thumbs.db, desktop.ini, .ds_store що це?

Якщо в провіднику або у файловому менеджері вибрати показ прихованих файлів, так відразу з'явиться безліч питань, що це за файли розкидані по всіх папках. У багатьох папках Windows можна побачити файли thumbs.db і desktop.ini, а в Mac OS X файли .ds_store. Ці файли створює система для прискорення і збереження налаштувань на майбутнє, але можна запобігти створенню деяких з них.

thumbs.db що це?

Виходячи з назви thumbs.db - цей файл є "базою даних зі слайдами". Кожен раз коли ви відкриваєте папку з зображеннями, через провідник або файловий менеджер - Windows буде створювати ескізи цих зображень. Іншими словами: коли ви відкрили провідник із зображеннями - ви побачили мініатюри цих зображень, і щоб наступного разу ці мініатюри з'являлися швидше - Windows створює файл thumbs.db в цій папці.

Як вже говорилося вище - файли thumbs.db приховані і не повинні доставляти вам ніяких незручностей. Проте, в деяких випадках дані файли можуть викликати проблеми.

Щоб Windows перестав створювати файли thumbs.db ви можете внести деякі зміни в групових політиках (доступно в професійних і корпоративних версіях Windows), або в редактора реєстру (доступно у всіх виданнях Windows).

Відключити створення thumbs.db через групові політики:

1 . У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду gpedit.msc і натисніть клавішу Enter;

2 . Відкрийте в Windows 7: "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => Компоненти Windows => Провідник Windows. У Windows 8, 8.1, 10: відкрийте "Конфігурація користувача" => Адміністративні шаблони => Компоненти Windows => Провідник.

3 .З правого боку відкрийте "Відключити кешування ескізів в прихованих файлах thumbs.db", поставте крапку навпроти "Включено", після чого натисніть "ОК".

Так як не в кожному виданні Windows є групові політики, то розглянемо універсальний спосіб для всіх версій Windows - відключення в редактора реєстру.

У рядку пошуку або в меню виконати (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду regedit => натисніть клавішу Enter => в лівій колонці відкрийте HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advanced => з правого боку відкрийте параметр  DisableThumbnailCache => в поле "значення" напишіть   1 і натисніть "ОК". Якщо в розділі Advanced немає параметра DisableThumbnailCache - натисніть правою клавішею миші на розділ Advanced => Створити => Параметр DWORD => назвіть його DisableThumbnailCache і задайте йому значення 1 .

Якщо захочете повернути створення thumbs.db, в тому ж параметрі замініть 1 на 0.

desktop.ini що це?

Windows в файлах desktop.ini містить деякі параметри налаштувань поточної папки. Файл desktop.ini прихований, і ви побачите його якщо дозволите відображення прихованих файлів. Даний файл можна відкрити за допомогою блокнота, в ньому знаходитися безліч параметрів, такі як: значок для папки, колір тексту, фоновий малюнок і т.д. Якщо ви відкриєте файл desktop.ini і захочете розшифрувати команди - в вікіпедії є детально, що кожна з них означає.

Як відключити створення даних файлів - я не знайшов, з цього ви можете просто відключити відображення прихованих файлів, щоб їх не бачити.

.ds_store що це?

Mac OS X створюють файли .ds_store в одній папці, їх роль така ж як і desktop.ini в Windows. Тобто, в них знаходяться настройки відображення папок: іконки, фонове зображення. Ці файли також приховані, і не кожен користувач їх побачить.

У локальних папках немає можливості відключити створення .ds_store, а ось в мережевих папках можна відключити створення цих файлів за допомогою терміналу і команди:

defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores true

злегка змінивши команду ви зможете повернути назад створення файлів .ds_store в Mac OS X

defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores false

Thumbs.db, desktop.ini, .ds_store файли не займають багато місця і при цьому приховані. З цього варто шукати способи в позбавленні від них чи ні - це вирішувати вам, по мені нехай живуть на комп'ютері. Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂