Як перезапустити Explorer.exe (Провідник) в Windows

Іноді зависає провідник, панель завдань або меню "Пуск", звичайно можна перезавантажити комп'ютер, щоб вони заробили нормально, а можна спробувати їх перезапустити. Перезапуск Explorer.exe часто виручає користувачів з проблемами панелі завдань, він робиться швидше ніж звичайний перезапуск всієї системи і не вимагає особливих навичок. У сьогоднішній статті розглянемо кілька способів перезапуску explorer.exe в Windows.

  Перезапустити Explorer.exe в диспетчері завдань.

 Windows 8 і 10:

Відкриваємо диспетчер задач, натиснувши в будь-якому порожньому місці панелі завдань правою клавішею миші і вибравши з меню "Диспетчер завдань" (також диспетчер задач можна відкрити натиснувши разом клавіші Ctrl + Alt + Esc або натиснути Ctrl + Alt + Del і вибрати диспетчер задач зі списку) .

Якщо ви відкриваєте диспетчер задач в перший раз, то швидше за все він буде як на малюнку, натисніть "Детальніше".

У вкладці «Процеси» знаходимо «Провідник» і натискаємо на нього правою клавішею миші, вибираємо з контекстного меню «Запустити знову» (також ви можете знайти провідник, вибрати його натиснувши один раз лівою клавішею миші і внизу вікна вибрати "Запустити знову").

На протязі декількох секунд пропаде панель задач, меню "Пуск", відкриті вікна провідника і через секунду вони знову з'являться. Провідник буде перезапущений.

Windows 7:

Відкриваємо диспетчер задач, натиснувши в будь-якому порожньому місці панелі завдань правою клавішею миші і вибравши з меню "Запустити диспетчер задач" (також диспетчер задач можна відкрити натиснувши разом клавіші Ctrl + Alt + Esc або натиснути Ctrl + Alt + Del і вибрати диспетчер задач зі списку ).

У вкладці «Процеси» знаходимо explorer.exe   і натискаємо на нього правою клавішею миші, вибираємо з контекстного меню «Завершити процес» (також ви можете знайти explorer.exe, вибрати його натиснувши один раз лівою клавішею миші і внизу вікна вибрати "Завершити процес" ).

Підтверджуємо дію натиснувши "Завершити процес", пропаде панель задач і меню "Пуск". Іноді цей процес перезапускається сам по собі, якщо цього не відбулося - робимо наступні пункти.

Тепер заходимо в "Файл" => Нове завдання (Виконати);

Пишемо  explorer.exe  і натискаємо "ОК".

Ваша панель задач і меню "Пуск" увімкнеться знову.

Другий варіант перезапуску Провідника.

У Windows 8 і 10 утримуючи клавіші Ctrl + Shift натисніть на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші та виберіть "Вихід з провідника".

У Windows 7 зайдіть в меню "Пуск", утримуючи клавіші Ctrl + Shift натисніть правою клавішею миші в порожньо місці меню "Пуск" і виберіть "Вихід з провідника".

Натисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc щоб відкрити "Диспетчер завдань", зайдіть в "Файл" => Нове завдання.

Напишіть  explorer.exe  і натисніть "ОК".

Третій варіант перезапуску Провідника.

Є третій варіант перезапуску провідника, за допомогою пакетного файлу. Даний варіант хороший, якщо ви його часто перезапускаєте або ви намагаєтеся знайомому пояснити як перезапустити "Провідник", а можна замість пояснень відправити йому файл, він його відкриє і explorer.exe увімкнеться знову.

Відкрийте "Блокнот": зайдіть в меню "Пуск" => Всі програми => Стандартні => Блокнот (також можна натиснути в порожньому місці робочого столу правою клавішею миші - створити - текстовий документ).

У відкритому "Блокноті" вставте наступний текст:

taskkill / f / IM explorer.exe start explorer.exe exit 

Зайдіть в "Файл" => Зберегти як.

Придумайте будь-яку назву для даного файлу, головне щоб розширення (то що після точки) було  txt а  bat Наприклад пишемо назву  Проводнік.bat і натискаємо "Зберегти".

При потребі за допомогою подвійного клацання лівої кнопки миші запускайте даний файл і він буде перезапускати "Провідник" explorer.exe.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂