Як заборонити користувачам змінювати заставку в Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як заборонити користувачам змінювати заставку (фон) на робочому столі в Windows.

Заборонити зміну заставки (фону) на робочому столі можна за допомогою групових політик і за допомогою редактора реєстру. Якщо спосіб з груповими політиками підходить тільки тим у кого Windows професійна або корпоративна, то спосіб з редактором реєстру - підходить всім, незалежно від редакції Windows. Головне, дані дії потрібно виконувати користувачем з правами адміністратора.

Заборонити зміну заставки (фону) робочого столу в редакторі реєстру.

Даний спосіб підходить для всіх видань Windows, але якщо у вас Windows професійна або корпоративна - рекомендуємо пропустити даний спосіб і скористатися способом за допомогою групових політик. Перед редагуванням реєстру завжди рекомендується створювати точку для відновлення системи.

1. Відкриваємо редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) пишемо команду  regedit  і натискаємо Enter;

2. Для початку відключимо можливість змінювати заставку з допомогою налаштувань системи. Щоб відключити цю функцію для користувача, під яким ви увійшли в систему - в редакторі реєстру в лівій колонці потрібно перейти до розділу  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policie s. Якщо ви хочете відключити цю функцію всім користувачам даного комп'ютера - в лівій колонці перейдіть до розділу  HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies.   

3.  Натисніть на розділ  Policies  правою клавішею миші => "Створити" => "Розділ";

4. Назвіть створений розділ  ActiveDesktop

5. У лівій колонці виберіть розділ ActiveDesktop, в правій колонці в порожньому місці натисніть правою клавішею миші "Створити" => Параметр DWORD (32 біти);

6. Назвіть новий параметр  NoChangingWallPaper

7. Відкрийте параметр NoChangingWallPaper, в поле "Значення" замість поставте  1  і натисніть "ОК".

Тепер якщо ви зайдете в "Параметри" => "Персоналізація" => "Фон" - налаштування зі зміни заставки будуть недоступні.

8. Тепер Вам потрібно зробити якесь зображення заставкою робочого столу, і заборонити інші способи зміни заставки. Повторюємо  2 пункт інструкції вище!

Відкрийте розділ Policies  там повинен бути розділ  System,  виберіть його. Якщо розділу  System  в Policies немає - натисніть на Policies правою клавішею миші => Створити => Розділ => назвіть розділ System.

9. На розділ  System  натискаємо правою клавішею миші => вибираємо "Створити" => "Строковий параметр".

10. Називаємо його  Wallpaper

11. У правій колонці за допомогою подвійного клацання лівої кнопки миші відкриваємо параметр  Wallpaper  =>  в поле "Значення" потрібно вказати шлях до зображення, яке ви хочете використовувати для заставки. Наприклад у нас на диску D: \ лежить зображення image.jpg і ми його хочемо використовувати для заставки =>  в значенні пишемо  d: \ image.jpg  і натискаємо "ОК".

12. У розділі System потрібно створити ще один "Строковий параметр", повторюємо  9 пункт з інструкції вище.

13. Називаємо створений параметр  WallpaperStyle

14. Відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші параметр WallpaperStyle, в поле "Значення" вам потрібно ввести одну з перерахованих нижче цифр і натиснути "ОК":

0  - по центру;

1 - замостити;

-растянуть;

-по розміру;

-заполненіе;

-розширення.

Після даних дій закрийте редактор реєстру, зміни повинні набути чинності відразу після закриття вікна, але можна про всяк випадок перезавантажити комп'ютер. Тепер відкривши будь-яке зображення користувач не зможе поставити його в якості заставки для робочого столу.

  Заборонити зміну заставки (фону) робочого столу в групових політиках.

Якщо на вашому комп'ютері встановлена Windows професійна або корпоративна - заборонити зміну заставки на робочий стіл можна за допомогою редактора групової політики. Якщо ви хочете заборонити зміну заставки для користувача під яким ви увійшли в систему - приступайте до виконання інструкції, якщо ви хочете заборонити зміну заставки для іншого користувача - спочатку виконайте інструкцію "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів", потім приступайте до  2 пункту інструкції.

1. Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) напишіть команду  gpedit.msc і натисніть Enter;

2. У лівій колонці відкрийте Конфігурація користувача \ Адміністративні шаблони \ Панель керування \ Персоналізація,  в правій колонці відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші "Заборона зміни фону робочого столу".

3. Поставте крапку біля "Включено" та натисніть "ОК".

4.  У лівій колонці відкрийте Конфігурація користувача \ Адміністративні шаблони \ Робочий стіл \ Робочий стіл,  в правій колонці відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші "Фонові малюнки робочого столу".

5. Поставте крапку навпроти "Включено", в поле "Ім'я фонового малюнка" задайте шлях і назву малюнка, яке буде на постійній основі заставкою робочого столу. Наприклад у мене на диску D: \ зберігається зображення, яке я хочу щоб було заставкою на постійній основі, назва його image.jpg, в поле "Ім'я фонового малюнка" пишу шлях до нього і назва d: \ image.jpg. Нижче виберіть стиль фонового малюнка і натисніть "ОК".

Закрийте редактор групових політик, зміни вступлять в силу відразу після закриття вікна. Тепер користувач, для якого ви виставили заборони, не зможе змінити фонове зображення робочого столу.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂