Що таке VPN і чому ви можете захотіти його використовувати

Технологія VPN або віртуальна приватна мережа дозволяють створювати безпечне підключення до іншої мережі через інтернет. Наприклад, є корпорація зі своєю захищеної мережею, а ви співробітник даної корпорації працює на дому, і вам потрібен безпечний доступ до мережі корпорації. І VPN забезпечує вам даний доступ з високим рівнем шифрування переданої інформації, і анонімність в Мережі.

Що таке VPN?

При підключенні комп'ютера (смартфона, планшета і т.д.) до віртуальної приватної мережі, комп'ютер працює як ніби він знаходиться в тій же локальній мережі, що і VPN. Весь трафік вашої мережі передається через захищене з'єднання VPN. Завдяки тому, що ваш пристрій поводить себе наче воно знаходиться в мережі - ви отримуєте безпечний доступ до локальних ресурсів, навіть якщо ви перебуваєте на іншому боці земної кулі. Ви також будете мати можливість користуватися Інтернетом з деякими перевагами, що приховують вашу активність і можливістю отримати доступ до вузлів, які у вас заборонені.

Під час перегляду веб-сторінок під час підключення до віртуальної приватної мережі, ваш комп'ютер контактує з веб-сайтом через зашифроване з'єднання VPN. VPN перенаправляє ваш запит на з'єднання з сайтом і повертає вам відповідь з сайту назад, через захищене з'єднання. Якщо ви наприклад перебуваєте в Росії і підключаєтеся до VPN в Україні - сайти будуть бачити запити, як ніби ви їх робите з України, що забезпечить можливість бачити ті сайти, які заборонені цензурою даної держави.

Використання віртуальних приватних мереж

VPN досить простий інструмент, який надає велику кількість різних можливостей:

  • Доступ до корпоративної мережі під час подорожі:  віртуальні приватні мережі часто використовуються співробітниками корпорацій (підприємств), щоб отримати доступ до корпоративної мережі та до всіх локальних ресурсів даної мережі, перебуваючи в дорозі. Дане з'єднання безпечно, що дозволяє спокійно працювати з інформацією, яку не можна афішувати;
  • Доступ до вашої домашньої мережі під час подорожі:  Ви також можете створити власний VPN для доступу до вашої власної мережі під час подорожі. Це дозволить вам отримати доступ до віддаленого робочого столу Windows через інтернет, використовувати локальні загальні файлові ресурси, і грати в ігри через інтернет, як ніби ви в тій же локальній мережі;
  • Приховати активність браузера з локальної мережі та інтернет:  якщо ви використовуєте загальнодоступний Wi-Fi для перегляду сторінок в інтернеті - подивитися вашу активність будь-якому користувачеві не складе труднощів. Якщо ви хочете обмежити доступ до своєї інтернет активність, отримати трохи більше конфіденційності - ви можете підключитися до VPN. У локальній мережі буде видно тільки одне активне захищене з'єднання VPN. Весь інший трафік буде подорожувати за допомогою бездротової технології VPN. Даний спосіб підключення може бути використаний для обходу сполуки- контролю з боку постачальника послуг інтернет.
  • Обхід інтернет цензури -  багато китайців використовують віртуальні приватні мережі, щоб обійти великий брандмауер Китаю, і отримати доступ до всієї мережі інтернет.

VPN може використовуватися для різних цілей, і щоб перерахувати їх все - піде безліч часу. Перейдемо до наступного пункту, а ви вже якщо вважаєте за потрібне доповнити приклади використання віртуальних приватних мереж - пишіть коментарі!

Підключення до VPN

Підключитися до створеної VPN дуже просто: натисніть на значок інтернету в правому нижньому кутку правою клавішею миші та виберіть "Центр управління мережами і загальним доступом" (Центр управління мережами можна знайти через пошуковий рядок) => виберіть "Налаштування нового підключення або мережі" => підключення до робочого місця => Використовувати моє підключення до інтернету => введіть параметри VPN до якого ви підключаєтеся і натисніть далі. Після даних дій у вас з'явитися значок для підключення до віртуальної приватної мережі в системному треї, там де ви підключаєте Wi-Fi.

Безкоштовні параметри VPN

Якщо ви хочете обійти цензуру, і у вас немає свого сервера VPN - найпростіший і швидкий спосіб скористатися TunnelBear. Безкоштовна версія обмежена 500 Мб на місяць, але якщо ви просто хочете періодично підключатися і переглядати через нього заборонені сайти у вашому регіоні - то їх вам повинно вистачити. Все, що вам потрібно - зареєструватися (ввести своє ім'я, електронну пошту і пароль) і завантажити програму для вашої системи.

Є й інші VPN продукти щоб обійти цензуру, і захищати своє перебування в інтернеті від сторонніх очей, але мені сподобався TunellBear своєю простотою.

Також можна створити VPN на вашому власному сервері, але це не дозволить вам отримувати доступ до сайтів гео-блокування і обходити інтернет цензуру в вашій країні. На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂