Поміняти місцями ліву і праву кнопку миші в Windows 10

За замовчуванням ліва кнопка миші працює як основна, а права кнопка працює як вторинна. Якщо ви використовуєте миша лівою рукою, то зручніше буде поміняти місцями дії, які відбуваються при натисненні лівої і правої клавіші миші. У цій статті ми розглянемо як змінити основну кнопку миші.

Якщо зараз, щоб відкрити файл або папку ви натискаєте два рази лівою клавішею миші, то після змін - вам потрібно буде натискати два рази правою клавішею миші, а натиснувши ліву - ви побачите контекстне меню.

Змінити основну кнопку миші в параметрах

1. Зайдіть в меню "Пуск" і відкрийте "Параметри".

2. Зайдіть в "Пристрої", з лівого боку виберіть "Миша", з правого боку біля "Вибір основної кнопки" змініть "Ліва" на "Права".

 Змінити основну кнопку у властивостях миші

1. Відкрийте властивості миші: натисніть на "Пуск" правою клавішею миші та виберіть "Виконати" (або натисніть разом клавіші Win + R), введіть команду  control mouse і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть у вкладку "Кнопки", поставте крапку біля "Для лівші" і натисніть "ОК".

 Змінити основну кнопку в редакторі реєстру

1. Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню "Виконати" напишіть  regedit і натисніть клавішу Enter.

2. Перейдіть по шляху  HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Mouse . У розділі Mouse відкрийте параметр  SwapMouseButtons , в поле "Значення" поставте  1 і натисніть "ОК" (щоб зробити основний кнопкою праву, щоб була основною кнопкою ліва - потрібно поставити 0). Вийдіть з системи і зайдіть в неї знову, щоб зміни вступили в силу.

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Щастя Вам 🙂