Як зробити браузер знову швидким

Якщо ваш браузер почав повільно відкриватися, відкриття сторінки дає час щоб зробити чашечку кави, змінилася стартова сторінка і пошуковик, безліч незрозумілої реклами та спливаючі вікна - тоді дана стаття для вас. У сьогоднішній статті розглянемо різні методи боротьби з поганою роботою браузера:

1.  Сканування на наявність шкідливих програм заважають роботі браузера;

2 . Очистити кеш і куки браузерів;

3 .  Відключити розширення (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera);

4 . Налаштувати пошук і стартову сторінку (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera);

5 Перевірити ярлики браузера;

Сканування на наявність шкідливих програм заважають роботі браузера

На жаль, всі антивірусні програми пропускають шкідливе програмне забезпечення, яке змінює ярлики браузера, навішує безліч реклами, встановлює новий пошуковик і змінює стартову сторінку.

Іноді ці зміни особливо не помітні, ну з'явилася реклама в деяких місцях, ну шукати початок через інший пошуковик і стартова змінилася, але з часом браузер починає відкриватися все довше і з'являється багато того, що починає дратувати. Знаходиш і відкриваєш одну сторінку, а відкривається зовсім інша, постійно відкриваються нові вкладки з рекламою, іноді браузер сам по собі відкривається з яким -то сайтом.

Щоб позбутися від шкідливого ПО я вам рекомендую три програми:

1. AdwCleaner - безкоштовне програмне забезпечення, яке не вимагає установки і нічого не ставить в навантаження. Все, що потрібно - це завантажити додаток, запустити, погодитися з ліцензією (якщо запропонує) і натиснути кнопку "Сканувати".

Після сканування результати будуть відображені по вкладках і ви зможете подивитися які служби, папки, файли, ярлики, завдання і записи в реєстрі, вважаються вредоснимі. Якщо ви з усім згодні - натисніть "Очистити". Скільки разів користувався програмою, вона завжди видаляла тільки шкідливе програмне забезпечення. Після очищення програма запропонує перезавантажити комп'ютер, а після перезавантаження опише в текстовому вигляді, що видалило і виправило. На жаль іноді залишається шкідливе ПО, з цього чистимо залишився руками або наступною програмою.

2. Malwarebytes - теж безкоштовна утиліта, яка не погано чистить від шкідливого програмного забезпечення. На сайті вам запропонує безкоштовну і платну версію, в безкоштовній немає допомоги в реальному часі, але нам вона і не потрібна. Для чищення системи від шкідливого ПО вистачить можливостей безкоштовної версії, з цього завантажуємо і встановлюємо програму. Після установки оновляться бази і потрібно буде натиснути Scan Now.

3. Zemana Antimalware - додаток, яке теж добре чистить систему від шкідливого ПО. Цей додаток ви можете використовувати 7 днів безкоштовно, з цього рекомендується його встановити => почистити комп'ютер від шкідливого ПО і відразу видалити. Якщо ви його встановіть і видаліть тільки коли закінчаться 7 днів, повторно встановити і сканувати систему вам не дасть (хіба що видалення буде виконуватися з очищенням всієї системи від слідів додатки).

Очистити кеш і куки браузерів

Якщо ви цілодобово користуєтеся інтернетом і ніколи не проводили чистку тимчасових файлів - в комп'ютері може їх накопичитися близько 15Гб. Також іноді на сайтах проходять оновлення, і щоб сторінки відображалися коректно - потрібно очищати куки і кеш. Загалом, дана дія бажано періодично проводити, щоб уникнути помилок браузера і звільнити місце на диску.

Як видалити кеш і куки для всіх браузерів описувалося у статті "Як видалити cookie Chrome, Firefox, Opera і IE". Виконайте ці дії зі статті і ви позбудетеся ще від однієї з можливих причин гальмування браузера 🙂. До речі, ви можете використовувати хороший додаток для очищення системи CCleaner, яке полегшує безліч дій.

відключити розширення

Багато додатків (у тому числі і шкідливе ПО) найчастіше додають розширення в браузер. Велика кількість розширень може гальмувати браузер, а деякі з них змінюють ваш пошуковик, додають мотлох на сторінку і т.д. Видаліть розширення, якими не користуєтеся, і після цього браузер стане працювати трохи швидше.

Відключити розширення Google Chrome:

Відкрийте браузер => зайдіть справа вгорі в три точки => Додаткові інструменти => "Розширення" (або в адресному рядку браузера введіть  chrome: // extensions /   і натисніть клавішу Enter).

Тут ви можете відключити або видалити всі розширення, якщо за назвою ви не можете зрозуміти, що дане розширення робить - впишіть назву в пошукову систему і знайдіть його опис. Можна спочатку відключити все, а далі якщо щось потрібно буде - включити його.

Відключити розширення Mozilla Firefox:

В адресному рядку браузера введіть about: addons і натисніть Enter => в лівій колонці виберіть "Розширення" (або відкрийте справа вгорі три паралельні лінії => доповнення => розширення.

Тут ви можете відключити або видалити всі розширення, якщо за назвою ви не можете зрозуміти, що дане розширення робить - впишіть назву в пошукову систему і знайдіть його опис. Можна спочатку відключити все, а далі якщо щось потрібно буде - включити його.

Відключити розширення Opera:

Відкрийте браузер, натисніть клавіші Ctrl + Shift + E або зайдіть лівому куті "Меню", і натисніть на "Розширення".

Тут ви можете відключити або видалити всі розширення, якщо за назвою ви не можете зрозуміти, що дане розширення робить - впишіть назву в пошукову систему і знайдіть його опис. Можна спочатку відключити все, а далі якщо щось потрібно буде - включити його. Щоб відключити розширення - просто натисніть на "Відключити" трохи нижче назви самого розширення, щоб видалити розширення - натисніть на хрестик навпроти розширення.

Налаштувати пошук і стартову сторінку

Шкідливе програмне забезпечення часто змінює стартову сторінку і пошуковик, що істотно ускладнює роботу браузера. Якщо ви виконали попередні кроки щодо усунення шкідливого ПО, то можна змінити стартову і пошуковик на потрібний і нічого не буде заважати, якщо ви не видалили саме ПО- то кожен раз після перезапуску браузера стартова сторінка і пошуковик будуть змінюватися на непотрібний.

Налаштувати пошук і стартову сторінку Google Chrome:

Відкрийте браузер => в адресний рядок вставте chrome: // settings / searchEngines і натисніть клавішу Enter (або зайдіть в три точки справа вгорі => налаштування => Управління пошуковими системами => навпроти непотрібної пошукової системи натисніть на три точки і виберіть "Видалити" , навпроти потрібної пошукової системи натисніть на три точки і виберіть "Використовувати за замовчуванням".

Щоб поміняти стартову сторінку - натисніть на три точки справа вгорі => "Налаштування" => біля "Запуск Сhrome" виберіть потрібні параметри.

Налаштувати пошук і стартову сторінку Mozilla Firefox:

У відкритому браузері натисніть на три паралельні лінії справа вгорі і зайдіть в "Налаштування".

З лівого боку виберіть "Основні", з правого боку біля "При запуску Firefox" налаштуйте стартову сторінку.

Щоб змінити пошуковик: в тих же налаштуваннях з лівого боку виберіть "Пошук", з правого боку біля "Пошукова система за умовчанням" виберіть потрібний пошуковик. Нижче ви можете видалити непотрібні пошуковики.

Налаштувати пошук і стартову сторінку  Opera:

Зайдіть в "Меню" => виберіть "Налаштування" => в лівій колонці виберіть "Браузер" і в пункті "При запуску" виберіть потрібну стартову сторінку.

Нижче, натисніть на "Управління пошуковими системами" і виберіть пошукову систему, яку хочете використовувати за замовчуванням.

Перевірити ярлики браузера

Шкідливе ПО часто змінює ярлик браузера, додаючи різні адреси, щоб вони відкривалися при запуску браузера. Щоб перевірити ярлик браузера - натисніть на нього правою клавішею миші => зайдіть в "Властивості" => в поле "Об'єкт" адреса повинна закінчуватися на назві вашого браузера з розширенням exe. Наприклад так виглядає правильний ярлик:

Якщо ярлик змінений, то він виглядає приблизно так.

Якщо у вас ярлик з дописаним адресою, або назва об'єкта не має нічого спільного з назвою вашого браузера - видаліть ярлик і витягніть його заново. Щоб видалити ярлик, досить натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати "Видалити". Щоб витягнути ярлик заново: зайдіть в «Комп'ютер» => Локальний диск С => Program Files => тут ви знаходите папку з своїм браузером (Chrome - C: \ Program Files \ Google \ Chrome \ Application, якщо Opera - C: \ Program Files \ Opera, якщо Firefox - C: \ Program Files \ Mozilla Firefox, якщо Internet Explorer -C: \ Program Files \ Internet Explorer) => зайдіть в папку і знайдіть файл з назвою вашого браузера і розширенням .exe (наприклад firefox.exe ) => натисніть на нього правою клавішею миші - відправити - робочий стіл (створити ярлик).Після того як ярлик з'явитися на робочому столі - натискаючи на нього правою клавішею миші та виберіть "Властивості", перевіряйте чи немає нічого зайвого. Якщо щось знову з'явилося - потрібно шукати шкідливе ПО на вашому комп'ютері.

Після виконаних дій ваш браузер працюватиме швидше! На сьогодні все, якщо є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі вам 🙂