Включити захист заставки паролем в Windows

У всіх версіях Windows є екранна заставка, яка показує різні зображення, якщо ви не використовували комп'ютер певний час. Наприклад, ви відійшли від комп'ютера на кілька хвилин, якщо дана функція включена - через час (вибране вами в настройках) на екрані будуть показуватися різні зображення або фігури, і коли ви натиснете на будь-яку клавішу або поворушіть мишкою - ви повернетеся на робочий стіл ( або на екран входу в систему для введення пароля). Раніше ми розглядали як у вікні "Параметри екранної заставки" налаштувати, щоб вас перекидає на екран входу в систему.

Сьогодні ми розглянемо як включити захист заставки паролем в групових політиках або в редакторі реєстру, для певного користувача або для всіх в Windows 7, 8 і 10. Якщо ви скористаєтеся одним із способів з цієї статті - в параметрах заставки поле "Починати з екрану входу в систему "буде неактивним.

Включити захист заставки паролем в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходите до другого способу. Якщо ви хочете включити захист екранної заставки паролем іншим користувачам цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2.  Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Панель управління" => "Персоналізація" => відкрийте "Захист заставки за допомогою пароля".

3. Поставте крапку біля "Включено" та натисніть на "ОК".

Включити захист заставки паролем в редакторі реєстру

1.  У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.  Якщо ви хочете включити захист заставки паролем користувачеві під яким увійшли в систему - перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Control Panel \ Desktop . Якщо ви хочете включити захист заставки паролем всім користувачам комп'ютера - перейдіть по шляху  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Control Panel \ Desktop. Якщо в розділі Windows немає розділу Control Panel - натисніть на дбав Windows правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ Control Panel

Натисніть на розділ Control Panel правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Розділ" => назвіть новий розділ Desktop

3.  Натисніть на розділ  Desktop  правою клавішею миші, виберіть "Створити" => "Строковий параметр" => назвіть новий параметр ScreenSaverIsSecure

4. Відкрийте параметр  ScreenSaverIsSecure => в поле "Значення" введіть  1 і натисніть на "ОК".

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂