Встановити дію за замовчуванням для вікна Завершення роботи в Windows 10

Для завершення роботи комп'ютера ви можете використовувати поєднання клавіш Alt + F4, дана комбінація клавіш викликає класичне вікно завершення роботи. Також ви можете створити ярлик для швидкого виклику вікна "Завершення роботи" і закріпити його в панелі завдань. У сьогоднішній статті ми розглянемо як вибрати дію за замовчуванням, яке буде відображатися відразу при виклику вікна "Завершення роботи".

Зазвичай, якщо ви перебуваючи на робочому столі натискаєте клавіші Alt + F4 або з ярлика викликаєте вікно "Завершення роботи" - за умовчанням вибрано "Завершення роботи" і вам досить натиснути на "ОК", щоб вимкнути комп'ютер. А якщо ви хочете, щоб за замовчуванням показувалося іншу дію - виконайте одну з інструкцій нижче.

Встановити дію за замовчуванням для вікна Завершення роботи в групових політиках

Даний спосіб працює в Windows Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія - переходьте до наступного способу. Якщо ви хочете встановити дію за замовчуванням для вікна "Завершення роботи" іншим користувачам - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1.  Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Зайдіть в "Конфігурація користувача" => "Адміністративні шаблони" => "Меню" Пуск "і панель завдань" => відкрийте "Змінити дію кнопки живлення меню" Пуск "". 3.  Поставте крапку біля "Включено" => виберіть потрібну дію і натисніть на "ОК".

Встановити дію за замовчуванням для вікна Завершення роботи в редакторі реєстру

1. У рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається кнопками Win + R) введіть regedit  і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer  (якщо ви хочете зробити настройки для користувача під яким увійшли в систему) або по шляху HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Explorer (якщо ви хочете зробити настройки всім користувачам цього комп'ютера). Натисніть на розділ Explorer правою кнопкою миші, виберіть "Створити" => "Параметр DWORD (32 біти) => назвіть новий параметр PowerButtonAction

3. Відкрийте параметр PowerButtonAction => змініть "Система обчислення" на "Шістнадцяткова" і в полі "Значення" задайте потрібне:

2 - завершення роботи;

4 - перезавантаження;

 100 - зміна користувача;

1  - вихід;

10 - сплячий режим;

40 - гібернація.

Після внесення змін натисніть на "ОК" і закрийте редактор реєстру. Вийдіть з системи і зайдіть в неї знову або перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂