Як видалити, перемістити або перейменувати заблоковані файли в Windows

Якщо ви намагаєтеся видалити, перемістити або перейменувати відкритий файл - система видасть вікно "Операція не може бути завершена, так як ці папка або файл відкриті в іншій програмі". Бувають випадки, що ви не бачите ніяких відкритих програм і не розумієте чому система не дає видалити, перейменувати або перемістити файл (папку). У сьогоднішній статті розглянемо як знайти і прибрати причину вікна "Операція не може бути завершена, так як ці папка або файл відкриті в іншій програмі".

Деякі файли або папки можуть бути заблоковані через те, що потрібні для роботи системи і їх видаляти або перейменовувати - не рекомендується! Якщо ви впевнені, що файл (папка), який ви намагаєтеся видалити або перейменувати не потрібен для правильної роботи додатків і системи - виконайте дії описані нижче, щоб його розблокувати.

Розблокування файлу в Process Explorer.

Для розблокування файлу або папки скористайтеся безкоштовним і не вимагає установки додатком "Process Explorer".

1. Перейдіть на сайт //technet.microsoft.com => натисніть лівою клавішею миші на Download Process Explorer (1.8 MB) => після завантаження файлу відкрийте його (для його відкриття у вас повинен бути встановлений будь-який архіватор).

2.  Для запуску програми необов'язково розпаковувати архів, досить його відкрити і запустити файл procexp.exe або procexp64.exe (в залежності від розрядності вашої системи). Після запуску у вікні натисніть лівою клавішею миші на "Agree".

3.  Зайдіть лівому куті "File" => "Show detalis for All Processes".

4. У верхній панелі виберіть "Find" => "Find Handle or Dll".

5. У рядку пошуку напишіть ім'я заблокованої папки або файлу, після чого натисніть лівою клавішею миші на "Search" => нижче з'явиться результат, виберіть його і побачите ще нижче в деталях рядок процесу через який заблокований даний файл або папка => натисніть на неї правою клавішею миші та виберіть "Close Handle".

6. У стандартному попередженні натисніть лівою клавішею миші на "Так".

Тепер файл (папка) розблоковано і ви можете його видалити (перейменувати або перемістити).

Розблокування файлу без стороннього програмного забезпечення.

Найпростіший і найдієвіший в багатьох випадках спосіб - це перезавантаження комп'ютера, після неї часто файли (папки), які не давало видалити (перейменувати чи перейменувати) вільно видаляються (переміщуються або перейменовуються). Якщо ви перезавантажили комп'ютер і все одно файл (папка) заблокований - спробуйте завантажити систему в безпечному режимі і там здійснити необхідні дії з файлом або папкою. Щоб завантажити комп'ютер у безпечному режимі, виконайте все за інструкцією "Як запустити безпечний режим Windows", щоб після завершення дій з файлом (папкою) вийти з безпечного режиму - виконайте все за інструкцією "Як вийти з безпечного режиму в Windows".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або просто у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂