Як створити ярлик на робочому столі в Windows 10, 8, 7

Дуже часто шкідливе програмне забезпечення змінює ярлики для додатків, і доводиться іноді їх видаляти, після чого створювати нові. Щоб не пояснювати кожен раз знайомим як це робиться - опишу один раз разом з картинками. У цій статті розглянемо кілька способів створення ярликів для додатків на робочому столі в Windows 10, 8 і 7.

Інструкція писалася на Windows 10, але в інших версіях все робиться таким же способом!

Створити ярлик на робочому столі в Windows

Саме напевно складне - це знайти де знаходиться ваш додаток. Якщо ви знаєте, що на комп'ютері встановлено додаток, але ярликів немає на робочому столі і в меню "Пуск", і ви не знаєте на якому воно диску - можна відкривати різні папки по черзі щоб його знайти, а можна в рядку пошуку написати назву і знайти його.

Коли ви вже знайшли папку з додатком - відкриваєте папку => знаходите файл, який запускає програму (зазвичай цей файл з розширенням .exe і біля нього може писатися "додаток", також він із позначкою програми) => спробуйте даний файл відкрити, якщо відкрилося потрібну програму - значить ви знайшли правильний файл => натискаєте на нього правою клавішею миші і з меню вибираєте "Відправити" => в розгалуженні натискаємо на "Робочий стіл (створити ярлик)"

Все, на робочому столі з'явився ярлик для запуску потрібного додатку.

Другий спосіб створити ярлик: також як і в способі вище - потрібно спочатку знайти додатки, ярлик для якого будемо створювати. Коли вже знайшли - також як в способі вище натискаємо на потрібну програму правою клавішею миші і вибираємо "Створити ярлик"

Якщо в папці заборонено створювати ярлики - то перед вами з'явиться повідомлення про це і запропонує відразу ж помістити ярлик на робочий стіл, що нам і потрібно. Натискаємо "ТАК".

Якщо ярлик створився в папці з додатком, нам потрібно перекинути його на робочий стіл - натискаємо "Відновити після розгортання" => натискаємо на ярлик лівою клавішею миші і не відпускаючи клавішу тягнемо ярлик в сторону робочого столу => коли він буде над столом - відпустіть ліву клавішу і побачите, що ярлик вже на робочому столі.

Третій спосіб  створити ярлик: також як і в інших способах ви повинні знати де знаходиться той додаток, для якого ви хочете створити ярлик. Натисніть на робочому столі в будь-який порожній області правою клавішею миші і з меню виберіть "Створити" => "Ярлик".

У наступному вікні потрібно прописати шлях до програми або вибрати його, натискаємо "Огляд"

Знаходимо додаток, для якого створюється ярлик, і вибираємо його => натискаємо "ОК"

Біля "Вкажіть розташування об'єкта" буде прописаний шлях до програми, натискаємо "Далі"

Називаємо ярлик будь-яким словом і натискаємо "Готово"

Все, ярлик створений, можете з нього запускати додаток.

Як перейменувати ярлик

Щоб перейменувати новий ярлик або будь-який з пасажирів на робочому столі - просто натисніть на нього правою клавішею миші і з меню виберіть "Перейменувати"

Пишіть будь-яку назву і натискаєте Enter

Як змінити значок ярлика

Щоб змінити значок будь-якого ярлика на робочому столі - потрібно натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати зі списку "Властивості"

У вкладці "Ярлик" натисніть на "Змінити значок"

У першому вікні ви можете вибрати будь-який значок і натиснути "ОК", якщо тут немає потрібного значка - натискаємо "Огляд"

У вікні, шукаємо папку в якій є додаток з потрібним значком і натискаємо "Відкрити". Можна зайти в будь-яку папку, де є додатки, і вибравши їх - ви зможете використовувати значки з цих додатків.

Ми в прикладі відкрили папку з драйверами Intel і вибрали інсталяційний файл, в цьому вікні значок цього додатка, який можна вибрати і натиснувши "ОК" - задати його для ярлика потрібного додатка.

Все, ми змінили значок для ярлика на робочому столі.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂