Як заборонити пристроям пробуджувати комп'ютер в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як подивитися які пристрої можуть вивести комп'ютер з сну, і як заборонити або дозволити певного пристрою пробуджувати комп'ютер.

 Подивитися які пристрої можуть пробуджувати комп'ютер.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" і з контекстного меню вибрати "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Введіть команду  powercfg -devicequery wake_armed  і натисніть клавішу Enter, в результаті ви побачите всі пристрої, яким дозволено виводити комп'ютер з сну. У моєму прикладі виводити комп'ютер з сну дозволено тільки за допомогою миші.

Заборонити певного пристрою пробуджувати комп'ютер.

 Виконайте перший і другий пункт з інструкції вище, введіть у командному рядку команду  powercfg -devicedisablewake "ім'я пристрою"    Замість "Ім'я пристрою" - напишіть ім'я пристрою, якому дозволено пробуджувати комп'ютер (імена ми дивилися у другому пункті інструкції вище). У нашому прикладі ми забороняємо пробуджувати комп'ютер за допомогою миші, вводимо команду  powercfg -devicedisablewake "HID-сумісна миша"  і натискаємо кнопку Enter.

Другий спосіб: натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер пристроїв" з меню => знайдіть в списку пристрій, з яким дозволено пробуджувати комп'ютер => натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

У вікні, перейдіть у вкладку "Керування електроживленням" і зніміть галочку з пункту "Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування" => натисніть лівою клавішею миші на "ОК".

Дозволити певного пристрою пробуджувати комп'ютер.

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" і з контекстного меню вибрати "Командний рядок (Адміністратор)".

2. Щоб побачити які пристрої на вашому комп'ютері можуть виводити комп'ютер з сну - введіть команду  powercfg -devicequery wake_from_any  і натисніть клавішу Enter.

3. Введіть команду  powercfg -deviceenablewake "ім'я пристрою"  Замість "Ім'я пристрою" введіть ім'я пристрою, з яким ви хочете дозволити пробуджувати комп'ютер (можна дізнатися у другому пункті). У цьому прикладі додамо дозвіл пробуджувати комп'ютер за допомогою миші, вводимо команду  powercfg -deviceenablewake " HID-сумісна миша"  і натискаємо кнопку Enter.

Другий спосіб: натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер пристроїв" з меню => знайдіть в списку пристрій, з яким ви хочете дати дозвіл пробуджувати комп'ютер => натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

У вікні, перейдіть у вкладку "Керування електроживленням" і поставте галочку в пункті "Дозволити цьому пристрою пробуджувати комп'ютер з режиму очікування" => натисніть лівою клавішею миші на "ОК".

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂