Як форматувати диск в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо різні способи форматування диска в Windows 10.

Форматування - це процес підготовки пристрої зберігання даних для початкового використання. При форматуванні ви можете вибрати файлову систему NTFS, REFS, exFAT, FAT32 або FAT. Ви також вибираєте швидке або повне форматування. Під час повного форматування файли з томи видаляються і сам диск перевіряється на наявність пошкоджених секторів. Під час швидкого форматування файли з томи видаляються, але диск не перевіряється на наявність пошкоджених секторів.

Форматувати диск в провіднику

1. Відкрийте провідник => натисніть на диск, який ви хочете форматувати, правою клавішею миші та виберіть "Форматувати" (або виберіть диск, який потрібно форматувати, зверху в стрічці натисніть на "Управління" і виберіть "Форматувати").

2. Виберіть файлову систему і розмір розподілу одиниці (краще використовувати обраний за замовчуванням), біля "Мітка тому" напишіть назву для вибраного диска => для швидкого форматування - поставте галочку біля "Швидке", для повного форматування - приберіть галочку біля "Швидке" і натисніть "Почати".

3. У вікні з'явиться попередження "Увага! Форматування знищить ВСІ дані на цьому диску. Натисніть кнопку" ОК "для запуску форматування," Скасування "для його скасування." Натисніть "ОК" для продовження.

По закінченню форматування ви побачите вікно "Форматування завершено", натисніть "ОК".

Форматувати диск в управлінні дисками

1. Відкрийте "Управління дисками": один із способів - в рядку пошуку або в меню виконати напишіть diskmgmt.msc і натисніть клавішу Enter (також ви можете натиснути на меню "Пуск" правою кнопкою миші і вибрати "Управління дисками").

2. Натисніть на диск, який ви хочете форматувати, правою клавішею миші та виберіть з контекстного меню "Форматувати".

3. Біля "Мітка тому" напишіть назву для вибраного диска => виберіть файлову систему => розмір кластера рекомендується залишити за замовчуванням => приберіть галочку з "Швидке форматування", якщо ви хочете зробити повне форматування => натисніть "ОК".

4. "Форматування тому знищить всі дані на цьому томі. Перед форматуванням заархівуйте всі дані, які ви хочете зберегти. Хочете продовжити?", Натисніть "ОК".

Форматувати диск в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Командний рядок (адміністратор)".

2. Введіть команду  Diskpart  і натисніть клавішу Enter => введіть команду  list volume  і натисніть клавішу Enter. Зверніть увагу на номер тому, який ви хочете відформатувати. Наприклад, нам потрібно форматувати диск F, після введення команди list volume ми побачили, що це "Том 4".

3. Введіть команду  select volume №   та натисніть клавішу Enter (№ потрібно замінити на номер тому, який ви хочете форматувати). У нашому прикладі номер томи  4 , значить команда буде виглядати так  select volume 4

4. Для швидкого форматування потрібно використовувати команду  format fs = quick   Для повного форматування потрібно використовувати команду  format fs =

Наприклад, ми хочемо запустити швидке форматування вибраного томи, вибираємо файлову систему "ntfs" і назву "Test Disk", команда буде виглядати так  format fs = ntfs label = "Test Disk" quick  Після введення команди натисніть "ОК".

В процесі форматування показується відсоток виконання і по завершенню процесу ви побачите напис "Програма DiskPart успішно відформатувати том".

Форматувати диск в PowerShell

1. Відкрийте PowerShell від імені адміністратора: один із способів - написати в рядку пошуку PowerShell, на знайденому результаті натиснути правою кнопкою миші і вибрати "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  Get-Partition  і натисніть клавішу Enter. Відкриється список томів, запам'ятайте букву тому, який ви хочете відформатувати.

3. Для швидкого форматування потрібно використовувати команду  Format-Volume -DriveLetter "Буква томи" -FileSystem -NewFileSystemLabel "Метка тома" Для повного форматування потрібно використовувати команду  Format-Volume -DriveLetter "Буква томи" -FileSystem -NewFileSystemLabel "Мітка тому" -Full 

Наприклад, мені потрібно відформатувати диск F, щоб тип файлової системи після форматування був "Ntfs" і його назва була "Test Disk", команда буде виглядати так:  Format-Volume -DriveLetter "F" -FileSystem NTFS -NewFileSystemLabel "test disk" -Full  Після введення команди потрібно натиснути клавішу Enter.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂