Windows 10 довідка: все, що потрібно знати

Ми зібрали більшість питань про нову операційну систему Windows 10 в одну статтю.

Дуже багато питань ставлять в зворотного зв'язку, та й знайомі просять розповісти про Windows 10. Дана операційна система надавалася як безкоштовне оновлення для вже встановлених Windows, з цього інтерес до неї ще більше.

Windows 10 дійсно безкоштовно?

Всі користувачі використовують Windows 7 або 8 на своєму комп'ютері могли оновитися до 10 абсолютно безкоштовно до серпня 2016, після цього пропозицію безкоштовно оновитися було закрито. Але все ж, є ще варіант оновити систему з Windows 7 або 8 до 10 безкоштовно. Якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​Windows домашня, то і оновлення буде до Windows 10 домашньої, а якщо у вас Windows 7 (8.1) професійна або максимальна - після поновлення буде Windows 10 професійна. До речі на піратських активованих операційних системах, теж проходило оновлення, якщо є бажання - пробуйте.

Якщо у вас Windows 8, то вам спочатку потрібно буде оновити операційну систему до Windows 8.1, а потім продовжувати оновлення до Windows 10. До речі, ключ продукту Windows 10 прив'язується до апаратного забезпечення, з цього зробити образ встановленої безкоштовної Windows 10, а потім розкачати на інші комп'ютера - не вийде! Вірніше вийде, але там потрібен буде інший ключ.

Офіційно безкоштовно оновити свій Windows можна було тільки до 2016.07.28, після цієї дати користувачі знайшли обхідні шляхи для безкоштовного оновлення. Якщо ви купуєте собі новий комп'ютер, і хочете туди купити нову операційну систему, то Windows 10 домашня вам обійдеться в 132 $, а Windows 10 професійна в 240 $. Скажімо, що ціна не дуже прийнятна і вам простіше купити Windows 7, або знайти ключ до неї, його можна буде використовувати для активації Windows 10 (так буде на багато дешевше).

Якщо ви не можете знайти ключ до Windows 7 - можна купити наприклад Windows 8.1 професійну за 130 $ і оновитися до Windows 10 професійної (заощадите близько 100 $).

Підбивши підсумок скажемо, що ви ще можете оновити свою систему до 10 безкоштовно, але це не зовсім офіційно.

Де взяти Windows 10?

    Windows 10 можна завантажити за допомогою інструменту Windows ISO Downloader або за допомогою інструменту від Microsoft (даний спосіб описаний в статті "Чистий установка Windows 10").

Також, якщо на вашому комп'ютері встановлена ​​Windows 7 або 8 - ви можете оновити її до 10 безкоштовно, скориставшись інструментом від Microsoft, він сам завантажить образ і встановить на ваш комп'ютер. Процес оновлення системи описаний в статті "Як оновити Windows 7 або 8 до Windows 10 (прямо зараз)".

Чи зможе мій комп'ютер працювати з Windows 10?

Якщо ваш комп'ютер працює з Windows 7 або 8.1 і все працює добре, то і перейшовши на новий Windows 10 ви не будете відчувати жодних проблем. Але якщо на вашому комп'ютері раніше був Windows XP і він насилу тягне Windows 7, то потрібно задуматися про необхідність такого оновлення.

Офіційні системні вимоги:

процесорЯк мінімум 1 ГГц або SoC.
ОЗУ1 ГБ (для 32-розрядних систем) або 2 ГБ (для 64-розрядних систем).
Місце на жорсткому диску16 ГБ (для 32-розрядних систем) або 20 ГБ (для 64-розрядних систем).
відеоадаптерDirectX версії не нижче 9 з драйвером WDDM 1.0.
дисплей800 x 600.

Якщо ви запустите інструмент для оновлення системи то в одному з вікон побачите, що інструмент перевіряє ваше обладнання і пише підходить воно для установки 10 чи ні.

Майкрософт пару раз в рік випускає великі поновлення, які все більше споживають ресурсів і точно сказати які вимоги будуть в наступному оновленні ніхто не може. Але в будь-якому випадку ви завжди можете відкотити систему до попередньої збірці, причому для цього не потрібно стороннього програмного забезпечення, даний інструмент реалізований в налаштуваннях самої системи.

Чи обов'язково оновлюватися до Windows 10?

Раніше Microsoft мільйонам користувачів висвітлив оголошення про можливість безкоштовного оновлення до Windows 10. Його можна було спостерігати на панелі завдань біля годинника, після натискання на іконку лівою клавішею миші з'являлося пропозицію безкоштовно перейти на Windows 10.

Рядки пропозиції вже давно закінчилися і користувачам ніхто не набридає даної рекламою. Ви можете використовувати 7ку або 8ку скільки хочете, вам не обов'язково переходити на нову Windows. Багато користувачів до сих пір використовують Windows XP. Звичайно є мінуси у використанні застарілих систем, наприклад на тій же xp багато додатків вже не оновлюються і працюють з помилками, також Майкрософт майже не випускає туди оновлень безпеки. Windows 7 і 8 працюють без проблем і думаю ще довго ви зможете ними користуватися.

Чому не варто оновлюватися до Windows 10

Якщо раніше на користь цього пункту було те, що операційна система нова і можуть виникати безліч проблем, то зараз 10ке майже два роки і на всі з'являються проблеми в ній знаходяться рішення.

Багатьом знайомим більше подобається інтерфейс 7кі і взагалі не подобається як все виглядає в 10, але для таких користувачів є інструменти за допомогою яких можна зробити, щоб 10 виглядала як 7. Деяким користувачам не подобаються настройки конфіденційності, вони вважають, що за допомогою 10ки Майкрософт про них занадто багато дізнається - для таких користувачів також є інструмент, який закриває всі функції збирають про вас дані. Ще ще користувачі, яких не влаштовує, що 10ка сама скачує оновлення і встановлює їх автоматично - це теж можна вирішити кількома способами.

Напевно єдиний варіант, коли не варто оновлювати систему до 10 - це якщо ваше обладнання насилу тягне 7, якщо за характеристиками воно годиться тільки для ХР. Якщо ви не згодні і ви знаєте чому не варто оновлювати систему до 10 - пишіть в коментарях!

Що краще: оновити або зробити чисту установку?

Чистий установка - це завжди краще поновлення! Але можна і оновити комп'ютер з Windows 7 або 8 до 10 після чого в настройках скинути систему до заводських налаштувань і буде те ж саме.

Чи можна повернутися до Windows 7 або 8, якщо мені не сподобався Windows 10?

Можна повернутися з Windows 10 до попередньої версії Windows 7 або 8.1 за допомогою декількох натискань, але потрібно зробити це протягом 30 днів. Після закінчення 30 днів всі файли будуть стерті і повернути стару систему можна буде тільки установкою з диска. Але якщо ви протягом 30 днів в налаштуваннях запустіть відкат системи - вже через хвилин десять ви отримаєте свою стару систему назад з усіма встановленими додатками і особистими файлами.

Якщо ви оновилися до Windows 10 і потім відкотили систему до старої операційної системи, то оновитися безкоштовно знову до Windows 10 можна в будь-який час, навіть через кілька років! Комп'ютер на якому була встановлена ​​і активована 10ка - отримує постійний ключ, який зберігається на сервері Майкрософт і присвоюється вашій системі відразу ж, якщо ви знову встановіть 10 і підключіть комп'ютер до мережі інтернет.

 Чи будуть старі додатки і периферійні пристрої працювати з Windows 10?

У Windows 10 як і в попередніх версіях системи, є можливість запускати будь-які додатки використовуючи налаштування сумісності. І якщо якийсь додаток відмовляється запускатися на 10 (а це велика рідкість!) - ви можете в кілька натискань змінити налаштування і запустити додаток.

З приводу обладнання: багато виробників вже випустили оновлення програмного забезпечення для свого обладнання і у вас швидше за все проблем з його налаштуванням не буде. Безліч ноутбуків і комп'ютерів були оновлені до 10 і на сьогоднішній день майже всі питання сумісності вирішені. Але все ж буває один відсоток відмови, який на мою думку можна також вирішити або на крайній випадок завжди можна відкотити систему до попередньої версії.

Microsoft збирає інформацію про нас?

Зараз все навколо збирають інформацію про нас, і навіть якщо вам хтось цікавий і ви вмієте користуватися пошуком - ви зможете знайти про людину частину потрібної інформації. Звичайно Microsoft збирає про нас дані і вас це може лякати, але чому? Вам є що приховувати? Навіть якщо є, і ви відмовляєтеся від 10ки через це - думаєте про вас не збирає інформацію сайт на який ви часто заходите або може додаток, яке запущене на вашому комп'ютері?

Є інструмент ShutUp10 в якому можна налаштувати конфіденційність так, що Майкрософт більше не зможе збирати про вас ніяких даних.

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Про нові функції та налаштування Windows 10 ви можете прочитати в категорії статей про Windows 10! Удачі Вам 🙂