Як перевстановити драйвер відеокарти в Windows 10

У сьогоднішній статті розглянемо як перевстановити драйвер відеокарти в Windows 10.

Якщо на вашому ПК виникли проблеми з графічним драйвером після його поновлення - відкотити його до попередньої версії і сховайте оновлення. Якщо не було ніяких оновлень і графічний драйвер став працювати не правильно (видає різні помилки) - повторно його.

Для початку вам потрібно дізнатися модель своєї відеокарти і завантажити для неї робочий драйвер. Якщо у вас ноутбук - ви можете зайти на сайт виробника і завантажити там графічний драйвер для свого пристрою (наприклад у мене ноутбук hp630, мені потрібно зайти на support.hp.com/ua-ru/drivers => ввести модель свого ноутбука і вибрати його з знайдених результатів => вибрати свою операційну систему і розрядність => відкрити "драйвер графіка" і викачати драйвер). Якщо у вас комп'ютер - ви можете дізнатися модель знявши кришку комп'ютера і подивившись її на самій відеокарті (при цьому комп'ютер бажано вимкнути !!!); скориставшись програмою Everest або Aida64; в деяких випадках ви можете подивитися модель в диспетчері пристроїв, або в тому ж диспетчері дізнатися ВД-обладнання та знайти через нього драйвер.Коли ви знаєте модель свого пристрою або модель своєї відеокарти - йдете на офіційний сайт виробника (знайдете через пошуковик), вбиваєте свою модель в пошук і завантажуєте драйвер для своєї ОС.

1. Відкрийте "Диспетчер пристроїв": один із способів - в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду devmgmt.msc і натисніть клавішу Enter (також ви можете натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" і вибрати "Диспетчер пристроїв" з меню).

2.  Відкрийте "Відеоадаптери", натисніть на свою відеокарту правою клавішею миші та виберіть "Видалити пристрій".

3.  Поставте галочку в полі "Видалити програми драйверів для цього пристрою" і натисніть на "Видалити".

4. Щоб завершити видалення драйвера - потрібно перезавантажити комп'ютер, натисніть на "Так".

5. Після перезавантаження комп'ютера потрібно встановити нові драйвера на пристрій. Де взяти описувалося на початку статті. Відкрийте викачані драйвера, під час установки з усім погоджуйтеся і після декількох натискань драйвера на відеокарту будуть встановлені. Драйвера на відеокарту можна скачати не тільки з офіційного сайту виробника вашого пристрою (хоча рекомендується саме цей метод), також можна в тому ж диспетчері пристроїв натиснути на відеоадаптер правою клавішею миші і вибрати "Оновити драйвер", нові драйвера будуть завантажені через центр оновлення. Також ви можете запустити один з авто установників драйверів (наприклад DriverPack Solution), вибрати вибіркову установку і встановити тільки запропонований драйвер для вашої відеокарти.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂