Видалити область повідомлень з панелі завдань в Windows 10

Область повідомлень (системний трей) розташована в правій частині панелі завдань зліва від годинника, на ній ви можете побачити різні додаток, які запускаються разом з системою. У сьогоднішній статті розглянемо як прибрати область повідомлень з панелі завдань в Windows 10, або як її додати (якщо її немає).

   Видалити область повідомлень використовуючи редактор реєстру

Даний спосіб працює у всіх виданнях Windows 10 (home, pro, education, enterprise). Перед редагуванням реєстру рекомендується створити точку для відновлення системи.

1.  Відкрийте редактор реєстру: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  regedit  і натисніть клавішу Enter.

2.   Перейдіть по шляху Комп'ютер \ HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer. Клацніть правою кнопкою миші на розділ  Explorer, виберіть "Створити" => Параметр DWORD (32 біти).

Назвіть параметр  NoTrayItemsDisplay 

3. Відкрийте параметр NoTrayItemsDisplay => в поле "Значення" поставте  1 і натисніть на "ОК". Якщо ви хочете відключити область повідомлення всім користувачам вашого комп'ютера - другий і третій пункт з цієї інструкції потрібно робити в розділі  Комп'ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer.

4. Перезапустіть провідник (або комп'ютер), щоб зміни вступили в силу.

Щоб повернути область повідомлень назад - видаліть створений параметр "NoTrayItemsDisplay" .

Видалити область повідомлень використовуючи редактор групової політики

Даний спосіб працює в Windows 10 Pro, Enterprise або Education, якщо у вас домашня версія десятки - пробуйте перші спосіб. Якщо ви хочете приховати область повідомлень для інших користувачів цього комп'ютера - спочатку виконайте все за інструкцією "Як налаштувати групові політики для конкретних користувачів".

1. Відкрийте групові політики: в рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть  gpedit.msc  і натисніть клавішу Enter.

2. Відкрийте "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => Меню "Пуск" і панель завдань => в правій колонці відкрийте "Приховати область повідомлень".

3. Поставте крапку в поле "Включено" та натисніть "ОК".

4. Перезапустіть провідник (або комп'ютер), щоб зміни вступили в силу.

Якщо ви захочете повернути область повідомлень - в політиці "Приховати область повідомлень" поставте крапку в поле "Не налаштовано" або "Відключено".

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂