Повернути комп'ютер в початковий стан Windows 10

У Windows 10 є функція "Повернути комп'ютер в початковий стан", яка швидко відновлює Windows до первинних настройок, тобто система стає чистою як ніби ви тільки її встановили. Це зручніше і швидше, ніж перевстановити Windows з нуля.

Ця функція була ще в Windows 8, але там при скиданні системи віддалялося все, а Windows 10 дає вам вибір зберігати особисті файли чи ні.

Що робить "Повернути комп'ютер в початковий стан»

  При натисканні на «Почати» в функції «Повернути комп'ютер в початковий стан» - відбувається скидання системи Windows до вихідного стану. Якщо ви купили комп'ютер з уже встановленою Windows 10, то після скидання система буде знаходиться в тому ж стані, що і при покупці. Тобто програмне забезпечення і драйвери, що поставляються з ПК, будуть переустановлені в первинний стан. Якщо ви встановили Windows 10 самі, після скидання - це буде чиста система Windows 10 без додаткового програмного забезпечення.

Під час скидання ви можете вибрати зберігати особисті файли чи ні, але все ж всі встановлені програми і налаштування будуть видалені. Тобто якщо ваша система постійно видає помилки, все сильно гальмує і ви не можете знайти причину - можна скинути систему за допомогою цієї функції і всі можливі причини пропадуть. Але перед скиданням системи я вам рекомендую перевірити систему на шкідливе ПЗ за допомогою AdwCleaner, Malwarebytes і Zemana, навіть якщо у вас встановлено хвалена антивірусне програмне забезпечення. Можливо перевіривши систему і виправивши її - потреба в функції скидання відпаде.

З опису цієї функції від Майкрософт:

1.Компьютер завантажується в Windows RE в середовищі відновлення Windows;

2.Windows RE стирає і форматує розділи, перед установкою нової копії Windows;

3.Компьютер завантажується з нової копії Windows.

Якщо ви вибрали зберегти особисті файли, то перед видаленням розділу Windows RE сканує жорсткий диск на наявність особистих файлів, після чого зберігає собі їх => встановлює нову копію Windows => і поміщає ці файли назад туди де вони були перед скиданням системи.

В обох випадках, зберігаючи і не зберігаючи особисті дані, ви отримуєте чисту Windows без встановленого програмного забезпечення.

Як повернути комп'ютер в початковий стан з Windows.

Для скидання комп'ютера до заводських налаштувань за замовчуванням - потрібно:

1.Зайти в "Пуск" і вибрати "Параметри";

2.Зайдіте в "Оновлення і безпеку";

3.Виберіте "Відновлення" в лівій колонці і біля "Повернути комп'ютер в початковий стан" натисніть "Почати";

4.Вам запропонує зберегти особисті файли або видалити все. Як вже здавалося вище, щоб ви не вибрали всі програми і налаштування будуть видалені і ви отримаєте чисту систему. Але в одному варіанті на чисту систему і в тих же місця повернуться ваші особисті файли, а в іншому - вся система буде чистою, втечуть не тільки програми та настройки, а й ваші файли.

Другий варіант ідеально підходить якщо ви більше не плануєте користуватися цим комп'ютером і віддаєте його комусь іншому, або ви просто вирішили почати нове життя видаливши все 🙂

5. Якщо ви натиснули "Видалити все" то в наступному вікні у вас запитає видаляти дані тільки з диска де встановлена ​​Windows, або видалити все з усіх дисків.

Як повернути комп'ютер в початковий стан з Windows, навіть якщо ви придбали комп'ютер з встановленим ПО

Як уже писалося раніше, якщо ви купили комп'ютер з уже встановленою Windows 10, то там може бути вже встановлене програмне забезпечення від виробника вашого комп'ютера. І навіть після скидання всі ці програми не пропадуть, а перевстановити заново в початковий стан.

Добре, якщо там просто встановлені потрібні драйвера, але якщо туди напхали багато різного мотлоху? З великим серпневим оновленням 1607 додали можливість робити систему чистою, навіть якщо вона при покупці пристрою була з додатковим ПО. Тобто якщо ви купили комп'ютер, а там безліч різного ПО від виробника і звичайний скид робить систему повністю чистою - робимо наступне:

1.Заходім в "Пуск" => Параметри => Оновлення та безпеку => виберіть "Відновлення" в лівій колонці => в правій опускаетесь в самий низ і натискаєте на "Дізнайтеся як почати заново з чистою установки Windows" => виберіть через який браузер відкрити сторінку і перед вами відкриється інструкція.

2.В відкрилася інструкції буде описано, що при такого роду скиданні системи видаляються всі додатки і налаштування. Також для скидання таким способом - потрібен доступ в інтернет, буде завантажено близько 3 Гб. Внизу натисніть на "Завантажити засіб зараз"

3.Запустіте скачаний файл і погодьтеся з ліцензійною угодою, натиснувши на "Прийняти";

4.Тепер виберіть зберігати особисті файли або видалити їх, після чого натисніть "Почати".

Інструмент завантажить чистий образ Windows з серверів Microsoft і встановить його на ваш комп'ютер.

Як повернути комп'ютер в початковий стан з завантажувального меню

Якщо Windows на вашому комп'ютері не завантажується, ви можете скинути його з меню завантаження. Це меню повинно завантажитися автоматично, якщо Windows з якихось причин не завантажується.

В "вибір дії" виберіть "Пошук і усунення несправностей"

Виберіть "Повернути комп'ютер в початковий стан".

Даних способів повернути комп'ютер в початковий стан має вам вистачити. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂