Як створити точку відновлення системи за допомогою командного рядка або PowerShell

За замовчуванням, Windows автоматично створює точку відновлення, перш ніж вносити суттєві зміни в ОС, такі як установка нового драйвера або програми. Сьогодні ми розглянемо як створювати точку відновлення системи за допомогою командного рядка або PowerShell в Windows 10.

Включити захист системи

Перш ніж виконувати команди необхідно перевірити, чи захист системи для того диска, що ви хочете створювати точки відновлення системи.

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається кнопками Win + R) введіть  SystemPropertiesProtection  і натисніть Enter.

2. В "Параметри захисту" виберіть необхідний диск і натисніть на "Налаштувати". 3.  Поставте крапку біля "Увімкнути захист системи" і натисніть на "ОК".

Відключити частоту створення контрольних точок відновлення системи

За замовчуванням Windows дозволяє створювати тільки одну точку відновлення кожні 24 години. Для того, щоб видалити це обмеження:

1. У рядок пошуку або в меню "Виконати" (Win + R) введіть команду  regedit і натисніть Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ SystemRestore => натисніть на розділ SystemRestore правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти)" => назвіть новий параметр  SystemRestorePointCreationFrequency

3. Значення параметр  SystemRestorePointCreationFrequency  має бути 0

 Створити точку відновлення системи в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку напишіть  cmd => натисніть на результаті пошуку "Командний рядок" правою кнопкою миші, виберіть "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  wmic.exe / Namespace: \\ root \ default Path SystemRestore Call CreateRestorePoint "MyRestorePoint", 100, 7  і натисніть Enter.

Створити точку відновлення системи в PowerShell

1.  Відкрийте PowerShell від імені адміністратора.

2. Введіть команду  powershell.exe -ExecutionPolicy Bypass -NoExit -Command "Checkpoint-Computer -Description" MyRestorePoint "-RestorePointType" MODIFY_SETTINGS "" і натисніть Enter.

На сьогодні все, удачі Вам 🙂