Як записати свій робочий стіл в файл або транслювати через інтернет з VLC

Якщо ви хочете записати дії які будуть відбуватися на робочому столі в відео файл, або якщо ви хочете щось робити на робочому столі і транслювати дана дія в інтернет - читайте сьогоднішню статтю, ми розповімо як це зробити за допомогою VLC Media Player.

VLC Media Player має безліч функцій для роботи з відео і аудіо файлами, про деякі ми говорили раніше: можна транслювати відео і музику по мережі, перевертати відео, встановлювати відео замість шпалер на робочому столі, управляти VLC віддалено за допомогою смартфона або інших пристроїв. А про деякі поговоримо в наступних статтях.

Записати відео робочого столу в файл

1.Скачіваем і встановлюємо програму VLC media player;

2. Відкриваємо VLC => вибираємо "Медіа" справа вгорі => в списку вибираємо "Відкрити пристрій захоплення";

3. В поле "Режим захоплення" вибираємо "Екран" => в поле "бажана частота кадрів для захоплення" чим вище число - тим плавніше відео, але також чим вище число - тим більше потрібно продуктивності і потужності від вашого комп'ютера => внизу натискаємо на стрілку і вибираємо "Потік"

4. Наступне вікно інформаційне, в ньому натискаємо "Наступний"

5. Якщо поставити галочку "Відтворювати локально" -то плеєр під час запису буде показувати, що записує, а не поставите - просто темний екран і час запису. Також в цьому вікні вибираємо "Файли" і натискаємо "Додати"

6. Натискаємо "Огляд" шукаємо куди ви хочете записати відео файл на робочий стіл і придумуємо йому назву, після чого натискаємо "Наступний"

7. Тут можна не ставити галочку в поле "Включити перекодування", або поставити і вибрати (або створити) профіль перекодування. Але на деяких профілях коли натискаєш "Потік" - VLC закривається, якщо ви не впевнені в профілях і не хочете експериментувати - зніміть галочку

8. Перед вами з'явиться настройка параметрів, в даному полі можна нічого не міняти і просто натиснути "Потік". Після чого почнеться запис робочого столу, піде час запису і коли ви захочете, то зможете зупинити запис натиснувши на "Зупинка" . Після зупинки запису - ви побачите відео файл запису вашого робочого столу шляхом обраному в 6 пункті.

Транслювати відео робочого столу в мережу

Якщо ви хочете, щоб ваші дії на робочому столі транслювалися в інтернет:

1.Повторіте пункти з 1 по 4 c інструкції вище;

2. Якщо поставити галочку "Відтворювати локально" -то плеєр під час трансляції буде показувати, що транслює, а не поставите - просто темний екран і час трансляції. Також в цьому вікні вибираємо "HTTP" і натискаємо "Додати";

3. У цьому вікні всі налаштування можна залишити за замовчуванням, або вибрати інший порт. Натискаємо "Наступний"

4. Якщо ви хочете транслювати відео в чистому вигляді без будь-яких змін - зніміть галочку "Включити перекодування", якщо ви ставите галочку і міняєте профілі - будьте готові до того, що під час натискання "Потік" в останньому пункті, VLC може саме закритися через помилку ...

5. Якщо у вас немає ніяких доповнень в параметри трансляції - натискайте "Потік"

6. Якщо брандмауер у Вас включений, то може запросити дозвіл - натискаємо «Дозволити доступ»

7. Якщо в другому пункті ви не ставили галочку "Відтворювати локально" -то перед вами буде просто йти час в плеєрі, без відображення того, що транслюється в мережу. Якщо ставили - то побачите, то що транслюється.

Щоб побачити з іншого комп'ютера дану трансляцію - виконайте наступні дії.

Якщо під час запису екрану не видно курсора, то потрібно завантажити зображення курсора, щоб виглядало як на малюнку

можна натиснути на даний курсор правою клавішею миші і вибрати "Зберегти картинку як" => збережену картинку курсора потрібно скопіювати в папку VLC, тобто в папку C: \ Program Files \ VideoLAN \ VLC \ => потім в 5 пункті, коли з'явитися віконце "настройка параметрів" додати значення:

: Screen-follow-mouse: screen-mouse-image = mouse.png

де mouse.png -название картинки з курсором

Як я вже говорив вище - VLC багатофункціональний додаток для роботи з музичними і відео файлами, і сьогодні ми розглянули ще одну корисну функцію. Про інші корисні функції в VLC буде в наступних статтях. Якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂