Включення і відключення диспетчера перевірки драйверів в Windows 10

Диспетчер перевірки драйверів вбудований діагностичний інструмент в Windows 10. З його допомогою можна перевірити драйвера Майкрософт і драйвера сторонніх виробників. Диспетчер перевірки драйверів робить навантаження на вибрані драйвера, що призводить до краху системи, якщо драйвера несумісні, старі або з ними є якісь проблеми. В результаті ви можете отримати синій екран (BSOD), який генерує аварійний дамп для налагодження.

Комп'ютер після запуску диспетчера перевірки драйверів може працювати дуже повільно, сам інструмент працює в фоновому режимі і результат можна побачити зайшовши в інструмент знову, або побачивши синій екран. Дану перевірку не варто проводити довше 48 годин!

1. Перед запуском перевірки драйверів потрібно обов'язково створити точку для відновлення системи.

2. У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  Verifier і натисніть клавішу Enter.

Диспетчер перевірки драйверів також можна запустити в командному рядку, введіть команду  Verifier і натисніть клавішу Enter, або в диспетчері завдань зайшовши в "Файл" => Запустити нову задачу.

3. У вікні, виберіть "Створити нестандартні параметри (для коду програм)" і натисніть "Далі".

4. Поставте галочки навпроти: Перевірка вводу-виводу; Примусова обробка відкладених запитів вводу-виводу; Ведення журналу IRP. Після вибору параметрів натисніть "Далі".

5. Поставте крапку навпроти "Вибрати ім'я драйвера зі списку" і натисніть "Далі".

6. Ми в прикладі перевіримо всі драйвера сторонніх виробників. Натисніть лівою клавішею миші на "Постачальник" => поставте галочки на всі драйвери, які не підписані Майкрософт, і натисніть "Готово".

7. Натисніть "ОК", щоб почалася перевірка драйверів потрібно перезавантажити комп'ютер. Після перезавантаження перевірка драйверів буде відбуватися у фоновому режимі, ви її не будете бачити.

Відключити "Диспетчер перевірки драйверів" можна різними способами: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  Verifier і натисніть клавішу Enter.

Поставте крапку навпроти "Видалити існуючі параметри" і натисніть "Готово".

В результаті будуть видалені всі параметри перевірки драйверів і програма завершить роботу, натисніть "ОК" і перезавантажте комп'ютер.

Якщо під час перевірки драйверів стався збій і комп'ютер не завантажується - перед вами виникне вікно з вибором різних варіантів включення комп'ютера, тут ви можете відновити комп'ютер з точки відновлення або запустити командний рядок і ввести команду  verifier / bootmode resetonbootfail  після чого натиснути клавішу Enter і перезавантажити комп'ютер .

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂