Як налаштувати панель завдань Windows 10

Якщо ви оновили свою операційну систему до Windows 10 і вже приступили до її налаштувань, то читайте сьогоднішню статтю в якій ми опишемо деякі поради, щоб зробити панель задач більш зручною.

Закріпити програму в панелі завдань

Ви можете закріпити будь-яку програму в панелі завдань:

1.  Відкрийте програму, яку ви хочете закріпити в панелі завдань, після чого натисніть на його значок на панелі правою клавішею миші та виберіть "Закріпити програму на панелі завдань"

2. Також можна через провідник знайти програму яку потрібно закріпити в панелі, натиснути на неї правою клавішею миші і вибрати "Закріпити на панелі завдань"

Ще ви можете зайти в меню "Пуск", знайти програму, яку ви хочете закріпити на панелі завдань - натиснути на неї правою клавішею миші і з меню вибрати "Додатково" => Закріпити на панелі завдань.

Після даних дій ярлик вашої програми завжди буде на панелі завдань, навіть після перезавантаження

Якщо вам заважає будь-яка програма на панелі завдань, її можна звідти прибрати - натискаємо на неї правою клавішею миші і вибираємо "Відмінити закріплення від панелі завдань"

Закріпити файл або папку в списку переходів.

Якщо натиснути правою кнопкою миші на будь-який значок на панелі завдань - ви побачите недавні відкриті файли в цьому додатку, або місця куди ви заходили. Список постійно буде змінюватися, але якщо ви хочете в даному меню закріпити певні файли або папки - це простіше простого! Для початку відкрийте, то що потрібно закріпити, щоб воно з'явилося в списку недавні. Наприклад ми в Google Chrome відкрили цей сайт, або в провіднику відкрили якусь папку. Тепер якщо натиснути на ярлик Chrome на панелі завдань правою клавішею миші - там буде відображатися даний сайт, біля нього з правого боку потрібно натиснути на значок закріплення. Тепер він завжди буде в цьому списку.

Ви таким чином можете закріпити безліч документів в Word, в провіднику безліч папок і т.д. За замовчуванням цей список показує тільки 12 елементів, щоб збільшити кількість до 20 і більше - потрібно трохи відредагувати реєстр.

Положення панелі задач на екрані

Якщо ви хочете змінити розташування панелі завдань: спочатку натисніть на неї правою клавішею миші і зніміть галочку з "Закріпити панель завдань", для цього просто натисніть лівою клавішею миші на цей рядок.

Коли панель задач не закріплена - можна взяти її лівою клавішею миші і не відпускаючи клавішу - тягнути панель в потрібному напрямку.

Також змінити розташування панелі завдань (зліва, зверху, праворуч, знизу) можна в параметрах. Натисніть на панель завдань правою клавішею миші та виберіть "Параметри" (або зайдіть в меню "Пуск" => Параметри => Персоналізація => Панель завдань)

Коли в лівій колонці обрана "Панель задач" - в правій шукаємо пункт "Положення панелі задач на екрані" і вибираємо зі списку потрібне.

Ми можемо вибрати, щоб панель задач була зліва, вгорі, праворуч, внизу.

Автоматично приховувати панель завдань.

Раніше, щоб приховати панель потрібно було заходити в властивості самої панелі, зараз слово "Властивості" замінили на "Параметри". Натискаємо на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші і з меню вибираємо "Параметри" => з правого боку включите параметр "Автоматично приховувати панель завдань в режимі робочого столу".

Також в тому меню можна включити "Автоматично приховувати панель завдань в режимі планшета".

Використовувати маленькі кнопки панелі завдань

Якщо ви хочете зменшити товщину панелі задач і розмір самих значків - натисніть на панель правою клавішею миші та виберіть "Параметри" => з правого боку включите параметр "Використовувати маленькі кнопки панелі завдань" (тобто пересуньте бігунок в положення "Вкл.")

Після включення даного параметра, значки і сама панель задач зменшаться.

Змінити розмір панелі завдань.

Якщо ви хочете трохи збільшити розмір панелі завдань - її можна розтягнути, причому даним процесом її можна зробити на пів екрану. Для цього на початку потрібно відкріпити її, тобто натискаємо на панель завдань правою клавішею миші і знімаємо галочку з "Закріпити панель завдань", просто натисніть лівою клавішею миші на цей рядок.

Наводите миша на верхній край панелі задач, повинна з'явиться стрілка вгору і вниз, натискаємо ліву кнопку миші і не відпускаючи її - розтягуємо панель, коли вона вже буде потрібних розмірів-відпустіть ліву клавішу.

Групувати кнопки на панелі завдань.

Якщо зайти в параметри панелі завдань (натиснути на неї правою клавішею миші - параметри), можна налаштувати угруповання кнопок. У лівій колонці повинна бути обрана "Панель задач", а в правій біля "Групувати кнопки на панелі завдань" - зробіть свій вибір. Ви можете вибрати: завжди приховувати мітки, при переповненні панелі завдань, ніколи.

Наприклад щоб все однотипне показувало одним ярликом, а коли наводиш на нього мишей показує все відкрите - треба вибрати "Завжди приховувати мітки"

Також можна зробити, щоб відкрито не групувалося. Наприклад ви відкриваєте десять різних папок - вони не будуть відображатися як один ярлик на панелі завдань, а будуть відображатися уздовж всієї панелі завдань окремими пунктами. Або вибрати угруповання після заповнення панелі завдань, тобто коли вся панель буде заповнена відкритими додатками - вони знову будуть групуватися.

Замінити Командний рядок на PowerShell в меню правої кнопки.

Якщо натиснути правою кнопкою миші на меню "Пуск" (або натиснути клавіші Win + X) - відкривається меню швидкого доступу до різних інструментів. Один з інструментів в цьому меню - це командний рядок. Але якщо ви частіше використовуєте PowerShell, можна встановити цей інструмент замість командного рядка.

Для цього натискаємо правою клавішею миші на панелі завдань і вибираємо "Параметри" => в правій колонці включите параметр "Замінити командний рядок оболонкою Windows PowerShell в меню, яке з'являється при натисканні правої кнопки миші на кнопці" Пуск "або при натисканні клавіш Win + X ".

Показувати робочий стіл при наведенні покажчика на згорнути всі вікна.

У Windows 7 була включена за замовчуванням функція, яка дозволяла через всі відкриті вікна поглянути на робочий стіл, просто навівши покажчик на кнопку "Згорнути всі вікна" на панелі завдань. У Windows 10 дана функція за замовчуванням відключена, щоб її включити - потрібно зайти в "Параметри" (натиснути на панель завдань правою кнопкою миші і вибрати "Параметри") => з лівого боку має бути обрана "Панель задач", а з правого біля "Показувати робочий стіл при наведенні покажчика на кнопку" Згорнути всі вікна "в кінці панелі завдань" включите параметр, тобто перемикач потрібно переключити в положення "Вкл."

Тепер, якщо ви в самому правому краю панелі завдань наведете курсором миші на "Згорнути всі вікна" - всі відкриті вікна стануть прозорими і ви побачите робочий стіл.

Зміна кольору і прозорості панелі завдань.

За замовчуванням панель задач чорного кольору, щоб змінити колір і включити, або вимкнути прозорість - зайдіть в "Параметри" (натиснувши на панель завдань правою клавішею миші та вибравши "Параметри", або зайшовши в меню "Пуск" => Параметри => Персоналізація) . У лівій колонці виберіть "Колір", а в правій включите "Показати колір в меню" Пуск ", на панелі завдань і в центрі повідомлень, а також увімкніть чи вимкніть параметр" Зробити меню "Пуск", панель завдань і центр повідомлень прозорими ". вище ви зможете вибрати колір для панелі завдань.

У графічному інтерфейсі немає можливості збільшити прозорість панелі завдань, за то це можна зробити за допомогою реєстру. Також за допомогою безкоштовної утиліти її можна зробити повністю прозорою, інструкція описана в статті "Як зробити панель задач повністю прозорою Windows 10"

Прибрати кнопку "Перегляд завдань"

Кнопка "Перегляд завдань" дозволяє працювати з віртуальними робочими столами, а також переглядати ескізи все відкритих вікон. Дану кнопку можна прибрати з панелі завдань, просто натиснувши на неї правою клавішею миші і в списку, натиснувши лівою клавішею миші на рядку "Показати кнопку Перегляд завдань"

Додавання панелі інструментів на панель завдань

На панель задач можна додавати різні панелі інструментів. Натисніть в порожньому місці панелі завдань правою клавішею миші => виберіть "Панелі"

Якщо вибрати "Адреса", то в правій частині панелі завдань біля годинника з'явиться можливість вводити адреси веб-сторінок і після натискання Enter - задана сторінка буде відкриватися в призначеному за замовчуванням браузері.

Якщо поставити галочку на "Посилання" то на панелі завдань ви зможете побачити посилання які знаходяться в закладках вашого браузера.

Чи не нова функція, яка була і в попередніх Winows - це можливість винести робочий стіл на панель задач, ставимо галочку і бачимо його біля годинника в правому куті.

Ще можна додати будь-яку папку на панель задач, створити свою панель інструментів. Для цього натискаємо на панелі завдань правою клавішею миші => панелі => створити панель інструментів

у вікні потрібно вибрати ту папку, яку ви хочете бачити на панелі інструментів. Після вибору папки і натискання "вибір папки" - ви її побачите праворуч внизу біля годинника на панелі інструментів

в цьому прикладі я додав на панель задач "загальні зображення"

Ви ж можете слідуючи цим прикладом повернути панель швидкого запуску в Windows 10.

Сховати позначки відображаються на панелі завдань.

В області повідомлень зліва від годинника відображаються різні значки додатків. Деякі відображаються прямо біля годинника, інші можна побачити натиснувши на стрілку. Можна приховати відображення непотрібних значків, або навпаки показати більше значків інших додатків.

Натисніть на панель задач в порожньому місці правою клавішею миші та виберіть "Параметри" => з лівого боку має бути вибрано "Панель задач", в правій стороні натискаємо на "Виберіть значки, які відображаються в панелі завдань"

Використовуючи перемикач відключайте непотрібні значки і включайте потрібні.

В області повідомлень значки ви можете перетягувати з прихованих на саму панель. Просто натисніть лівою клавішею миші на потрібний значок і не відпускаючи клавішу тягніть на панель, там тільки відпускайте клавішу.

Включення або виключення системних значків.

На панелі завдань відображаються різні системні значки: годинник, харчування, гучність, мережа, розташування, центр повідомлень і т.д. Ви можете вибрати які з системних значків хочете бачити на панелі завдань, а які потрібно прибрати. Натисніть на панель задач в порожньо місці правою клавішею миші і з меню виберіть "Параметри" => в лівій колонці повинна бути обрана "Панель задач", а в правій натисніть на "Включення і вимикання системних значків".

Тут ви зможете відключити або включити (якщо хто раніше прибрав) годинник, гучність, мережа, харчування, індикатор введення, розміщення, центр підтримки і т.д. Загалом дивіться самі, що хочете бачити на панелі завдань, а що ні і натискайте на Увімкнути. або Вимкнути.

Якщо наприклад включити індикатор введення, то навівши на значки ви будете бачити інформацію про них, наприклад якими клавішами перемикати мову.

налаштувати пошук 

Пошук на панелі завдань одне з "нововведень" Windows 10 (з пуску пошук переїхав на панель задач).

Є три варіанти відображення пошуку на панелі завдань: можна вибрати довгий рядок для пошуку => натискаємо правою клавішею на панель задач => пошук => показати поле пошуку.

можна взагалі прибрати пошук з панелі завдань => натискаємо правою клавішею на панель задач => пошук => відключений.

а можна зробити маленький значок для пошуку, при натисканні на який буде відкриватися велике вікно для введення тексту і пошуку. Натискаємо правою клавішею на панель задач => пошук => показати значок пошуку

 Після сьогоднішнього поновлення панель задач стала висіти поверх інших вікон.

Частина коментаря виніс до статті, так як проблема виявилася найчастішою і можливо комусь ще допоможе її рішення, а може хтось запропонує своє рішення. Багатьом допоміг перезапуск "Провідника": запустіть диспетчер задач (натиснути на панель завдань правою кнопкою миші і вибрати диспетчер задач) => в процесах знайдіть «провідник» => натисніть на нього правою клавішею миші та виберіть «перезапустити». Якщо не допомогло => спробуйте в треї біля годинника вийти з усіх програм (тобто біля годинника є стрілка вгору, на кожну з програм натисніть правою клавішею миші та виберіть вийти, може одне з них не пускає), які там є і знову запустити провідник через диспетчер завдань.

На сьогодні все, якщо щось незрозуміло чи є доповнення - пишіть коментарі! Про інші нововведення і настройках Windows 10 поговоримо в наступних статтях. Удачі Вам 🙂