Скинути використання даних мережі в Windows 10

У Windows 10 вбудований мережевий монітор, який дозволяє подивитися скільки і які програми використовували мережевих даних за останні 30 днів. У сьогоднішній статті розглянемо різні способи як при необхідності скинути статистику використання даних мережі в нуль.

Знайти цей інструмент ви можете зайшовши в меню "Пуск" => Параметри => Мережа та Інтернет => Використання даних. Мінус даного інструменту в тому, що використання даних показується за останні 30 днів і немає можливості подивитися скільки додаток використовує даних сьогодні. Але ви можете скористатися одним із способів нижче, щоб скинути статистику використання та подивитися скільки за потрібний вам період буде використано даних. Починаючи з поновлення 16199 в Window 10 з'явилася кнопка для скидання використання даних в параметрах системи.

  Скидання використання даних в параметрах системи

1. Відкрийте меню "Пуск" і зайдіть в "Параметри".

2. Відкрийте "Мережа та інтернет" => з лівого боку виберіть "Використання даних", з правого боку натисніть на "Показати інформацію щодо використання".

3. Біля "Показати дані про використання з:" виберіть дані якого підключення ви хочете скинути, натисніть на "Скинути статистику використання" і на "Скинути".

Скинути статистику використання мережевих даних в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натисніть на меню "Пуск" правою клавішею миші та виберіть з меню "Запустити від імені адміністратора".

2. Введіть команду  net stop DPS і натисніть клавішу Enter. Введіть команду  DEL / F / S / Q / A "% windir% \ System32 \ sru \ *" і натисніть клавішу Enter. Введіть ще команду  net start DPS  і натисніть клавішу Enter.

 Скинути використання даних за допомогою утиліти.

Утиліта Reset Usage Data не вимагає установки, ви її просто завантажуєте, запускаєте в потрібний момент і після натискання на одну кнопку - статистика використання даних буде скинута. На дану утиліту може лаятися SmartScreen Захисника Windows, але спрацьовування помилкове і ви можете перевірити даний файл будь-якими антивірусами або онлайн інструментами перевірки. Сам автор утиліти на сайті виклав результати перевірки даного файлу за допомогою VirusTotal.

1. Скачайте Reset Usage Data, натиснувши лівою клавішею миші на "Download".

2. Відкрийте скачаний архів і запустіть один з двох файлів. Якщо у вас 64-розрядна Windows - потрібно відкрити файл  ResetDu_x64.exe , якщо у вас 32-розрядна система - відкрийте файл  ResetDu.exe. Якщо ви не знаєте який розрядності ваша система - скористайтеся інструкцією "32-розрядна або 64-розрядна Windows?".

3.  Якщо з'явиться попередження від SmartScreen Захисника Windows - натисніть лівою клавішею миші на "Детальніше".

Виконати в будь-якому випадки.

4. Щоб скинути статистику використання даних натисніть лівою клавішею миші на "Reset data usage", в наступному вікні натисніть на "ОК".

Зайшовши в статистику використання даних ви побачите, що кругом пише нулі.

 Скинути використання даних вручну.

Цей спосіб трохи складніше але без стороннього програмного забезпечення.

1. Завантажте комп'ютер у безпечному режимі.

2. Відкрийте "Центр управління мережами і загальним доступом": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

3. У лівій колонці відкрийте "Зміна параметрів адаптера".

4.  На той мережевий адаптер для якого ви хочете скинути статистику використання даних натисніть правою клавішею миші і у вікні, виберіть "Відключити".

5. Зайдіть через провідник в папку  C: \ Windows \ System32 \ sru  і видаліть всі її вміст. Тобто, видаліть все, що є всередині папки  sru , саму папку видаляти не потрібно.

6.  На той мережевий адаптер, який ви відключали в четвертому пункті, натисніть правою клавішею миші та виберіть "Включити". Вийдіть з безпечного режиму і коли ви зайдете в статистику використання даних в звичайному режимі - побачите, що кругом нулі.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂