Як включити дискові квоти в Windows

Сьогодні ми розглянемо як різними способами включити (або відключити) дискові квоти в Windows 7, 8 і 10.

Стандартні файлова система сімейства операційних систем Windows, підтримує дискові квоти, які допомагають адміністраторам відстежувати і контролювати використання дискового простору користувачами. Адміністратори можуть за бажанням налаштувати систему для реєстрації подій, коли користувачі наближаються до своєю квотою, і заборонити додатковий дисковий простір для користувачів, які перевищують свою квоту. Адміністратори також можуть створювати звіти і використовувати монітор подій для відстеження проблем з квотами.

Включити дискові квоти для певного диска у властивостях диска

1. Відкрийте "Цей комп'ютер" (Win + E).

2. Натисніть на диск, для якого ви хочете включити дискові квоти, правою кнопкою миші і зайдіть в "Властивості".

3. Перейдіть у вкладку "Квота" і натисніть на "Показати параметри квоти".

4. Поставте прапорець біля "Включити управління квотами".

5. Натисніть на "ОК".

Включити дискові квоти для певного диска в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора.

2. Для включення квоти використовуйте команду fsutil quota track "Буква диска": . Наприклад, я хочу включити дискову квоту для диска D :, потрібно ввести команду fsutil quota track D: і натиснути Enter.

  Щоб відключити дискову квоту використовуйте команду fsutil quota disable "Буква диска":

Включити дискові квоти для всіх дисків в груповій політиці

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви скористаєтеся цим способом, користувачі не зможуть відключити дискові квоти за допомогою першого або другого способу.

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація комп'ютера" => "Адміністративні шаблони" => "Система" => "Дискові квоти" => відкрийте "Включити дискові квоти".

3. Поставте крапку біля "Включено" та натисніть на "ОК".

Включити дискові квоти для всіх дисків в редакторі реєстру

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows NT \ DiskQuota . Якщо в розділі Windows NT немає розділ DiskQuota, натисніть на розділ Windows NT правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ DiskQuota.

3.  Натисніть на розділ  DiskQuota  правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти) => назвіть новий параметр  Enable

4. Відкрийте параметр Enable,  в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК". У деяких випадках потрібно перезапустити систему, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂