Як заблокувати сайти за допомогою файлу Hosts в Windows

Файл Hosts використовується операційною системою для зіставлення імен хостів, зручних для людини, з числовими адресами інтернет-протоколу (IP), які ідентифікують і визначають місцезнаходження хоста в IP-мережі. Сьогодні ми розглянемо як заблокувати сайти за допомогою файлу Hosts в Windows.

1. Відкрийте "Блокнот" від імені адміністратора: один із способів - в рядку пошуку напишіть "Блокнот", натисніть на знайденому варіанті правою кнопкою миші і виберіть "Запуск від імені адміністратора".

2. Зайдіть в "Файл" => "Відкрити".

3. Знайдіть і відкрийте папку C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc => виберіть "Всі файли (". ")" В правому нижньому кутку (дивіться малюнок) => виберіть файл hosts і натисніть на "Відкрити".

4.  Нижче всіх написів з нового рядка напишіть  127.0.0.1 ім'я сайту   (замість "ім'я сайту" напишіть сайт, доступ до якого ви хочете заблокувати). Наприклад, нам потрібно заблокувати доступ до декількох сайтів: www.youtube.com, //yandex.ua і //vk.com - введіть після всього написаного в файлі hosts написи:

127.0.0.1 www.youtube.com

127.0.0.1 //yandex.ua

127.0.0.1 //vk.com

Кожна напис вводиться з нового рядка, дивіться на малюнок.

5. Після внесення всіх змін зайдіть в "Файл" => "Зберегти" (Ctrl + S), і закрийте блокнот. Спробуйте в будь-якому браузері відкрити один із заблокованих вами сайтів, ви побачите помилку "Не вдалося отримати доступ до сайту". Щоб повернути все як було - виконайте з першого по третій пункт і видаліть додані вами рядки, після чого збережіть і закрийте файл.

На сьогодні все, удачі Вам 🙂