Як обмежити швидкість завантаження оновлень в Windows 10

Windows 10 автоматично завантажує оновлення, деякі з них мають великий обсяг і багато користувачів скаржаться, що під час їх завантаження немає можливості нормально працювати в мережі Інтернет. В останньому великому оновленні в Windows 10 додали можливість встановити відсоток від загальної пропускної здатності, який буде використовуватися для скачування оновлень. У сьогоднішній статті розглянемо різні способи обмежити швидкість завантаження оновлень в Windows 10.

Обмежити швидкість завантаження оновлень в параметрах системи

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Зайдіть в "Оновлення і безпеку", з лівого боку виберіть "Центр оновлення Windows", в правій колонці натисніть на "Додаткові параметри".

3. Натисніть на "Оптимізація доставки".

4. Відкрийте "Розширені можливості пошуку".

5.  Поставте галочку біля "Встановіть межа пропускної здатності, яка використовується для скачування оновлень у фоновому режимі", перетягніть повзунок вліво або вправо, щоб задати потрібну швидкість скачування оновлень. Перетягуючи повзунок ви вибираєте в процентах межа від загальної пропускної здатності.

Якщо на вашому комп'ютері дозволено скачування оновлень з інших комп'ютерів, ваш комп'ютер також роздає викачані оновлення інших комп'ютерів і в цьому вікні ви можете обмежити обсяг віддаються оновлень в місяць, а також швидкість віддачі оновлень інших комп'ютерів. Для цього поставте галочку біля "Встановити межу пропускної здатності, яка використовується для передачі оновлень на інші комп'ютери через Інтернет" і пересуваючи повзунок виберіть потрібне значення. Щоб обмежити обсяг віддаються оновлень іншим комп'ютерам - поставте галочку біля "Щомісячне обмеження передачі" і пересуваючи повзунок виберіть максимальний віддають обсяг.

Після вибору потрібних налаштувань закрийте вікно параметри системи.

Обмежити швидкість завантаження оновлень в редакторі реєстру

Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ DeliveryOptimization \ Settings. У розділі Settings відкрийте параметр  DownloadMode , в поле "Значення" напишіть число від 5 до 100 відсоткової частки смуги пропускання і натисніть "ОК". Тобто, якщо ви хочете, щоб для скачування оновлень використовувалося 45% від загальної пропускної здатності - в поле "Значення" параметра DownloadMode введіть 45 і натисніть "ОК".

Якщо з вашого комп'ютера дозволено скачування оновлень інших комп'ютерів, ви також можете в редактор реєстру обмежити місячний обсяг віддаються оновлень, а також швидкість їх віддачі. Щоб зменшити швидкість віддачі оновлень іншим комп'ютера - натисніть на розділ Settings правою клавішею миші та виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть його UpRatePctBandwidth => відкрийте створений параметр і в полі "Значення" введіть число від 5 до 100, яке у відсотках буде означати скільки від загальної пропускної здатності використовується для віддачі оновлень.

Щоб обмежити обсяг віддаються в місяць оновлень - натисніть на розділ Settings правою клавішею миші та виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть його  UploadLimitGBMonth => відкрийте створений параметр і в полі "Значення" введіть число від 5 до 500, яке означатиме скільки ГБ можна завантажувати оновлення з вашого комп'ютера на місяць.

Після введення потрібних значень закрийте редактор реєстру. На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂