Як включити або відключити кілька примірників VLC Media Player

VLC Media Player універсальний інструмент для роботи з відео і аудіо файлами, і іноді виникає потреба запустити відразу кілька вікон цього додатка. Наприклад в одному - буде грати музика, в іншому - ви будете конвертувати якийсь відео або аудіо файл.

Включення декількох екземплярів

Запускаємо програму VLC і заходимо в "Інструменти" => Налаштування (також налаштування можна відкрити за допомогою клавіш Ctrl + P)

У вкладці "Інтерфейс" шукаємо внизу пункт "Плейлист і поведінку копій" => в поле "Дозволити лише одну копію" не повинно бути галочки!

Якщо в "Дозволити лише одну копію" галочка не варто, то з ярлика ви можете запускати додаткові екземпляри VLC Media Player. Тобто, якщо у вас вже відкрито один екземпляр VLC, ви можете запустити ще одні - натиснувши подвійним клацанням по ярлику.

Але всі файли (аудіо або відео), які ви будете запускати подвійним клацанням - будуть відтворюватися в одній програмі, щоб відкривати їх в різних - в самому екземплярі натискайте "Медіа" => "Відкрити файл".

Якщо ви хочете, щоб кожен раз коли ви відкриваєте якийсь файл відкривалася нова копія VLC - потрібно зайти в "Інструменти" => "Налаштування" (Ctrl + P) => у вкладці "Інтерфейс" шукаємо внизу пункт "Плейлист і поведінку копій "=> знімаємо галочку з" Ограничиться однією копією при запуску з менеджера файлів "

Тепер кожен відкритий файл в провіднику буде відкриватися в новому екземплярі VLC.

Відключити кілька примірників

Якщо у вас з кожним файлом відкривається нова копія програми VLC, а вам хочеться щоб всі файли відкривалися в одному вікні - заходимо в "Інструменти" => "Налаштування" (можна зайти за допомогою клавіш Ctrl + P) => галочки потрібно поставити в поля "Дозволити лише одну копію" і "Ограничиться однією копією при запуску з менеджера файлів" => натисніть "Зберегти"

Тепер відкриваючи будь-аудіо, або відео файл він буде відкриватися в одному вікні, тобто якщо ви відкрили аудіо файл і натискаєте подвійним клацанням на інший аудіо файл - перший перестає відтворюватися і починає грати другий.

Якщо ви хочете, щоб кожен новий відкритий файл додавався в плей лист і відтворювався в порядку черги - зайдіть в "Інструменти" => "Налаштування" (можна зайти за допомогою клавіш Ctrl + P) => у вкладці "Інтерфейс" ставимо галочку в поле "Додавати позиції в чергу в режимі однієї кнопки"

Тепер якщо у вас відтворюється якийсь файл і ви відкриваєте інший - то перший не перестає відтворюється, другий додається в чергу. Так в провіднику можна відкривати купу файлів і всі вони додадуться в чергу відтворення, щоб подивитися плейлист - натисніть клавіші Ctrl + L, або зайдіть в "Вид" => "Плейлист"

На сьогодні все, якщо є доповнення -пише коментарі! Удачі Вам 🙂