Як налаштувати загальний доступ до принтера в Windows

У сьогоднішній статті розглянемо як налаштувати друк на один принтер з декількох комп'ютерів. Якщо принтер підключений у мережу або підключений до одного з комп'ютерів в мережі - можна налаштувати друк на нього з будь-якого пристрою, що знаходиться в цій же мережі .

Останнім часом безліч принтерів випускаються з підтримкою мережі, їх можна підключити безпосередньо до мережі і пускати на них печатку з будь-якого пристрою знаходиться в цій же мережі. Якщо на принтері відсутня можливість підключення в мережу - його можна підключити до будь-якого з комп'ютерів в мережі і налаштувати на нього загальний доступ, щоб інші комп'ютера в мережі могли на нього друкувати. Мінус останнього варіанту - то пристрій до якого підключений принтер, має бути постійно включено, інакше інші комп'ютера в мережі не зможуть нічого роздрукувати на даному принтері.

Підключення принтера до мережі.

Є кілька способів підключення принтера до мережі: якщо принтер підтримує можливість підключення безпосередньо до мережі - підключити його безпосередньо, якщо не підтримує - підключити до будь-якого з комп'ютерів в мережі, після чого налаштувати загальний доступ до принтера за допомогою домашньої групи або без її використання.

 Підключити принтер безпосередньо в мережу.

Для даного способу немає загальних інструкцій, кожен принтер підключається за своїм, на деяких є можливість підключення за допомогою мережі Wi-Fi, на деяких з допомогою мережевого кабелю. Загалом вам потрібно взяти інструкцію до своєму принтеру і подивитися як його підключити безпосередньо в мережу (якщо він звичайно таке підтримує). На деяких принтерах ви вставите мережевий кабель => за допомогою кнопок знайти на дисплеї мережеві настройки, введете запитувані дані, після чого принтер стане доступним для підключення з будь-якого комп'ютера в мережі. Можливо вам вводити нічого і не доведеться, а просто підключити мережу до принтера. Загалом беріть в руки інструкцію до вашого принтера або шукайте її в інтернеті.

Нижче ми опишемо спосіб підключення до такого принтера з будь-якого комп'ютера в мережі.

 Налаштувати загальний доступ до принтера в домашній групі.

Насамперед ви повинні підключити принтер до будь-якого комп'ютера в мережі, встановити на нього драйвера і спробувати роздрукувати будь-який документ. Після чого налаштувати загальний доступ до даного принтера.

У рядку пошуку введіть "Домашня група" і натискаємо Enter (домашню групу ще можна відкрити в панелі управління).

А)  Якщо ви перебуваєте в Домашньої групі, то ви побачите вікно як на малюнку і вам потрібно буде натиснути "Змінити ресурси до яких ви надаєте доступ в домашній групі".

Навпаки "Принтери і пристрої" виберіть "Загальний доступ" і натисніть "Далі".

Тепер ви можете налаштовувати друк з інших комп'ютерів даної групи на цей принтер. Нижче ми розглянемо як це зробити.

Б)  Якщо ви не входите в домашню групу, але вона вже створена у вашій мережі іншим комп'ютером - ви побачите напис "Користувач .. на ... створив домашню групу в мережі" і зможете приєднатися до неї. Натисніть "Приєднатися".

У наступному вікні виберіть загальний доступ навпроти "Принтери і пристрої" і натисніть "Далі".

Вам потрібно ввести пароль для підключення до цієї групи, якщо ви його не знаєте - подивіться на будь-якому іншому комп'ютері, який вже включений до цієї групи (через пошук відкрийте домашню групу => показати або роздрукувати пароль домашньої групи). Після введення пароля натисніть "Далі".

Натисніть "Готово", тепер ви можете налаштовувати друк з інших комп'ютерів даної групи на цей принтер. Нижче ми розглянемо як це зробити.

В) Якщо у вашій мережі ніхто не створював домашню групу - ви побачите напис "В мережі відсутні домашні групи", натисніть нижче на "Створити домашню групу".

Перед вами виникне вікно ознайомлення, в ньому описані деякі відомості про домашній групі. Натисніть «Далі».

У наступному вікні виберіть загальний доступ навпроти "Принтери і пристрої" і натисніть "Далі".

У наступному вікні ви побачите автоматично створений пароль, з його допомогою інші пристрої зможуть підключитися до вашої домашньої групи. Ви можете записати собі його, або роздрукувати разом з інструкціями. Не варто боятися, що ви забудете пароль, його в будь-який момент можна подивитися або поміняти. Натискаємо "Готово".

Наступне вікно можете закрити і приступити до підключення інших пристроїв до створеної домашній групі, після чого налаштувати друк з інших комп'ютерів на цей принтер. Нижче ми розглянемо як це зробити.

Налаштувати загальний доступ до принтера без використання домашньої групи.

Якщо у вашій мережі безліч різних пристроїв і один принтер, а друкувати треба всім - можна підключити його до якогось одного комп'ютера, налаштувати на нього загальний доступ і друкувати з усіх пристроїв. Головне підключити принтер до одного з комп'ютерів в мережі, встановити на нього драйвера, спробувати щось роздрукувати.

На комп'ютері до якого підключений принтер, в рядку пошуку напишіть  Пристрої та принтери і виберіть їх зі знайдених результатів.

На принтер, який буде використовуватися для загальної друку, натисніть правою клавішею миші і з контекстного меню виберіть "Властивості принтера".

Перейдіть у вкладку "Доступ" => поставте галочку біля "Загальний доступ до даного принтера", також якщо є бажання - можете змінити його назву, після чого натисніть "ОК".

Тепер можете підключати друк на даний принтер з будь-якого пристрою в цій же мережі.

Підключитися до принтера з будь-якого комп'ютера в цій же мережі.

а) Якщо принтер підключений до комп'ютера і ви налаштували загальний доступ за допомогою домашньої групи, єдине, що потрібно щоб налаштувати друк на даний принтер з інших пристроїв - це підключити ці пристрої до домашньої групи. Тобто, в рядку пошуку вводимо "Домашня група" => вибираємо її зі знайдених результатів => приєднуємося до вже існуючої групи => заходимо в "Пристрої та принтери" і бачимо, що там є той принтер, який підключений до іншого комп'ютера.

Пам'ятайте, що якщо вимкнути або перевести в сон комп'ютер до якого безпосередньо підключений принтер - друкувати ви не зможете!

б) Якщо ви налаштували загальний доступ до принтера без використання домашньої групи - вам потрібно в рядку пошуку написати  Пристрої та принтери  => вибрати їх зі знайдених результатів.

Натисніть на "Додавання принтера".

У наступному вікні система буде шукати спільні принтера в мережі, якщо знайде - вам просто потрібно вибрати потрібний принтер і натиснути "Далі". Якщо не знайде - потрібно натиснути на "Необхідний принтер відсутній у списку".

Переконайтеся, що принтер підключений до мережі і на нього налаштований загальний доступ. Вам запропонує різні варіанти підключення принтера, самі працюють - це "Вибрати загальний принтер на ім'я" і "Додати принтер по його TCP \ IP адресою або імені вузла". Якщо принтер на який ви хочете налаштувати друк, підключений безпосередньо до якомусь комп'ютера - потрібно дізнатися ім'я цього комп'ютера, сівши за нього і зайшовши в властивості системи. Наприклад, ім'я комп'ютера до якого підключений принтер  d1, в рядку "Вибрати загальний принтер на ім'я" пишемо \\ d1 \  коли ви поставите останній слеш \ доступний принтер повинен з'явитися для вибору.

Виберіть свій принтер та натисніть "Далі".

Примітка: якщо комп'ютер в якого підключений принтер має одну версію Windows, а інший комп'ютер, який хоче друкувати на даний принтер, має іншу версію - система може не знайти потрібних драйверів. У таких випадках рекомендовано встановити на комп'ютер драйвера даного принтера, після чого повторити підключення до принтера.

Також, якщо принтер підключений безпосередньо до мережі або безпосередньо до якомусь комп'ютера, можна підключитися до нього знаючи IP адреса самого принтера (якщо він підключений безпосередньо до мережі) або IP адреса комп'ютера до якого він безпосередньо підключений. Якщо принтер підключений безпосередньо до мережі, то швидше за все його IP адреса можна знайти на дисплеї самого принтера. Якщо принтер підключений до комп'ютера і потрібно дізнатися IP адреса комп'ютера - в рядку пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + r) введіть команду  control.exe / name Microsoft.NetworkAndSharingCenter   і натисніть клавішу Enter.

Біля «Підключення» (дивіться малюнок) ви побачите підключення яке використовується в даний момент, натисніть на нього лівою клавішею миші.

У наступному вікні натисніть на "Відомості".

Навпаки Адреса IPv4: ви побачите потрібний вам адресу, який потрібно ввести при підключенні принтера на іншому комп'ютері.

Отже, коли у нас є IP адреса комп'ютера, до якого безпосередньо підключений принтер, або IP адреса самого принтера - виберіть на тому комп'ютері де ви підключаєтеся "Додати принтер по його TCP \ IP адресою або імені вузла"

В поле "Ім'я або IP адреса" введіть IP адресу і натисніть "Далі".

Розпочнеться пошук, виберіть знайдений принтер і натиснете "Далі".

В останньому вікні натисніть "Готово" і можете пробувати посилати друк на мережевий принтер.

Написав цю інструкцію і жахнувся на скільки вона велика, насправді при підключенні принтера ви використовуєте один із способів і читати все не є обов'язковим, також зображення служать для швидкого пошуку потрібної відповіді. На сьогодні все, сподіваюся дана інструкція була вам корисна і ви змогли налаштувати друк з декількох пристроїв на один принтер. Якщо у вас є доповнення або ви знаєте способи простіше - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂