Відкривається браузер сам по собі

Днями знайомі попросили подивитися їх комп'ютер, з їх слів - відкривається постійно сам по собі браузер з рекламою, якщо хочемо відкрити Google і інші сайти - відкривається інша зовсім сторінка, постійно вискакує помилка підключеного USB пристрою. У сьогоднішній статті опишу послідовність дій, після яких всі ці проблеми зникли!

Зайшов по удаленке і відразу кинулося в очі, що через кожні кілька секунд вискакує помилка підключення USB пристрою, антивірус Eset Smart Security постійно пише про блокування якоїсь загрози. Далі відкрив Chrome і ввів в рядку пошуку запит - замість знайдених результатів відкрилася сторінка з рекламою. Цікава особливість - сторінка Яндекс відкривається без проблем, також постійно відкривається браузер - це Яндекс. На сторінках реклама від Яндекс відображається, а від Google - немає. Напевно збіг?

1. Перевірити і виправити файл  hosts:  даний файл потрібно відкрити з правами адміністратора, можна відкрити командний рядок від імені адміністратора => і виконати команду  notepad C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts або запустіть блокнот від імені адміністратора і відкрийте в ньому hosts. Тобто, заходимо в меню "Пуск" => Всі програми => Стандартні => натискаємо на "Блокнот" правою клавішею миші та виберіть "Запуск від імені адміністратора".

У відкритому блокноті заходимо в "Файл" => "Відкрити".

В адресному рядку вставляємо  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \  і натискаємо Enter.

Внизу вибираємо "Все файли" => натискаємо лівою клавішею миші по файлу  hosts  => "Відкрити".

Тут заховалися рядки через які немає можливості відкрити деякі сторінки і замість них відкриваються інші. Все, що після

# Localhost name resolution is handled within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# :: 1 localhost

зайве!

Все після  # 127.0.0.1 localhost # :: 1 localhost  виділяємо і видаляємо.

Результат повинен бути як на зображенні. Закрийте файл і натисніть "Зберегти".

2.  Прибираємо зайве з запланованих завдань: виникло питання "чому через певний період часу постійно відкривається яндекс.браузер з рекламою?". У рядку пошуку пишемо "Планувальник завдань" і вибираємо його зі знайдених результатів.

З лівого боку виберіть "Бібліотека планувальника завдань", посередині ви побачите безліч запланованих завдань. Кожне завдання виконує якусь дію, і половину завдань можна прибрати. Наприклад  Soft installer , посередині написано, що дане завдання виконується щодня о 14:19. Я не думаю, що є потреба встановлення якогось ПО кожен день, хіба що ці програми є шкідливим.

Відкриваємо це завдання подвійним клацанням лівої кнопки миші, заходимо у вкладку "Дії" і бачимо який файл запускається кожен день в один і той же час. Таким способом ви можете перевірити всі завдання і видалити зайві!

Вибираємо це завдання і натискаємо "Видалити", у вікні підтверджуємо видалення натиснувши на "Так".

У планувальнику кілька оновлень браузера Яндекс, нічого не трапиться якщо ви їх видаліть. Є завдання  InternetEF , яке повторюється з частотою 23 хвилини і судячи з опису воно є причиною повторюваного відкриття браузера з рекламою. Видаляємо його.

Видаліть всі завдання, які вам не подобаються.

3. Прибрати зайве з автозавантаження;

4 . Видалити шкідливе програмне забезпечення: в диспетчері завдань можуть висіти процеси, які заважають нормальній роботі комп'ютера. Також швидше за все було встановлено різне шкідливе ПО і кожен раз назва його змінюється, з цього показувати як воно виглядає в встановлені програми - немає сенсу. Щоб повністю прибрати шкідливе ПО з реєстру, програм, тимчасових файлів і т.д. - потрібно сканувати комп'ютер кількома програмами. Звичайно можна все робити руками, але це буде довше. Скачайте і запустіть по черзі сканування за допомогою програм AdwCleaner і Malwarebytes. Я не пропоную вам платні програми, AdwClewaner безкоштовний і Malwarebytes є Free, платна версія вам ні до чого!

Після сканування через AdwCleaner натисніть на "Очистити".

Після сканування за допомогою Malwarebytes Free натисніть на "Помістити вибрані об'єкти в карантин".

І наостанок скачайте і запустіть сканування за допомогою утиліти Zemana, дана програма є безкоштовною протягом тижня або двох, цього часу щоб сканувати комп'ютер один раз - вам вистачить з головою. Після сканування натисніть "Далі" і перезавантажте комп'ютер.

Програму Malwarebytes Free видаліть відразу, а Zemana поки ліцензія безкоштовна нехай буде встановлена ​​на вашому комп'ютері. Після того як ліцензія закінчиться видаліть програму або купіть її. Все, після даних дій на вашому комп'ютері не повинно бути шкідливого програмного забезпечення, і більше не буде постійно відкриватися браузер сам по собі. Може деякі з вас порахують таку кількість програм зайвим - може ви і праві, якщо ви знаєте ПО, яке в змозі позбавити комп'ютер від всього розповсюдженні шкідливих програм - напишіть його в коментарі.

Дані утиліти повинні були прибрати все, що натворив шкідливе ПО на вашому комп'ютері. Про всяк випадок ви можете перевірити ярлики браузера і розширення на предмет зайвого, а також змінити домашню сторінку і пошук на потрібне за допомогою інструкції  Як зробити браузер знову швидким.  На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте способи простіше - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂