Як уникнути установки небажаної програми, коли завантажуєте щось безкоштовно

Інтернет в наш час - це помийна яма, в ній можна як знайти багато чого потрібного так і знайти купу проблем на свою голову ... На жаль через обман деяких сайтів - у людей зростає недовіра до всіх існуючих. Одні - навішають реклами, без кліка по якій ви не зможете побачити інформацію, інші - пропонують безкоштовні програми, а замість них на комп'ютер завантажується вірус ..., змінюються ярлики, стартові сторінки браузера, встановлюються купа зайвих програм .... Загалом життя в інтернеті вимагає від користувача деякої обережності, антивіруси не можуть захистити від усього. У сьогоднішній статті поговоримо про те як уникнути установки небажаних програм, або принаймні зменшити кількість проблем вашого комп'ютера.

Підроблені посилання Завантажити:

Найпростіша рекомендація - качати все на перевірених сайтах, є торрент трекер на яких є все і не потрібно бігати по інтернету шукати проблеми на свою голову. Але на жаль не все так просто і іноді потрібно вдаватися до допомоги мало знайомих сайтів, які нам знайшов пошуковик ... Для початку не кидайтеся на те, що блищить! Найчастіше на сайті для скачування дається кілька варіантів і безкоштовний, без навантаження зайвого - буде самий непомітний!

Як уникнути установки небажаної програми

Наприклад: на даному сайті найяскравіша посилання пропонує закачати програму за допомогою їх завантажувача. Натиснувши на зелену посилання "Завантажити" - вас перекине на інший сайт, запропонує встановити незрозумілий завантажувач, який стартуватиме при включенні комп'ютера і щось просити. А нижче є "натисніть тут" і "офіційний сайт" - наводите мишку на посилання і дивіться куди вона вас веде, наприклад "офіційний сайт" судячи з назви програми і справді веде на офіційний сайт, і якщо мені потрібна ця програма - я зайду туди і скачаю.Якщо ви наводите мишкою на напис Завантажити, і в браузері (внизу зліва) пише адреса відрізняється від даного сайту - подумайте над скачуванням з даного ресурсу, а краще пошукайте інший! Якщо написано "за допомогою завантажувача файлів" - краще шукайте інший ресурс, я впевнений на торрент трекерах ви знайдете цю програму, або файл без навантаження мотлоху!

Додатково програмне забезпечення в комплекті з основною програмою:

Майже всі безкоштовні програми під час установки пропонують установку додаткового програмного забезпечення, яке, нібито має полегшити нам життя ... Але, дане програмне забезпечення лізе в автозавантаження (як прибрати зайве з автозавантаження) і пропонує ще якісь непотрібні нам дії, гальмує комп'ютер. Загалом: під час установки програми звертайте увагу на галочки, і якщо вам пропонує "вибіркова установка" або "повна установка - вибирайте" вибіркова ". Далі поясню чому:

наприклад Flash Player (програма для відображення відео в інтернеті) - відразу на сайті завантаження стоїть галочка на додатковому реченні "McAfree" (безкоштовний додаток нічого не робить, тільки гальмує роботу ПК). Прибираємо галочку на "додатковому реченні" і натискаємо "Встановити зараз"

Як уникнути установки небажаної програми

Java теж безкоштовне програмне забезпечення, яке часто просить оновитися і при оновленні рекомендує встановити додатково ПО, найчастіше воно хоче додати якусь незрозумілу панель в браузер і поміняти стартову страніцу.Не соромтеся! Прибирайте галочки з таких хитрих пропозицій

Як уникнути установки небажаної програми

uTorrent (безкоштовний популярний завантажувач) під час установки під виглядом різних угод ставить в навантаження ще кілька програм ... На початку установки він пропонує прийняти свою ліцензію і вибрати параметри установки (куди ставити ярлики), а після - з'являється пропозиція встановити різний додаткове програмне забезпечення , знімайте галочки і натискайте "пропустити пропозицію"

Як уникнути установки небажаної програми

в наступному вікні теж прибираємо галочки і натискаємо "пропустити пропозицію"

Як уникнути установки небажаної програми

При установці uTorrent може і не писати "пропустити пропозицію", може писати, що хоче встановити архіватор або ще щось в цьому роді, потрібно просто прибрати галочку з "я згоден" і натиснути "відхилити".

Ще раз повторюся: під час установки будь-якої програми - дивіться де стоять галочки і, що вам пропонують встановити!

Чи не вірне розширення файлу:

Даний пункт стосується тих хто скачує музику, фільми, картинки, книги, простіше кажучи - все, крім програм. Якщо ви завантажуєте будь-який документ, або файл (крім програм) - він не може бути з розширенням exe

Якщо ви завантажили музику, відкрили архів, а там розширення "ехе" як на малюнку - видаліть! Або скачайте з іншого ресурсу! Спробуйте не запускати файли з розширенням exe з невідомих сайтів, тільки програми мають дане розширення, є і архіви з таким розширенням але ними намагаються не користуватися. Якщо запустити шкідливий файл з розширення exe - можна в кращому випадки встановити собі різні доповнення в браузері, в гіршому - на комп'ютер встановитися купа вірусів і наступна завантаження Windows буде під питанням.

Видалення небажаного ПЗ і повернення установок системи:

На жаль шкідливе програмне забезпечення видаляється по різному, і можна описати лише загальну процедуру, яка не гарантує вам повного позбавлення від небажаного ПЗ. У статтях раніше я описував як видалити зловмисне Як прибрати 2int.net, Як видалити mvd.ru, Як видалити delta-homes.com

Головне діяти відразу коли ви побачили, що на вашому комп'ютері щось змінилося і не в кращу сторону:

1. Зайдіть в установки видалення програм (пуск - панель управління - установка видалення програм)

Як уникнути установки небажаної програми

2. Сортуємо програми за датою установки (просто натиснувши лівою клавішею миші по слову Встановлено), згадуємо з якого числа почалися проблеми з комп'ютером і починаємо видаляти зайві програми за ці дати. Якщо не знаєте які програми зайві - вписуйте програму в пошук google і читайте, що вона означає

Як уникнути установки небажаної програми

3.  Потрібно перевірити ярлики браузерів на предмет зайвих посилань, прибрати зайві розширення в браузерах, почистити автозавантаження від зайвих програм - це описувалося у статті Як видалити delta-homes.com, тут повторюйте все крім чистки реєстру. Якщо ви повторили всі дії зі статті "як видалити delta homes", то швидше за все ви позбулися зайвого програмного забезпечення і мотлоху в браузерах.

На цьому все, якщо є якісь пропозиції чи потрібна допомога - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂