Як включити або відключити Windows Sandbox в Windows 10

Windows Sandbox - це ізольована тимчасова середу робочого столу, де ви можете запускати ненадійне програмне забезпечення, не побоюючись тривалого впливу на ваш комп'ютер. Будь-яке програмне забезпечення, встановлене в «пісочниці» Windows, залишається тільки в «пісочниці» і не може вплинути на ваш пристрій. Як тільки Windows Sandbox закривається, все програмне забезпечення з усіма його файлами і станом видаляється назавжди.

Сьогодні ми розглянемо як різними способами включити або відключити Windows Sandbox в Windows 10.

Включити (відключити) Windows Sandbox в панелі управління

1. Подивіться в диспетчері завдань включена віртуалізація в налаштуваннях UEFI / BIOS чи ні. Тобто, відкрийте диспетчер задач (Ctrl + Shift + Esc), перейдіть у вкладку "Продуктивність" і подивіться, що написано навпроти "Віртуалізація". Якщо відключено - потрібно знайти настройку в UEFI / BIOS і включити її.

2. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (Win + R) введіть команду optionalfeatures  і натисніть Enter.

2. Щоб включити Windows Sandbox, навпаки "Пісочниця Windows" поставте прапорець і натисніть "ОК". Щоб відключити - приберіть прапорець і натисніть на "ОК". Після установки запропонує перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

Після перезавантаження комп'ютера ви зможете відкрити Windows Sandbox з меню "Пуск".

Включити (відключити) Windows Sandbox в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора.

2. Щоб включити Windows Sandbox, введіть команду  Dism / online / Enable-Feature / FeatureName: "Containers-DisposableClientVM" -All і натисніть Enter. Щоб відключити Windows Sandbox, введіть команду Dism / online / Disable-Feature / FeatureName: "Containers-DisposableClientVM" і натисніть Enter.

3. Натисніть  Y на клавіатурі і Enter, щоб перезавантажити пристрій.

Після перезавантаження комп'ютера ви зможете відкрити Windows Sandbox з меню "Пуск".

Включити (відключити) Windows Sandbox в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора.

2. Щоб включити Windows Sandbox, введіть команду Enable-WindowsOptionalFeature -FeatureName "Containers-DisposableClientVM" -All -Online і натисніть Enter. Щоб відключити Windows Sandbox, введіть команду Disable-WindowsOptionalFeature -FeatureName "Containers-DisposableClientVM" -Online і натисніть Enter.

3. Перезавантажте пристрій, щоб зміни вступили в силу.

Після перезавантаження комп'ютера ви зможете відкрити Windows Sandbox з меню "Пуск".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂