Як змінити пріоритети підключення мережевого адаптера в Windows 10

Якщо в ваш пристрій вбудовано більше одного мережевого адаптера (Ethernet, Wi-Fi і т.д.) - Windows використовує пріоритети підключення для кожного адаптера. Зазвичай Windows підключається до мереж в такому порядку: 1.Подключеніе по локальній мережі; 2. Бездротова мережа; 3. Мобільний широкосмуговий зв'язок.

У сьогоднішній статті розглянемо як змінити пріоритети підключення мережевих адаптерів в Windows 10.

Змінити пріоритет підключення мережевого адаптера в настройках TCP \ IP

1.  Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку ввести powershell і вибрати його зі знайдених результатів.

2. Введіть команду  Get-NetIPInterface  і натисніть клавішу Enter. У колонці "InterfaceAlies" перераховані мережні адаптери, навпроти кожного в колонці "InterfaceMetric" встановлено метричний значення. Чим менше метричний значення, тим вищий пріоритет підключення до цього адаптера.

3. У рядок пошуку або в меню "Виконати" (виконати викликається клавішами Win + R) введіть команду  ncpa.cpl  і натисніть клавішу Enter.

4. На мережевий адаптер, для якого потрібно змінити пріоритет підключення, натисніть правою клавішею миші та виберіть "Властивості".

5. Виберіть IP версії 4 (TCP / IPv4) і зайдіть в "Властивості" (Якщо ваше з'єднання є IPv6 замість звичайного IPv4, виберіть у цьому пункті IP версії 6 (TCP / IPv6)).

6. Відкрийте "Додатково".

7. Приберіть галочку з "Автоматичне призначення метрики", введіть потрібне вам значення метрики для цього мережевого адаптера, після чого натисніть "ОК". Наприклад, за замовчуванням для бездротової мережі метричний значення використовувалося 50, ми його змінили на 10 (ви ж можете підвищувати його значення або знижувати).

Змінити пріоритет підключення мережевого адаптера в PowerShell

1.  Відкрийте PowerShell: один із способів - в рядку пошуку ввести powershell і вибрати його зі знайдених результатів.

2. Введіть команду  Get-NetIPInterface  і натисніть клавішу Enter. У колонці "InterfaceAlies" перераховані мережні адаптери, навпроти кожного в колонці "InterfaceMetric" встановлено метричний значення. Чим менше метричний значення, тим вищий пріоритет підключення до цього адаптера. Також зверніть увагу на значення в колонці IfIndex напроти потрібних мережевих адаптерів.

3. Введіть команду  Set-NetIPInterface -InterfaceIndex "IfIndex значення" -InterfaceMetric "InterfaceMetric значення"  змінивши значення виділені червоним на свої, після введення команди натисніть клавішу Enter. Наприклад, потрібно змінити значення метрики для бездротового з'єднання, у другому пункті перед ним в колонці "IfIndex" стоїть значення 4 - вписуємо його в команду і замість InterfaceMetric пишемо потрібне вам нове значення метрики. В результаті команда буде виглядати так Set-NetIPInterface -InterfaceIndex "4" -InterfaceMetric "10"

На сьогодні все, якщо у вас є доповнення або ви знаєте інші способи - пишіть коментарі! Удачі Вам 🙂