і закрийте усі вікна.

Якщо в майбутньому виникне потреба відключити вбудовану обліковий запис адміністратора- виконайте з першого по третій пункт інструкції => поставте галочку в поле "Відключений" і натисніть "ОК", закрийте всі вікна.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂