Читати вголос електронну книгу, PDF файл, веб-сторінку в Edge Windows 10

Вбудований в Windows 10 браузер Microsoft Edge має функцію читання вголос, її можна використовувати щоб прочитати будь-яку відкриту веб-сторінку, PDF файл або книгу. Ви можете вибрати самі голос і швидкість для читання. У сьогоднішній статті розглянемо як використовувати функцію читання вголос в Edge Windows 10.

   У браузері Edge відкрийте PDF файл, книгу в форматі .epub або сайт, який ви хочете, щоб вам прочитали вголос. Натисніть в порожньому місці сторінки правою клавішею миші та виберіть "Прочитати вголос".

Замість правої клавіші миші ви можете зайти в параметри браузера Edge (три точки справа вгорі) і вибрати "Прочитати вголос".

Якщо ви відкрили PDF файл або книгу в форматі .epub, щоб прочитати вголос можна натиснути лівою клавішею миші в будь-якому місці сторінки, зверху з'явиться підменю в якому потрібно натиснути на "Читати вголос" (дивіться малюнок).

Ви можете виділити якийсь текст і натиснути "Прочитати вголос", щоб не читало з самого початку, а прочитало тільки виділене. Коли почнеться читання справа вгорі з'являться кнопки, використовуючи які ви зможете зупинити читання (і продовжити його), перейти до наступного абзацу, повернутися до попереднього абзацу, а також зможете змінити голос диктора або швидкість читання.

Щоб змінити голос диктора і швидкість читання - натисніть на значок схожий на людину (дивіться малюнок), біля "Швидкість" пересуньте повзунок вперед або назад (в залежності від того, що ви хочете зробити, зменшити або збільшити швидкість читання), а також біля " голос "виберіть один з перерахованих варіантів.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂