Як вибрати всю або частину таблиці в Word

Не тільки в Excel є таблиці, і не тільки в ньому можна виробляти різні обчислення, і різні маніпуляції ... З таблицями також можна працювати в Word.

У сьогоднішній статті поговоримо про те як вибирати осередок, рядок, стовпець або кілька рядків і стовпців в таблицях Word.

Вибір окремого осередку

Щоб вибрати комірку - переміщайте курсор до лівої її частини до тих пір, поки курсор перетвориться на чорну стрілку, тепер щоб вибрати її - натисніть на осередок в цьому місці.

Вибір окремого осередку Word

Якщо ви хочете вибрати комірку тільки за допомогою клавіатури - потрібно поставити курсор в будь-якому місці осередку, затиснути SHIFT, а далі клавішу зі стрілочкою вправо до тих пір поки клітина не буде виділена повністю.

Вибір окремого осередку Word

Вибір рядка або стовпця

Щоб вибрати рядок в таблиці, перемістіть курсор в ліву частину таблиці, ближче до початку рядка. Курсор повинен прийняти форму білої стрілочки, що вказує вгору і вправо. Клацніть в цьому місці, щоб вибрати цілий рядок. Якщо потрібно вибрати кілька рядків, то при натисканні на першу протягніть курсор трохи вниз.

Знак «+» відображається для додавання в цьому місці таблиці додаткових рядків.

Вибір рядка або стовпця Word

Ви також можете вибрати кілька несуміжних рядків використовуючи мишу. Щоб зробити це виділіть першу потрібний рядок, затисніть клавішу Ctrl і не відпускаючи її вибираєте мишею інші потрібні рядки.

Вибір рядка або стовпця Word

Щоб виділити рядок тільки за допомогою клавіатури: виберете перший осередок в рядку за допомогою стрілок на клавіатурі, як це написано вище, потім затисніть клавішу Shift. І не відпускаючи Shift натискайте клавішу зі стрілочкою вправо до тих пір поки не виділіть повністю рядок. Якщо потрібно таким чином виділити кілька рядків підряд - при затиснутою клавіші Shift натискаємо ще стрілочку вниз, виділяючи таким чином стільки рядків, скільки нам потрібно. За допомогою клавіатури можна виділяти тільки рядки які знаходяться поруч

Вибір рядка або стовпця Word

Щоб вибрати стовпець, проведіть курсор у верхню частину колонки. Як тільки курсор набуде вигляду чорної стрілочки, яка дивиться вниз, клацніть в цьому місці лівою кнопкою миші.

Вибір рядка або стовпця Word

Для того щоб вибрати кілька стовпців поспіль: наведіть курсор вище потрібного стовпчика і як тільки побачите чорну стрілку - затисніть ліву кнопку миші і ведіть курсор в ту сторону, де знаходяться інші потрібні стовпці.

Вибір рядка або стовпця Word

Для того щоб вибрати несуміжні стовпці: наводимо мишей вище першого стовпчика, щоб з'явилася чорна стрілка, затискаємо кнопку Ctrl на клавіатурі і утримуючи її, натисканням лівої кнопки миші виділяємо стовпець, потім не відпускаючи Ctrl наводимо чорну стрілку на кожен потрібний стовпець і виділяємо його натисканням миші .

Вибір рядка або стовпця Word

Якщо ви хочете виділити стовпець тільки за рахунок клавіатури, поставте курсор в будь-якому місці першого осередку, далі затискаємо кнопку Shift і одночасно кнопкою зі стрілочкою вправо виділяємо її, далі натискаємо стрілочку вниз, поки не виділимо весь стовпець.

Вибір рядка або стовпця Word

Вибір декількох стовпців за допомогою клавіатури відбувається таким же способом, тобто після того як ви оберете один стовпець - утримуйте Shift і натискайте стрілку вправо або вліво, щоб виділяти стовпці поруч. Клавіатурою можна виділяти тільки стовпці поруч, через один стовпець виділити не вийде.

Вибір всієї таблиці

Щоб вибрати всю таблицю - переміщаємо курсор до її верхнього лівого кута, поки не з'явиться значок. Натискаємо на нього лівою кнопкою миші і тим самим виділяємо таблицю

Вибір всієї таблиці Word

Використання стрічки для вибору всієї або частини таблиці

Ви можете також використовувати стрічку для того щоб виділити потрібну вам частину таблиці. Помістіть курсор в будь-яку клітинку та натисніть на вкладку «Макет», в цій вкладці шукаємо «Виділити» і зі списку вибираємо те, що нам більше підходить.

Цим способом можна вибрати тільки одну клітинку, рядок або стовпець в тому місці де знаходиться курсор.

Використання стрічки для вибору всієї або частини таблиці Word

Я думаю на сьогодні вистачить про виділення осередків, рядків і стовпців в Word. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂