Як вибрати іншу схему електроживлення в Windows 10

У Windows за замовчуванням встановлена ​​"Збалансована" схема електроживлення і багато користувачів її використовують весь час, ніхто і нічого не змінює. Якщо ж зайти в налаштування електроживлення, там є ще як мінімум дві схеми - "Економія енергії" та "Висока продуктивність". На деяких комп'ютерах виробники пристрою додають додаткову схему електроживлення. У сьогоднішній статті розглянемо різні способи вибору іншої схеми електроживлення.

  • Збалансована -  дана схема електроживлення автоматично підвищує швидкодію процесора, коли комп'ютер потребує цього і зменшує його, коли комп'ютер не діє. Ця схема включена за замовчуванням і підходить в більшості випадків всім.
  • Економія енергії -  ця схема намагається весь час економити енергію, за рахунок зменшення яскравості екрану, уповільнення процесора, відключення модулів і т.д. Мінуси даної схеми: додатки можуть запускатися довше і працювати повільніше, екран може бути недостатньо яскравим. Якщо ваш пристрій працює від батареї, то дана схема допоможе збільшити термін його служби без підзарядки.
  • Висока продуктивність -  в цій схемі швидкість роботи вашого процесора завжди на максимумі, навіть коли комп'ютер не використовується. Також збільшена яскравість екрану і модулі (Wi Fi, Bluetooth і т.д.) не переходять в режим енергозбереження.

Вибрати схему електроживлення в настройках електроживлення

1. Відкрийте "Електроживлення": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  powercfg.cpl  і натисніть клавішу Enter.

2. Навпаки потрібної схеми електроживлення поставте крапку і закрийте вікно налаштувань.

Вибрати схему електроживлення в Центр мобільності Windows

1. Відкрийте "Центр мобільності Windows": один із способів - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду mblctr.exe і натисніть клавішу Enter.

2. Виберіть з меню потрібну схему електроживлення і закрийте вікно (дивіться малюнок).

Вибрати схему електроживлення в командному рядку

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора: один із способів - натиснути на меню "Пуск" правою клавішею миші і вибрати з меню "Командний рядок (адміністратор)".

2. Введіть команду  powercfg / L і натисніть клавішу Enter. Відкриється список всіх доступних схем електроживлення, в середині кожної буде написаний її GUID (дивіться малюнок). Скопіюйте GUID тієї схеми електроживлення, яку ви хочете вибрати.

3. Введіть команду powercfg / S GUID  і натисніть клавішу Enter (в команді потрібно замінити GUID на той, який ви дізналися в третьому пункті). Наприклад, ми хочемо вибрати збалансовану схему електроживлення, в попередньому пункті ми дізналися, що її GUID 381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e, значить команда буде виглядати так  powercfg / S 381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e

Після виконання команди закрийте командний рядок.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи або у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂