Яка різниця між FAT32, ExFAT і NTFS?

Коли ви форматуєте внутрішній накопичувач, зовнішній жорсткий диск, флеш накопичувач, або SD карту, Windows запропонує вибрати файлову систему FAT32, ExFAT і NTFS. Але в даному вікні немає опису, що означає ця файлова система і яка між ними різниця. З цього в сьогоднішній статті спробуємо розшифрувати дані назви файлових систем.

FAT32

FAT32 є найстарішою файлової системою, він був введений в Windows 95, щоб замінити FAT16.

Вік цієї файлової системи має переваги і недоліки. Майже всі купуються флеш диски ви купуєте з файлової системою FAT32, для максимальної сумісності не тільки з комп'ютерами, але і з ігровими приставками, і іншими пристроями, які підтримують флеш накопичувачі.

Обмеження даного віку: розмір файлу більше 4Гб FAT32 не підтримується, з цього можна закидати на накопичувач будь-яку кількість файлів, але щоб кожен з них був не більший 4 Гб. Максимальний розмір розділу в FAT32 8ТБ, але в операційних системах Windows розмір створюваного розділу в даній файлової системи не перевищує 32 ГБ. Хоча якщо створити розділ більше 32Гб в іншій системі, то Windows буде працювати з накопітелем.Но знову таки, якщо створити розділ в FAT32 більше 32Гб, то за твердженнями Майкрософт продуктивність даного диска значно падає.

У той час як ця файлова система хороша для флеш-накопичувачів, і інших зовнішніх накопичувачів, для внутрішніх дисків дана система не дуже хороша. Їй не вистачає дозволів та інших функцій безпеки, вбудованих в більш сучасну файлову систему NTFS. Щоб встановити сучасну операційну систему Windows - потрібно створювати розділ тільки в NTFS.

Сумісність: Підтримується всіма версіями Windows, Mac, Linux, ігровими консолями та іншими пристроями з USB.

Обмеження: Максимальний розмір файлу 4ГБ, 8ТБ максимальний розмір розділу. У Windows розділ можна створити не більше 32 ГБ.

Ідеально підходить:  на знімних накопичувачах, для сумісності з більшістю пристроїв, якщо ви використовуєте файли до 4 ГБ.

NTFS

NTFS є сучасною файлової системою, з якою працює Windows. Все операційних системи Windows при установці форматують розділ в NTFS. Вперше з'явився з Windows XP.

Даний тип файлової системи упакований з іншими сучасними функціями. Він підтримує файлові дозволу для забезпечення безпеки, ведення журналу змін, який може допомогти швидко відновити помилки, якщо ваш комп'ютер раптово перезавантажився. Також на ньому підтримуються тіньові копії для резервного копіювання, шифрування, і інші потрібні функції.

Для установки системи Windows ваш розділ повинен бути NTFS, та й вторинні диски краще форматувати в даній файлової системи, для нормальної роботи всіх додатків.

Але дана файлова система не сумісна з іншими операційними системами. Вона буде працювати з усіма версіями Windows, але Mac OS X може тільки читати диски в даній файлової системи, він не може писати на них. Також і Linux тільки читає розділи NTFS, хоча деякі дистрибутиви включили підтримку записи. Більшість ігрових консолей не підтримують NTFS, наприклад Sony PlayStation не підтримує файлову систему, та й Xbox 360 не підтримує її.

Сумісність:  працює з усіма версіями Windows, тільки читається в Mac, також і Linux тільки читає, і не кожен дистрибутив пише. Інші пристрої - більшістю не підтримується.

Обмеження:  немає обмежень в розмірах файлу, і в розмірах розділу.

Ідеально підходить:  для системного диска, і інших внутрішніх дисків, які будуть використовуватися тільки в Windows.

ExFat

ExFat була введена Майкрософт в 2006, і по іншому цю файлову систему називає FAT64. Підтримку даної файлової системи з оновленнями додали і в Windows XP.

Дана файлова система оптимізована для флеш-накопичувачів. Одним з нововведень ExFat є зменшення кількості перезаписів одного і того ж сектора, що зменшує зношування накопичувача.

Як і NTFS, ExFat не обмежений в розмірах файлу і розділу. Іншими словами, якщо ваш накопичувач відформатований в ExFat, то можна записувати на нього файли розміром більше 4 ГБ. Дана файлова система кращий вибір для накопичувачів, де ви хочете легку файлову систему без обмежень розміру файлу.

ExFat також більш сумісний ніж NTFS, якщо Mac підтримував тільки читання NTFS, то ExFat він повністю підтримує, як читання так і запис. ExFat також можуть бути доступні в Linux, якщо встановити додаткове програмне забезпечення.

У той час як з операційними системами ExFat більш дружний, він часто не сумісний з цифровими камерами, та й не у всіх ігрових консолях підтримують дану файлову систему. Та й інші старі пристрої, можуть бути обмежені підтримкою тільки FAT32.

Сумісність:  Працює у всіх версіях Windows, і в сучасних версіях Mac OS X, але вимагає додаткове програмне забезпечення на Linux. Більшість старих пристроїв не підтримується жодною з файлову систему.

Обмеження:  немає обмежень в розмірах файлу, і в розмірах розділу.

Ідеально підходить:  для флеш-накопичувачів USB, зовнішніх накопичувачів, і т.д., якщо ви працюєте з файлами об'ємом більше 4 ГБ, і якщо ви хочете зменшити знос накопичувача.

NTFS ідеально підходить для внутрішніх дисків, а ExFat більше підходить для флеш-накопичувачів. Fat32 в основному використовується для стареньких пристроїв, які не підтримують інші файлові системи.

На сьогодні все, якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂