Як відключити або включити пошук в Windows 10

Днями мені поставили запитання - як можна відключити рядок пошуку в редакторі реєстру. У сьогоднішній статті розглянемо дане питання і покажемо варіанти включення або відключення пошуку на панелі завдань в Windows 10.

Раніше, в статті як налаштувати панель завдань ми вже показували, що за допомогою меню правої кнопки миші можна вибрати два типи відображення пошуку на панелі і по потребі її приховати. Сьогодні додамо ще спосіб зміни пошуку на панелі завдань за допомогою редактора реєстру.

Варто знати:

1. Рядок пошуку відображається тільки на основному дисплеї;

2.В меню правої кнопки миші буде відсутній "Показати поле пошуку" якщо:

  • панель задач розміщена зліва, зверху чи праворуч;
  • в параметрах панелі завдань ви вибрали "використовувати маленькі кнопки на панелі завдань";
  • дозвіл екрана вибрано менше 1024 х 768.

Включити або відключити пошук на панелі завдань за допомогою правої кнопки миші

Натисніть на панель завдань правою клавішею миші => в меню, виберіть "Пошук" => виберіть потрібний варіант: приховано (щоб прибрати пошук з панелі завдань); показати тільки значок пошуку; показати поле пошуку.

Якщо вибрати "Показати поле пошуку" - на панелі завдань з'явиться довга рядок, де ви зможете вводити свої запити (дивіться малюнок).

Якщо вибрати "Показати значок пошуку" - на панелі з'явиться звичайний значок, який відкриває пошук при натисканні на нього.

Якщо натиснути "Приховано" - пошук з панелі завдань буде приховано. У попередніх збірках Windows 10 замість "Приховано" було "Відключити", зараз же трохи відредагували. Навіть вибравши "Приховано" ви зможете відкрити пошук натиснувши клавішу Win.

Включити або відключити пошук на панелі завдань в редактора реєстру

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. У лівій панелі перейдіть по шляху HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Search. Коли в лівій панелі обраний розділ  Search  в правій відкрийте параметр  SearchboxTaskbarMode.

3. Якщо в поле "Значення" поставити  2 і натиснути "ОК" - на панелі завдань буде відображатися рядок пошуку.

4. Якщо в "Значення" поставити  1 і натиснути "ОК" - на панелі завдань буде відображатися значок пошуку.

5. Якщо в "Значення" поставити  0 та натиснути "ОК" - на панелі завдань пошук буде приховано.

Щоб зміни вступили в силу перезапустите провідник або перезавантажте комп'ютер. Натисніть на панель завдань правою клавішею миші та виберіть "Диспетчер завдань" => натисніть на "Детальніше".

У вкладці "Процеси" знайдіть "Провідник" і натисніть на нього правою клавішею миші => виберіть з контекстного меню "Запустити знову" => закрийте диспетчер задач.

Якщо ви хочете змінювати налаштування пошуку в редакторі реєстру іншим користувачам цього комп'ютера - для початку потрібно зайти в  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ ProfileList => в розділі  ProfileList  вибираємо кожен розділ по черзі, шукаємо в параметрі  ProfileImagePath  користувача, якому потрібно змінити пошук. Коли знайдете - запам'ятайте або перепишіть собі кудись назва розділу  S -1 - .... =>    Тепер відкриваємо  HKEY_USERS і шукаємо назву розділу, яке ми запам'ятовували вище (S-1 ....) => Відкриваємо його і далі йдемо до розділу  Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Search.  Коли в лівій панелі обраний розділ  Search в правій відкрийте подвійним клацанням лівої кнопки миші параметр  SearchboxTaskbarMode. Далі проробляємо 3, 4 або 5 пункт з інструкції вище.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂