Як включити або відключити м'яке відключення комп'ютера від мережі в Windows 10

Починаючи з збірки 17763.404 в Windows додали політику яка визначає, чи може Windows виконувати програмне відключення комп'ютера від мережі. Сьогодні ми розглянемо як включити або відключити м'яке відключення комп'ютера від мережі в Windows 10

Якщо цей параметр політики включений або не налаштований, Windows буде виконувати програмне відключення комп'ютера від мережі, коли виявить, що комп'ютер не повинен бути більше підключений до мережі.

Якщо цей параметр політики відключений, Windows буде відразу відключати комп'ютер від мережі, коли виявить, що комп'ютер не повинен бути більше підключений до мережі.

Якщо Ви увімкнули програмного відключення, застосовуються такі умови.

- Якщо система Windows виявляє, що комп'ютер не повинен бути більше підключений до мережі, вона чекає проходження основного трафіку через цю мережу. Існуючий сеанс TCP буде продовжений без переривань.

- Windows періодично перевіряє рівень трафіку в мережі. Якщо він перевищує певний поріг, жодні засоби не дають робляться. Комп'ютер залишається підключеним до мережі і продовжує її використовувати. Наприклад, якщо підключення до мережі зараз використовується для завантаження файлів з Інтернету, завантаження файлів буде продовжена з використанням цього підключення.

- Якщо обсяг мережевого трафіку падає нижче певного порогу, комп'ютер відключається від даної мережі. Додатки, які підтримують підключення до мережі в активному стані, навіть якщо не використовують його активно (наприклад, програми електронної пошти), можуть втратити дане підключення. У такому випадку ці додатки повинні повторно встановити підключення черга іншу мережу.

Включити або відключити м'яке відключення комп'ютера від мережі в групових політиках

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  Конфігурація комп'ютера  =>  Адміністративні шаблони => Мережа => Диспетчер підключень Windows => відкрийте параметр  Дозволити м'яке відключення комп'ютера від мережі

3. Щоб включити м'яке відключення від мережі - поставте крапку біля "Включено" або "Не налаштовано Операцію" і натисніть на "ОК".

Щоб відключити м'яке відключення від мережі - поставте крапку біля "Відключено" і натисніть на "ОК". Закрийте редактор локальної групової політики.

Включити або відключити м'яке відключення комп'ютера від мережі в редакторі реєстру

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WcmSvc \ GroupPolicy  => натисніть на розділ GroupPolicy правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти)" => назвіть новий параметр  fSoftDisconnectConnections

3. Відкрийте параметр fSoftDisconnectConnections => щоб включити м'яке відключення від мережі - в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК". Щоб відключити м'яке відключення від мережі - в поле "Значення" введіть  0 і натисніть на "ОК". Закрийте редактор реєстру, в деяких випадках потрібно перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи -пише в коментарях! Удачі Вам 🙂