Поради та хитрості Microsoft Edge в Windows 10

На заміну Internet Explorer в Windows 10 прийшов інший браузер Microsoft Edge, який повністю зроблений з нуля і відрізняється від попереднього вбудованого браузера.

На даний момент Майкрософт Edge ще в розробці і в нього додають різні функції, щоб конкурувати з іншими браузерами. А про ті функції, які є на даний момент - поговоримо в сьогоднішній статті.

Поділитися сторінкою

У браузер Edge вбудована функція поділитися, наприклад ви знайшли цікаву сторінку і хочете нею поділитися на Facebook - вам не потрібно копіювати посилання, і відкривати свою сторінку на Facebook, щоб поділитися сторінкою. Хоча, майже кожен сайт на даний момент має функцію поділитися в будь-який соц. мережі, але все ж Майкрософт вирішила, що потрібно щоб дана функція була вбудована в браузер 🙂

Якщо вам сподобалася якась сторінка - натискаєте в правому верхньому куті на значок "Поділитися"

вибираємо за допомогою чого ви хочете поділитися сторінкою, якщо в списку немає програми - встановіть його з магазину

Поділитися сторінкою в Microsoft Edge

режим читання

Як і у деяких інших браузерах в Майкрософт Edge є функція читання. За допомогою якої будь-яка інтернет сторінка робиться більш читабельною, під час вибору даної функції - забирається все зайве і залишається один текст, як в книзі 🙂 І значок виглядає як відкрита книга. Ця функція буде корисна на будь-якому пристрої, так можна знайти книгу, переключити сторінку в режим "читання" і браузер Edge надасть зручний вид тексту для читання.

Режим читання в Microsoft Edge

Список для читання

Також, якщо ви користуєтеся функцією "читання", то вам буде корисна функція "Список читання" - це як закладки, ви додаєте потрібні сторінки, щоб прочитати їх пізніше. Натискаємо зірочку в адресному рядку, міняємо назву або залишаємо таким же, і натискаємо "Додати"

Список для читання в Microsoft Edge

щоб знайти "список для читання" - потрібно зайти в три лінії справа вгорі, і там ви знайдете список

Список для читання в Microsoft Edge

Створити веб-замітку

Цікава функція дозволяє розмалювати сторінку, виділити потрібні фрагменти, підкреслити потрібний текст і багато іншого, а потім поділитися цим витвором 🙂

Відкриваємо потрібну сторінку => справа вгорі вибираємо "Створити веб-замітку"

тепер за допомогою фломастера, маркера і інших інструментів - наводимо порядок на сторінці 🙂 Коли всі потрібні дії зроблені - ви можете зберегти сторінку, поділитися нею, або просто вийти

Створити замітку в Microsoft Edge

Пошук

Як і в будь-якому браузері, в Майкрософт Edge є пошуковий рядок, вона ж адресний рядок. Наприклад ви відкриваєте нову вкладку і бачите рядок в середині браузера, натиснувши подвійним клацанням миші поруч з нею - вона переміститися вгору і буде як в інших браузерах.

Також в ній ви можете знайти все необхідне, або ввести відразу адреса для входу на будь-яку сторінку.

Пошук в Microsoft Edge

Змінити пошук за замовчуванням в Microsoft Edge

Для початку вам потрібно зайти на сторінку пошуковика, наприклад на google.com. Потім вибираємо три точки справа вгорі в браузері і вибираємо "Параметри"

Змінити пошук за замовчуванням в Microsoft Edge

опускаємося вниз і вибираємо "додаткові параметри" => шукаємо в списку "Пошук в адресному рядку за допомогою" і натискаємо "Змінити" => вибираємо потрібну пошукову систему і встановлюємо її за замовчуванням

Змінити пошук за замовчуванням в Microsoft Edge

інші поради

У Майкрософт Edge вже не такий безлад c настройками браузера як був в Internet Explorer, і зайшовши в три точки справа вгорі - ви зможете налаштувати браузер згідно вашим перевагам.

Вікно InPrivate -  режим інкогніто, відкривши браузер в цьому режимі вам не потрібно турбуватися, що ваші налаштування, паролі, історія і т.д. збережуться на даному комп'ютері. Закривши вікно браузера - всі ваші дані, використовувані під час роботи в ньому, зникнуть. Щоб запустити режим інкогніто в Майкрософт Edge - можна натиснути на ярлик браузера правою клавішею миші і вибрати "відкрити вікно в режимі інкогніто", або у відкритому браузері натиснути на три точки справа вгорі і вибрати "Нове вікно InPrivate". 

Темна тема:  можна змінити тему браузера, зробивши її не світлі, а темної. Особисто я в цьому не бачу нічого доброго, але на смак і колір товаришів немає 🙂 Щоб змінити колір браузера - зайдіть в три точки справа вгорі => виберіть "Параметри" => в пункті "Вибір теми" виберіть "Темна"

Також в цьому меню ви можете змінити сторінку, яка буде відкриватися при відкритті браузера, або вибрати, щоб відкривалися сторінки, які були відкриті при закритті браузера.

Відключити Flash Player

Як і в Google Chrome в браузер Майкрософт Edge інтегрований  Flash Player. Якщо з якихось причин ви хочете його відключити - просто зайдіть в три точки справа вгорі браузера => виберіть "Параметри" => перейдіть вниз і виберіть "Додаткові параметри" => навпроти "Використовувати програвач Adobe Flash Player" переведіть повзунок на "откл . "

Закріпити сторінку в меню Пуск

Ви можете закріпити будь-яку вподобану сторінку в меню Пуск за допомогою браузера Edge і двох натискань лівої клавішею миші

щоб закріпити сторінку - відкриваємо потрібну сторінку => натискаємо на три точки справа вгорі => і вибираємо "Закріпити цю сторінку на початковому екрані"

В параметрах і додаткових параметрах браузера Edge ви знайдете велику кількість налаштувань, з часом вони будуть додаватися (як говорилося, браузер ще в розробці). А на сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂