Як перевірити оперативну пам'ять на несправність

Буває, що причиною збоїв на вашому комп'ютері є оперативна пам'ять. У сьогоднішній статті ми розповімо як за допомогою двох інструментів перевірити її працездатність.

Обидва інструменти записують дані в кожен сектор оперативної пам'яті, після чого зчитують їх назад. Якщо інструментом зчитується інше значення - значить оперативна пам'ять несправна.

Засіб перевірки пам'яті Windows

Для початку розглянемо вбудований в Windows інструмент для перевірки пам'яті.

Щоб запустити інструмент перевірки пам'яті - в рядку пошуку введіть "Засіб перевірки пам'яті Windows", і виберіть зі знайдених результатів.

Другий варіант запуску засобу перевірки пам'яті - натиснути клавіші Win + R і у вікні, написати  mdsched.exe після чого натиснути "ОК".

Для початку перевірки пам'яті на предмет неполадок - потрібно перезавантажити комп'ютер, вам запропонує перезавантажити комп'ютер відразу або призначити перевірку пізніше, при наступному перезавантаженні.

Після перезавантаження почнеться перевірка пам'яті, тут робити нічого не потрібно, можна тільки спостерігати. А можна піти попити кави і через кілька хвилин перевірка закінчиться, після чого завантажиться Windows. Якщо після перезавантаження перед вами не висвітилися результати перевірки - натисніть на Пуск правою клавішею миші та виберіть "Перегляд подій". Також можна натиснути на "Комп'ютер (Мій комп'ютер)" правою клавішею миші => вибрати "Управління" => перегляд подій.

Відкрийте "Журнали Windows" => Система => на правій панелі виберіть "Знайти"

У рядок пошуку введіть MemoryDiagnostic і натисніть "Знайти далі".

Результатом будуть відомості про перевірку, і ви дізнаєтеся про помилки (якщо він є).

MemTest86 другий варіант перевірки пам'яті

Якщо з якихось причин вас не влаштовує вбудована перевірка пам'яті в Windows - використовуйте стороннє програмне забезпечення. Тут вибір теж великий, але ми для прикладу візьмемо MemTest86.

Для перевірки пам'яті за допомогою MemTest86 вам потрібен чистий диск або чиста флешка. Викачуємо утиліту з офіційного сайту => вибираємо Image for creating bootable CD (ISO format), якщо ви будете використовувати чистий диск, або Image for creating bootable USB Drive - якщо у вас чиста флешка.

Скачаний архів потрібно розпакувати, якщо ви скачували архів для диска - в розпакованої папці буде образ iso, який потрібно записати на диск (просто натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть "Записати образ диска"); якщо ви завантажили архів для флешки - запустіть в розпакованої папці imageUSB => виберіть ваш накопичувач, поставивши галочку на ньому => натисніть Write to UFD (пам'ятаєте, що всі дані на флешці будуть видалені)

У наступних вікнах натискайте Yes і ОК

Після створення завантажувальної флешки перезавантажте комп'ютер => при запуску виберіть завантаження з USB => далі почнеться тест, який може тривати близько години і в ньому ви зможете побачити чи є помилки пам'яті чи ні.

Після перевірки натисніть Esc, щоб завантажити систему. Якщо помилок немає - значить з оперативною пам'яттю все добре, якщо помилки є - це може говорити, що одна з планок несправна, або з якихось критеріям несумісна з материнською платою. Помилки ще можуть говорити, що пам'ять не може надійно працювати на поточних швидкостях, їх ви можете змінити в налаштуваннях UEFI BIOS, після чого запустити ще раз тест і побачити чи будуть ще помилки.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂