Як зупинити відтворення GIF анімації в браузері

Анімації GIF хороший спосіб поділитися серією знімків або відео в певній послідовності. Але не всім анімації подобаються, та й не завжди хочеться їх бачити, особливо якщо повільне з'єднання і на кожній відкритій сторінці грає анімація.

У сьогоднішній статті розглянемо методи вимкнути функцію анімації GIF у всіх популярних браузерах.

Mozilla Firefox

У браузері Firefox, є вбудований спосіб відключити відтворення анімації GIF, або зробити щоб відтворювалися вони тільки один раз.

В адресному рядку браузера введіть  about: config  та натисніть Enter. Відкриється віконце попередження, що якщо неправильно змінювати налаштування, то можна погіршити роботу браузера ... Потрібно зробити вигляд, що ви злякалися і тремтячою рукою натиснути на "Я обіцяю, що буду обережний"

Відкриється безліч параметрів, ви в рядку пошуку вводите  image.animation і результатом буде image.animation_mode. Натисніть на image.animation_mode подвійним клацанням і замість normal напишіть none  і натисніть ОК. Ці дії відключать відтворення анімації GIF в браузері Mozilla Firefox.

Якщо ви хочете, щоб анімації відтворювалися тільки один раз - в параметрі image.animation_mode введіть значення  once Щоб в майбутньому повернути все як було, в параметр image.animation_mode введіть знову normal

Також є розширення, які мають більше можливостей блокування анімації GIF. За допомогою розширень ви можете заблокувати завантаження анімації, просто зупинити відтворення і відтворювати тільки, коли наводите на нього миша. Там є ще настройки, якщо цікаво - встановлюйте собі розширення, заходите в три лінії справа вгорі браузера => і виберіть "Доповнення" => навпроти встановленого розширення натисніть "Налаштування => і виставляйте потрібні вам параметри.

Gif Block просто заблокує GIF анімації в Firefox і там де вони повинні бути - ви нічого не побачите.

Google Chrome (і Яндекс браузер)

У Chrome немає можливості в налаштуваннях відключити анімації GIF. З цього в браузері від Google потрібно встановити розширення, щоб позбавити себе від анімації. Є кілька варіантів розширень, виберіть собі вподобане:

Animation Policy  офіційне розширення від Google для відключення анімації GIF в браузері Chrome. Після установки дане розширення з'явиться справа вгорі в браузері, у вигляді жовтої блискавки. Натисніть на блискавку і ви зможете: відключити всю анімацію (disable all image animation); відтворювати анімацію тільки один раз (allow animated images, but only once); або включити анімацію знову (allow all animated images).

GIF Blocker -  буде блокувати всі GIF на сторінці;

Gif Jam (Animation Stopper) -  в місці анімації GIF показує тільки перше зображення. Тобто замість анімації на її місці буде показувати перше зображення з неї.

Є й інші розширення, і можливо в майбутньому в Chrome додадуть вбудовану можливість відключення анімації, але поки даних способів має вам вистачити. Всі ці розширення працюють і в Яндекс браузері .

Opera

У браузері Opera також немає вбудованої можливості відключити анімацію. Раніше в старих версіях можна було натиснути F12, тобто зайти в налаштування і зняти галочку з "Включити GIF / SVG анімації". Але в нових версіях цю можливість прибрали, за тобто можливо відключити рекламу поставивши галочку - що прибере з сайтів частина анімації, також в налаштуваннях можна вибрати "Не показувати зображення" - що прибере картинки. Але все ж - ці способи не вихід, адже заборонивши рекламу ви позбавите життя сайти, багато блоги живуть за рахунок того, що хтось колись клацне по рекламі ... Та й відключити всі картинки хіба вихід?

У галереї не знайшлися ніякі розширення, щоб блокувати анімації GIF в Opera, але все ж є один спосіб:

  1. Встановіть додаток Download Chrome Extension

    в Opera, що дозволить вам в майбутньому встановлювати різні розширення з магазину Google Chrome;

  2. Тепер виберіть будь-який з розширень для Chrome, які ми описували вище. У нашому прикладі ми встановимо GIF Blocker ;
  3. Тобто відкриваємо  GIF Blocker =>  натискаємо "Встановити". Під адресним рядком з'явиться напис, де потрібно натиснути "Перейти"

Відкриється віконце з усім розширеннями, навпаки GIF Blocker натисніть "Встановити".

Все, тепер кругом де повинна бути анімація GIF буде квадрат з написом GIF, щоб по потребі відтворити анімацію - натисніть на цей квадрат.

Internet Explorer

Даний спосіб підходить тільки для Internet Explorer, в новому браузері від Майкрософт - він уже не працює. Для Edge поки немає можливості відключати або зупиняти анімації, але найближчим часом вийде велике оновлення Windows 10, а з ним оновиться і Edge. Після поновлення в Edge буде додана можливість встановлювати розширення і можливо знайдуться варіанти відключати анімацію.

Повернемося до браузеру Explorer:

1.Откриваем через Internet Explorer будь-яку сторінку, якщо починається відтворення анімації - натисніть клавішу Esc і анімація буде зупинена. Тобто Esc потрібно натискати на кожній сторінці, коли з'являється анімація, щоб її зупинити;

2.Чтоби повністю відключити відтворення анімації в Internet Explorer - потрібно натиснути на коліщатко справа вгорі в браузері і вибрати "властивості браузера"

Натисніть на вкладку "Додатково" і зніміть галочку в поле "Відтворювати анімацію на веб-сторінках".

Тепер в браузері Internet Explorer може не відображатися анімація, поки ви не повернете галочку назад.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи відключення анімації або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂