Як перетворити старий телефон Android в камеру спостереження

У наш час телефони швидко змінюються і багато купуючи новий закидають старий далеко в шухляду. Але хіба це варіант? У сьогоднішній статті розглянемо як перетворити старий телефон Android в камеру стеження.

Все досить просто, і зробивши все за інструкцією - у вас буде камера в вашому домі, до якої ви зможете підключитися по мережі і побачити, що там відбувається. Ще вона може оповіщати при наявності руху в будинку. Цікаво?

Що потрібно?

  • Телефон Android з камерою;
  • Кабель для зарядки;
  • Додаток IP-Webcam (якщо Play Маркет у вас не працює завантажуйте з 4pda);
  • Додаток SECuRET SpyCam;
  • Доступ до мережі Wi-Fi.

Навіщо два додатки? Використовувати їх обидва не обов'язково? Просто кожне з них служить для різних цілей, і якщо вам потрібно просто дивитися постійний потік відео з камери без перерива- налаштовуйте IP-webcam, а якщо хочете отримувати повідомлення якщо щось в кадрі рухається - налаштовуйте SECuRET SpyCam.

Бажано щоб телефон, який ви будете використовувати був без особливих гальм, тобто по можливості зробіть скидання до заводських налаштувань і почистіть від зайвого.

Налаштування SECuRET SpyCam

SECuRET SpyCam має безліч налаштувань дозволяють працювати майже на всіх пристроях. Цей додаток дозволяє телефону захоплювати будь-які рухи, робити фото або відео і відправляти вам поштою. Також фото або відео можна синхронізувати з хмарним сховищем DropBox. Тобто іншими словами, ви можете встановити свій старий телефон в якомусь місці, налаштувати на відправку вам повідомлень з фото і якщо в тому місці буде якийсь рух - вам прийде лист зі знімком рухомого предмета. Наприклад у вас хтось щось цупить зі столу і ви не знаєте хто, направте на нього телефон => прикрийте чимось, щоб в очі не впадало => налаштуйте, і чекайте лист з фото 🙂

Завантажуємо і встановлюємо додаток SECuRET SpyCam => запускаємо його на телефоні => і натискаємо на ключ справа вгорі

Налаштувань тут дуже багато і всі вони англійською, міняти їх все не обов'язково, залишивши більшість за замовчуванням - все буде працювати як годинник. Але все ж деякі настройки змінити потрібно, після того як ви вибрали ключ зайдіть в General => тепер визначитеся фото або відео захоплення вам потрібен? Зробіть свій вибір в пункті Motion Capture Mode

В даному прикладі ми будемо тестувати фото захоплення руху, завдяки чому в тому ж General вибираємо Photo Settings (якщо в попередньому пункті ви вибрали Video, то і тут потрібно вибрати Video Settings).

Якщо ви хочете кольорові фото - поставте галочку в поле Colour Photo (якщо галочку не ставити - фото будуть приходити чорно-білі). Наступний рядок Built-in Camera Resolution - тут ви вибираєте низьке або більш високу якість дозвіл фото (більш висока - більш якісне, але і трохи більше в розмірах). Burst Captures -тут ви можете задати режим серійної зйомки, вибравши місце одного фото до прикладу 5.

У полях Email і Twitter можна налаштувати спосіб оповіщення у випадку рухів перед об'єктивом. Навіщо публікація фото з рухом в Twitter я не знаю, та й думаю мало хто скористається цією функцією, але отримувати оповіщення по пошті - це цікаво 🙂

Натискаємо на поле Email => ставимо галочку в полі Auto Email Captures => тепер вам потрібна пошта gmail, щоб відправляти вам повідомлення, якщо у вас її немає - реєструйтеся за посиланням. => Коли у вас буде пошта на gmail - в поле Gmail Address вписуємо вашу поштову адресу (до прийому [email protected]) => в поле Gmail Password- пароль до пошти => в поле Send Email To - вписуємо поштову адресу , на який ви хочете отримувати повідомлення з фото, в випадки виявлення руху. Наступні поля не обов'язково заповнювати, перше-тема листа, а друге -сопроводітельное повідомлення.

Тепер повертаємося в General і опускаємося в самий низ, тут можна налаштувати синхронізацію з хмарним сховищем DropBox. За замовчуванням всі захоплення (фото, відео) зберігаються на пристрої та висилаються вам на пошту (якщо ви включили цю функцію вище). Якщо у вас є обліковий запис DropBox, можна налаштувати автоматичну синхронізацію фото з даними сховищем. Також можна зробити, щоб фото після синхронізації віддалялися з пристрою і залишалися тільки в хмарі, що зручно якщо обсяги внутрішньої пам'яті не дуже великі.

У General, як уже говорилося вище, опускаємося в самий низ і вибираємо Dropbox

Ставимо галочку в поле Auto Sync Captures - автоматична синхронізація з хмарним сховищем, вибираємо Auto Delete Captures, якщо ви хочете щоб після синхронізації фото віддалялися з пристрою і залишалися тільки в хмарі. Натискаємо на Log in - вводимо логін і пароль до вашого облікового запису DropBox. Upload Using - тут можна вибрати коли проводити синхронізацію, тільки через Wi-Fi або іншими способами.

Тепер переходимо від настройки до ведення спостереження. Встановіть телефон у місці стеження, підключіть його до зарядки і до Wi-Fi => запустіть додаток SECuRET SpyaCam => галочка в полі Built-in Camera і натискайте Start

Перед вами з'являться два екрани, найбільший екран показує звичайний вид і в маленькому (зліва вгорі) - відображається детектор руху. Спочатку натисніть на Press Play to start motion detection справа вгорі екрану.

Тепер натисніть на Play внизу екрана, після чого почнеться спостереження і якщо перед камерою буде якийсь рух - ви будете повідомлені про це через пошту, а також фото будуть синхронізовані з хмарою (якщо ви налаштували вище). Якщо ви хочете зупинити спостереження - натисніть на дві вертикальні лінії внизу екрану (ще їх називають пауза).

Можна ще покопатися в налаштуваннях, але навіщо? Все і так чудово працює, телефон підключений до зарядки і захований в потрібному місці, якщо в зоні видимості є руху - надходить повідомлення на пошту 🙂

IP Webcam

SECuRET SpyCam дуже хороший додаток для захоплення рухів, але в ньому є одна недоробка - немає потокової передачі відео. Якщо ви хочете камеру спостереження, тобто щоб встановити телефон в будь-якому місці і спостерігати за що відбувається в будь-який момент, а не тільки коли там щось рухається - вам підійде додаток IP Webcam.

Додаток IP Webcam є ідеальним інструментом для перетворення вашого Android пристрою в камеру спостереження, яка передає потокове відео і його можна подивитися через будь-який браузер, і з будь-якого комп'ютера.

Встановіть додаток IP Webcam з Play Market, якщо у вашому регіоні до Play Маркет закритий доступ - можна скористатися VPN щоб обійти обмеження, або завантажити цю ж програму на 4pda (або будь-якому іншому ресурсі).

Як завжди налаштувань дуже багато, але ми не будемо їх все розглядати, їх взагалі можна залишити за замовчуванням і все буде відмінно працювати. Якщо ви хочете обмежити доступ до трансляції відео з камери - можна встановити логін і пароль, а можна залишити доступ без пароля і логіна. Щоб встановити логін і пароль на перегляд відео з камери - відкриваємо додаток і опускаємося вниз => вибираємо в "Налаштування з'єднання" "Мовлення в локальній мережі" => логін \ пароль

Також ви можете налаштувати відео: куди записувати, коли записувати, записувати руху чи ні, якість запису і багато іншого, але це робити не обов'язково!

Встановлюємо телефон в місці де ви хочете вести відеоспостереження => заходимо в IP Webcam => опускаємося в самий низ і натискаємо "Запустити"

Тепер ви зможете з будь-якого комп'ютера в мережі дивитися відео з даної камери. Внизу екрана буде написана адреса для підключення до потоку мовлення, а також кількість підключених пристроїв до перегляду з даної камери.

Також на екрані телефону є "Як мені дивитися", якщо натиснути на цю кнопку ви побачите інструкції про підключення до перегляду відеотрансляції з інших пристроїв.

Через будь-який браузер можна дивитися відео потік з цього пристрою, досить ввести адресу який написаний внизу екрану телефону. Наприклад: //192.168.16.20:8080/ в вікні, ви побачите різні настройки, зможете включити відео, аудіо потік, зробити знімок з потоку і багато іншого.

Можна також переглядати відео потік за допомогою VLC. Відкриваємо плеєр => вибираємо "Медіа" зліва вгорі => Відкрити URL => вводите адресу для перегляду потоку, наприклад //192.168.16.20:8080/video

Під час перегляду ви можете записувати відео, робити фото та багато іншого. Цей додаток корисно для створення камери відеоспостереження з вашого старого телефону, в ньому досить налаштувань щоб налаштувати камеру спостереження за ваші уподобання і бути в курсі того, що відбувається в потрібному вам місці.

На сьогодні все, даних додатків для створення камери спостереження вам повинно вистачити. Кожне з них унікальне по своєму, і кожне можна використовувати для різних цілей, в будь-якому випадки під час тестування з покладеними на них обов'язками - вони впоралися на ура! Якщо є доповнення - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂