Як змінити власника файлу, папки, диска або ключа реєстру в Windows 10

Сьогодні ми розглянемо як змінити власника файлу, папки, диска або ключа реєстру в Windows 10.

Власник об'єкта має право дозволити або заборонити доступ до цього ресурсу. Члени групи "Адміністратори" та інші авторизовані користувачі також мають право дозволяти або забороняти доступ. Власник має право блокувати користувачів, які не є адміністраторами.

Змінити власника об'єкта в настройках безпеки

1. Натисніть правою кнопкою миші на потрібний файл (папку, диск) і зайдіть в "Властивості". Якщо ви хочете змінити власника ключа реєстру - натисніть на потрібний ключ правою кнопкою і виберіть "Дозволи".

2. Перейдіть у вкладку "Безпека" та натисніть на "Додатково".

3. Біля "Власник" натисніть на "Змінити".

4. Натисніть на "Додатково".

5.  Натисніть на "Пошук".

6. У списку, виберіть користувача, якого ви хочете зробити власником обраної папки або файлу, після чого натисніть "ОК".

7.  Ще раз натисніть "ОК".

8. Біля "Власник" ви побачите, що ім'я змінено на обраний вами в другому пункті. Поставте прапорець у полі "Замінити власника подконтейнеров і об'єктів" і натисніть "ОК".

9. Виберіть "Користувачі" => поставте прапорці на "Повний доступ" => натисніть "ОК". Можна давати права не всім користувачам цього комп'ютера, а тільки одному, для цього потрібно натиснути на "Додати" => знайти користувача => і потім дати йому повний доступ на редагування.

Змінити власника об'єкта використовуючи команду ICACLS

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора.

2. Щоб змінити власника файлу (папки або диска з усім вмістом) за допомогою команди ICACLS введіть команду icacls "повний шлях до файлу і його назву з розширенням" / setowner "ім'я користувача" / T / C   (виділене червоним замініть на своє). Наприклад, я хочу змінити власника файлу Urzb.dbf, який знаходиться по шляху D: \ і новим власником вибрати користувача AS, тоді команда буде виглядати так icacls "D: \ Urzb.dbf" / setowner "AS" / T / C

Якщо ви хочете зробити новим власником файлу (папки або диска з усім вмістом) групу "Адміністратори" - потрібно ввести команду icacls "повний шлях до файлу і його назву з розширенням" / setowner "Адміністратори" / T / C 

Якщо ви хочете зробити новим власником файлу (папки або диска з усім вмістом) "TrustedInstaller" - потрібно ввести команду icacls "повний шлях до файлу і його назву з розширенням" / setowner "NT SERVICE \ TrustedInstaller" / T / C

Якщо вам потрібно, поміняти власника тільки папки або диска (не змінюючи власника умістів файлів і папок), - потрібно ввести команду icacls "повний шлях до папки або до диска і його назва" / setowner  "ім'я користувача" / C  (виділене червоним замініть на своє). Наприклад, я хочу змінити власника папки 2019, яка знаходиться по шляху D: \ і новим власником вибрати користувача AS, тоді команда буде виглядати так icacls "D: \ 2019" / setowner "AS" / C

Якщо вам потрібно, поміняти власника всіх файлів з однаковим розширенням в папці або на диску - потрібно ввести команду icacls "повний шлях до папки або до диска і його назва \ * розширення файлу" / setowner  "ім'я користувача" / C  (виділене червоним замініть на своє). Наприклад, я хочу змінити власника всіх файлів з розширенням txt в папці 2019, яка знаходиться на диску D: \ і новим власником вибрати користувача AS, тоді команда буде виглядати так icacls "D: \ 2019 \ *. Txt" / setowner "AS "/ T / C

Змінити власника об'єкта використовуючи команду TAKEOWN

1. Відкрийте командний рядок від імені адміністратора.

2. Щоб змінити власника файлу введіть takeown / F "Повний шлях до файлу з розширенням" (на користувача під яким ви увійшли в систему) або takeown / F "Повний шлях до файлу з розширенням файлу" / A (на групу "Адміністратори") .

3. Щоб змінити власника всіх файлів з однаковим розширенням в папці або на диску введіть takeown / F "повний шлях до папки або до диска і його назва \ * розширення файлу"  (на користувача під яким ви увійшли в систему) або takeown / F " повний шлях до папки або до диска і його назва \ * розширення файлу "/ A (на групу" Адміністратори ").

4. Щоб змінити власника папки або диска з усім вмістом, введіть takeown / F "повний шлях до папки або диска" / R / DY (на користувача під яким ви увійшли в систему) або takeown / F "повний шлях до папки або диска" / A / R / DY (на групу "Адміністратори).

На сьогодні все, якщо ви знаєте інші способи - пишіть в коментарях! Удачі Вам 🙂