Як використовувати інсталяційний диск Windows для резервного копіювання файлів, коли ваш комп'ютер не завантажується

Якщо Windows не завантажується, і у вас виникла потреба в файлах які зберігалися на диску С - можна скористатися завантажувальним диском, або вставити свій жорсткий диск в інший комп'ютер. Але є й інший спосіб - скористатися настановним диском Windows!

Даним способом можна відновити файли на Windows 7 і вище, інсталяційний диском Windows 7 можна відновити файли навіть якщо у вас встановлений Windows 8.

Завантажитися з інсталяційного диска Windows:

Вставляємо інсталяційний диск Windows в комп'ютер, вибираємо спосіб завантаження комп'ютера з диска. Якщо все в порядку то ви побачите такий напис: "Press any key to boot from CD or Dvd ..." і вам потрібно натиснути будь-яку клавішу, щоб увійти в програму установки.

вибираємо відновлення системи

Якщо ви використовуєте інсталяційний диск Windows 8, виберіть Усунення неполадок => додаткові параметри => командний рядок

Якщо ви використовуєте інсталяційний диск Windows 7 - вибираємо "відновлення комп'ютера за допомогою створеного раніше образу системи" і натискаємо "далі", в наступному вікні натискаємо "скасування"

ще раз натискаємо "скасування"

У вікні вибираємо "Командний рядок"

в командному рядку введіть notepad і натисніть Enter, відкриється віконце блокнота. Натисніть на File і в меню вибираємо Open

в нижній частині виберіть All Files (всі файли), після вибираємо комп'ютер. Ви побачите перед собою віконце провідника, в ньому будуть всі диски комп'ютера і ви зможе скинути з них інформацію на флешку (якщо вона підключена в даний момент, або просто на інший диск (який ви не будете затирати при перевстановлення операційної системи)

Далі знаходимо потрібну вам інформацію, натискаємо на неї правою клавішею - копіювати, і в потрібному місці правою клавішею - вставити. Якщо натиснути по випадковості на якийсь файл подвійним клацанням - вікно може зависнути, блокнот буде намагатися відкрити даний файл, якщо так сталося - вводимо в командному рядку taskmgr, відкриється диспетчер задач, в ньому завершуємо завдання блокнот і відкриваємо його заново.

Все, в цьому віконці ви зможете скопіювати всі свої дані в надійне місце і зі спокійною душею приступити до перевстановлення операційної системи, або до проб по її відновленню. Удачі вам 🙂